Joomla 1.X [cheat sheets iliti korisni linkovi]

Autor vivi, 28. Srpanj 2011, 08:54

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vivi

Kak posljednjih dana razbijam glavu sa jednim od mozda i najbitnijih segmenata kod izrade Joomla 1.X predloska, pokusavajuci na netu naci neki smisleni popis (posto official dokumentacija je po meni - katastrofa, a koristenje firebug-a i slicnih sitnica koje ljudi inace koriste smatram gubitkom vremena) id-a, klasa i sl., pada mi napamet da bi mozda bilo dobro imati jednu temu (nisam ju uspio naci, pa ako vec postoji slobodno onda deleitajte ovu) vezanu za korisne linkove koji mogu pomoci pri jos boljem razumijevanju same joomle u pojedinca te pri kreiranju predlozaka za istu.

Pa evo za pocetak, bas maloprije otkrih jedan vrlo zgodan sajt:

http://www.joomla-css.nl/index.php/en/introduction-en - Covjek si je dao truda te izradio popis svih css vrjednosti unutar joomle, a mozete si skinuti i "prazni" css za posljednje dvije verzije (1.7 neracunamo jel) kako bi si ubrzali stiliziranje iste.

Izmedju ostalog u download sekciji takodjer se mogu skinuti i:

Joomla 1.5x blank CSS
Joomla 1.6x blank CSS
Htc script Internet Explorer
Blank Template Joomla 1.5
Blank Template Joomla 1.6

Doduse sajt moze covjeka odbiti jer izgledom nije nesto, ali mislim da je sto se dokumentacije tice pa cak bolji i od vecine knjiga koje su izdane na tu temu. Ako nista, sajt vam uvelike moze pomoci i pri izradi nekog vlastitog Joomla kostura za predlozak.

vivi

Za totalne pocetnike

http://www.xtorials.com/category/tutoriali/joomla - Neznam jel covjek na forumu, uglavnom jedna (ako se ne varam i jedina na net-u) serija video tutoriala za joomlu na hrvatskom jeziku, doduse za 1.5-icu; Moze dosta pomoci totalnom pocetniku da shvati kako joomla u biti funkcionira te kako odprilike izgleda jedan proces kod izrade predloska od nule.

Tutoriali za Joomlu 1.6 na engleskom jeziku:

A gdje drugdje nego na lynda.com ;D

Da ne stavljam sad ovdje link jel, samo u trazilicu doticnog sajta ukucajte Joomla i izbaciti ce vam sav popis tutoriala koji su izdani na istu temu. Kopirajte naziv u vas omiljeni alat za nabavku koje cega (ako trebate preporuke -> pm) i to je to.

Da ce te sad postat guru od bilo kojih gore navedenih resursa za ucenje - ne sanjarite. No da ce vam uvelike pomoci ako dosada nikada niste radili sa Joomlom - i vise od toga.


erik

Svaka čast čovjeku koji je napravio ove tutorijale, može se naučiti iz njih. Jedino mi smeta što narator konstantno šmrca i kašlje :) Znam da je to amaterski uradak, ali ipak...
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez