Dvojezična stranica

Autor TOMs, 19. Srpanj 2011, 10:53

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

TOMs

Zanima me jel ima tko kakvih iskustava s dvojezičnom stranicom...

znači trebam napraviti stranicu na hrvatskom i engleskom, a ne znam kakva je procedura...
jel trebam sve raditi duplo skupa s instalacijom joomle ili kako već...

Molim Vas za pomoć!

ikiK

Joomfish. Jednostavno i lako. Napraviš prvo na jeziku kojem želiš. Instaliraš spomenuto i dalje je sve samo po sebi jasno već...
Dobit ćeš opciju pri uređivanju svega da urediš na i na drugom jeziku.
...

zvone85

definitivno preporučeni joomfish. iako nije baš da je "sve samo po sebi jasno već", pogotovo ako se netko prvi put susreće sa time..

Naravno, instalacija joomle (i Jfisha) je jedna, ali otprilike sve ostalo je..duplo. (prevođenje izbornika , modula,  kategorija i podkategorija, članaka,  - kao i postavki svih tih elemenata - koje se istina mogu kopirati)

Ali da te to ne obeshrabri, i nemaš nekog izbora , ovo je jedini način za kvalitetan dvojezičan sajt:) alternativa su ti ti smješni automatski prevoditelji tako da nemaš što razmišljati, ako trebaš višejezičan sajt - http://extensions.joomla.org/extensions/languages/multi-lingual-content/460 i kreni proučavati :)

sretno :)

TOMs

Puno hvala na odgovorima, jako mi je pomoglo...
još me jedna stvar zanima ako mi netko može pomoći... trebala bi mi komponenta koja bi bila jednostavna za ubacivanje artikla... konkretno riječ je o strojevima znači gdje bih imao tablice složene, a da ja samo odaberem sliku upišem tekst, cijenu i specifikacije i to je to... jel postoji tako nešto???

Guardian

Malo informacija daješ. Hoćeš li click na detaljan pregled ?
Koliko dug će ti biti taj tekst specifikacija ? (maksimalno)
Na kakve tablice misliš ? Lista svih strojeva, ili formatiranje tablicom specifikacija stroja ?

vivi

Jedino obrati pozornost ako ces joomfish koristiti da prvo napravis sajt na hr. jeziku jer kasnije ti je samo zajebancija. Ja sam eto na jednom projektu malo neuobicajnom shemom morao prvo raditi isti prvo na eng. dok sam prijevod za isti (hr. dobio tek kasnije), sada svaki put kad zelim updejtat nesta na hr. moram vracat postavke fronta na eng. jel. To je u biti jedina stvar koja me pomalo iritira kod joomfisha..

U biti najvise me iritira sto joomla nema svoj vlastiti sistem multijezicnsoti sa obzirom koliko godina vec postoji : / Uredu ima 1.6 .. no i dalje je sve to luk i voda sa bespotrebnim kompliciranjem ajhh..

TOMs

evo htio bih tipa ovoga: http://www.ducan.hr/

znači lijevo je navigacija, sa glavnim kategorijama i podkategorijama, desno dobijem listu proizvoda sa slikama i kad odaberem otvori mi se pojedinačni artikl s širim opisom...

Guardian

To ti je dosta komplicirano za početnika.
Instaliraj Virtuemart. Manuale i ostalo imaš na njihovom forumu.