Joomla 1.6.: Nestao mi je Editor, sada vidim samo html kod???...

Autor ivica, 27. Srpanj 2011, 17:30

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivica

... i nemogu zatvoriti članak koji uređujem. Svi korisnici imaju uključen Tinymce editor. Čini mi se da je problem nastao nakon instalacije nekoh plug-inova i modula, ali sam prekasno skužio.
Jel možda netko ima ideju?
Hvala unaprijed.

fab3r

SITE -> GLOBAL CONFIGURATION -> Default editor neka bude što imaš (obično tinyMCE),

potom pogledaš i u

MyProfile pa pogledaš u editor opciju i tamo mora stajati ili default kao u global configurationu ili TinyMCE!  ;)

hmmm...sorry na pitanje sam odgovorio gledajući u naslov a ne u poruku koja stoji ispod..jeli ti možda što od ovog?

ivica

...ne; to sam već provjerio...ne kužim sva ostala "otvaranja" i "zatvaranja" i podešavanja funkcioniraju...
stvarno sam na kraju litanija. :'(

fab3r

Što ti piše u global configuration...što možeš izabrati pod editorom?

ako nemaš nijedan, možda bi upalila instalacija novog editora? npr JCE i onda si ga podesiš da ti on bude default!
http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/joomla-16/category/joomla-16-2

ivica

... TinyMCE je postavljen kao defaultni editor na Mojem profilu, Globalnoj konfiguraciji i pod Modulima.
Sve ostalo radi. Čak sam isključio nedavno instalirane module i plug-inove -  bez uspjeha.

Pokušat ću instalirati taj "novi" editor, da vidim jel moguće promijeniti status quo.

ivica

com_jce_205 se nije htio instalirati. Nakon nekog vremena se pojavila potpuno bijela stranica i sve je stalo. Upravo su mi nakon instalacije JCE jučer počeli problemi, jer sam pokrenuo instalaciju, al se nije instalirao.

Guardian

Citat: ivica  u 28. Srpanj 2011, 00:00
com_jce_205 se nije htio instalirati. Nakon nekog vremena se pojavila potpuno bijela stranica i sve je stalo. Upravo su mi nakon instalacije JCE jučer počeli problemi, jer sam pokrenuo instalaciju, al se nije instalirao.

Vjerojatno ti je vlasnik shared hosting škrt pa stavio nisko max upload i max memory.

Pošalji na PP neki test admin login za stranicu. Ovako samo puko nagađanje.

ivica

Guardian, hvala na ideji no ja sam još na localhostu. No svejedno ti je ideja ok, jer mi na obavjestima pisalo da povećam taj max upload, jer je premali. No nisam skužio gdje se to radi?

ivica

E sad ću poluditi. Išao sam kopirati cijeli htdocs (preventivno) i ne funkcioniraju mi lozinke za log in...otišao na phpadmin da stavim neka privremena riješenja sa WEB-a da se ulogiram -kad ne želi prihvatiti, samo izbaci bez obrazloženja???
Meni se čini da je negdje nekakakc chache pun ili je neki limit dosegnut, ali nezanam kako da si pomognem.
Molim za pomoć. Hvala.

Guardian

Ne kužim. Gdje si kopirao htdocs ? I zašto bi to radio ?

Koji program za local servere koristiš ?

ivica

S obzirom sa sam napravio cijeli sajt, a stvar izmiče kontroli, rekoh: bolje napravi rezervnu kopiju cijelog sajta(htdocs) - ako stvar krene po zlu.
Koristim XAMPP 1.7.4. vezane programe.

Guardian

Ma kakve veze ima tvoja backup kopija htdocs sa lozinkama ?
Daj se malo sredi i objasni to u detalje kako treba. Ne možemo ti misli čitati.