Svijet Androida - Vaš Vodič kroz Android

Autor dottnick, 30. Srpanj 2011, 02:43

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dottnick

Pozdrav,
Ewo mene natrag.... Dobio sam 2 nagrade od Županije za Najaktivnijeg Web Dizajnera i imao sam malu učionicu za Osmaše i Sedmaše gdje sam ih upoznao sam Izradom web stranica i naravno s Joomlom....

Krenuo sam u novi projekt http://www.svijet-androida.com/ .. stranica je stara 3-4 tjedna... Da čujem kaj kažete  :)
http://www.svijet-androida.com/ - Vaš vodič kroz Android

erik

Dvojkicu imaš, radi se o solidnoj Joomla stranici. Kako ti želim uspjeh evo kritika:

Prvo i osnovno: nemaš resursa za razviti stranicu na temeljima koje si postavio. Često to ponavljam: sam si, ograničenog vremena, motivacije, entuzijazma i ostalih resursa. To znači da za sada si ne možeš priuštiti održavanje i razvijanje stranice koja će se baviti objavom vijesti, najava, recenzijama aplikacija, igri i uređaja. Za sada su te kategorije solidno popunjene, ali uskoro ćeš ih početi zanemarivati i to će izgledati zapušteno.

Predlažem da se orjenitraš na neku užu nišu, a ostalo da izbaciš ili da bude usputno.

Svakako bi trebao napraviti istraživanje među prijateljima i kolegama o korisnosti svoje stranice. Meni je osobno gotovo nekorisna jer me ne zanimaju opskurne novosti iz "svijeta andoida". Ja bih volio vidjeti recenzije aplikacija i uređaja, a jako korisni bi bili i tutorijali za početnike i one naprednije.

Savjetujem i promjenu/doradu dizajna. Ovaj mi je pretaman, premalog fonta i ružnog layouta.

I za kraj: nove stranice nipošto ne bi trebale silovati posjetitelje gomilom reklama. Kao poslovni model savjetujem da prvo marljivim radom dosegneš neki pristojni nivo posjeta, a onda ponudiš recenzije pružateljima tele usluga i proizvođačima i prodavačima uređaja i aplikacija.

Sretno!
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

dottnick

#2
Ovaj puta nisam sam  8) imam još jednog frenda...
Doradit ću još na sajtu ..izgledu
http://www.svijet-androida.com/ - Vaš vodič kroz Android

dottnick

http://www.svijet-androida.com/ - Vaš vodič kroz Android

erik

Mislim da je dizajn bolji, ali slobodno možeš još istraživati. Predlažem da umjesto globusa u zaglavlju staviš android logo i sve malo povećaš. Isto bi bilo zgodno da font naslova promijeniš u onaj iz zaglavlja (cufon).
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Guardian

Stavi na "Aplikacije" onaj scanner code, da ljudi mogu sa Smartphones odmah skinuti Apps.

Kad si se već odlučio za temu sa prejakom konkurencijom moraš uvijek nuditi ljudima više od većine konkurencije.

dottnick

Citat: erik  u 31. Srpanj 2011, 08:54
Mislim da je dizajn bolji, ali slobodno možeš još istraživati. Predlažem da umjesto globusa u zaglavlju staviš android logo i sve malo povećaš. Isto bi bilo zgodno da font naslova promijeniš u onaj iz zaglavlja (cufon).

Uzet ću glavu od androida i stavit cu na globus.....
http://www.svijet-androida.com/ - Vaš vodič kroz Android

dottnick

ALi imam jedan problem....

Želim staviti dotted crtu između artikala... i uvijek mi je uspjelo sada nikako da stavim...
http://www.svijet-androida.com/ - Vaš vodič kroz Android

Guardian

Citat: dottnick  u 31. Srpanj 2011, 20:37
ALi imam jedan problem....

Želim staviti dotted crtu između artikala... i uvijek mi je uspjelo sada nikako da stavim...

Probaj u template.css, line 893 dodati
border-bottom: 1px dotted #CCCCCC;

dottnick

Citat: Guardian  u 31. Srpanj 2011, 20:47
Citat: dottnick  u 31. Srpanj 2011, 20:37
ALi imam jedan problem....

Želim staviti dotted crtu između artikala... i uvijek mi je uspjelo sada nikako da stavim...

Probaj u template.css, line 893 dodati
border-bottom: 1px dotted #CCCCCC;

Jel nije nešto drugo jer line 893 je za ovaj gore izbornik... probao sam i stavi mi na izbornik dotted crtu...
http://www.svijet-androida.com/ - Vaš vodič kroz Android

marko227

template.css 1785 linija
pronađi klsu .art-post-body i tu probaj

dottnick

http://www.svijet-androida.com/ - Vaš vodič kroz Android

fab3r

Citat: erik  u 30. Srpanj 2011, 11:16
Prvo i osnovno: nemaš resursa za razviti stranicu na temeljima koje si postavio. Često to ponavljam: sam si, ograničenog vremena, motivacije, entuzijazma i ostalih resursa. To znači da za sada si ne možeš priuštiti održavanje i razvijanje stranice koja će se baviti objavom vijesti, najava, recenzijama aplikacija, igri i uređaja. Za sada su te kategorije solidno popunjene, ali uskoro ćeš ih početi zanemarivati i to će izgledati zapušteno.

Apsolutno se slažem s ovime. I sam sam radio slične stranice prije i gledao kako propadaju upravo zbog nemara. Isprva se dečki zagriju i napišu par tekstova i onda stanu. Dakle, što više kolega naći koji će biti zainteresirani za pisati o tehnologijama i tutorialima i neka tekstovi budu što originalniji.

Inače, sviđa mi se, ažurna je i vidi se trud. Samo tako naprijed i neodustaj  ;)

Guardian

#13
Citat: fab3r  u 05. Kolovoz 2011, 21:56
Citat: erik  u 30. Srpanj 2011, 11:16
Prvo i osnovno: nemaš resursa za razviti stranicu na temeljima koje si postavio. Često to ponavljam: sam si, ograničenog vremena, motivacije, entuzijazma i ostalih resursa. To znači da za sada si ne možeš priuštiti održavanje i razvijanje stranice koja će se baviti objavom vijesti, najava, recenzijama aplikacija, igri i uređaja. Za sada su te kategorije solidno popunjene, ali uskoro ćeš ih početi zanemarivati i to će izgledati zapušteno.

Apsolutno se slažem s ovime. I sam sam radio slične stranice prije i gledao kako propadaju upravo zbog nemara. Isprva se dečki zagriju i napišu par tekstova i onda stanu. Dakle, što više kolega naći koji će biti zainteresirani za pisati o tehnologijama i tutorialima i neka tekstovi budu što originalniji.

Inače, sviđa mi se, ažurna je i vidi se trud. Samo tako naprijed i neodustaj  ;)

Ovo podebljano često zna biti zbog Joomla editora. Editor im bude težak za rad pa vremenom izgube volju unositi nove članke.
Daš im i najbolji JCE ali često im probleme pravi. Pa početnici nikad ne kuže Paragraph u JCE, zašto neće sliku da centrira, zašto im na Enter da prevelik spacing. Kad unose slike problemi, ma svašta nešto.

Masu početnika sam čuo da se žale na Joomla editore. Nisu oni uopće lagani. A kako nekom početniku objasniti da otvori code view i skloni <br />. Ili Paragraph da sklone ako im se nekako uvalio. Glupe sitnice ali veliki problemi ako početnike učiš da ulaze u code view.
Pa kopiranja iz Word-a.

Zato sam jednom odvojio 1-2 mjeseca i na localhost se samo igrao i testirao razne code tweaks i opcije da početnicima što više automatiziram.
Poslije toga mi više ne dosađuju. Sve na stranici unose i mijenjaju sami.
(Moram priznati da mi ovo nikad nije uspjelo u native Joomla article manager. Jednostavno nemoguće bez dodatnih ekstenzija)

Interesantno, ako mi se nekad i jave na mail sa nekim problemom na kraju ispadne da je neki problem zbog nečeg što sam ja imao u planu, pa kako ne vodim liste zadataka zaboravio uraditi.
----------------------------------------------------------------

Eto kao da sam ovim komentarom gore izazvao vraga. Upravo se mučim sa JCE image manager i stavljanjem slika desno od teksta na kraj content area.
Pa ti ovo jadno sranje od 500 KB daj nekom početniku da se muči sa njim. I objasni mu kako da ga koristi.
I onda mu objasni zašto nešto radi u jednom pretraživaču a u drugom neće. Ili u drugom nešto treće radi a u prvom neće.

fab3r

Ili reći korisniku da upiše brzi tečaj html&css-a   ;D  Je, hrpa njih bi najradije iz worda najradije kopirala a tek onda kad vide šta su napravili. Pa im padne na pamet da bi ja mogao unosit slike i tekst na dnevnoj bazi, reko može al računat ćemo to kao održavanje i mjesečno će kapat pinka...muuukk...a 4% njih je čak voljna i na to ...uglavnom,  rad s ljudima je najteži.

Ekipa čuje joomla je super, brza zarada, svatko može biti web admin a ne žele uložit 1h dnevno svog slobodnog vremena za pročitat koji tutorial ili knjigu o htmlu i css-u ... primijenit znanje pa te zovu za takve sitnice koje si naveo i upravo je to tako.

Samo primjera radi, nakon duuuugodišnjeg korištenja TinyMCE editora (jer sam inače takav - nemijenjam konja koji pobjeđuje kak se veli) pređem na JCE i vidim da štošta možeš sa slikom raditi, dodavati dolje custom vrijednosti i još štošta i to je odlično ali ne i za onog tko se tek hvata toga jer on će samo blejati u hrpu opcija i neće znati što koja znači pored svih onih ostalih opcija koje joomla nudi  :o