Usporedba jSecure i jHackGuard

Autor bobgen, 19. Siječanj 2011, 23:48

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bobgen

Ako želim postaviti veću sigurnost na Joomla stranice, koji bi izbor bio optimalan i zašto: jSecure ili jHackGuard ?
Možda ima još neka relavantna komponenta u kategoriji ove dvije.
Hvala.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

wooer

Nije mi palo na pamet ali koliko vidim ovo su dva dodatka različitih funkcionalnosti pa bi ih se čak (onako po opisima) moglo i kombinirati.
Jednog dana ću to i isprobati.

Svi ti dodaci padaju u vodu što se sigurnosti tiče ako se sajt nalazi na shared hostingu.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

bobgen

Što je problem sa share hostingom i sigurnosti ?
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

miki

Također sam zainteresiran za odgovor, zašto je shared hosting veći problem za sigurnost joomla sajta od recimo onog koji ima svoj 'nedjeljeni' hosting.
Naime koristim shared hosting usluge odnosno radim na par svojih 10 sajtova i do sad nisam imao ozbiljnijih problema, za razliku od jednog klijenta koji je 'pljunuo' lovu za svoj 'nedjeljeni' hosting i evo već peti hakerski upad u mjesec dana na njegov joomla sajt.

bobgen

Na jednom svom joomla sajtu koristim Joomla SecureLive zaštitu. http://www.securelive.net/secure-joomla-website-security.html
To je profi zaštita i stoji 120 USD godišnje. Ja sam više nego zadovoljan s njom, ali za manje sajtove me zanima i besplatna verzija, pa sam zato interesiram za ova dva (jSecure i/ili jHackGuard) i iskustvo koje drugi imaju vezano za njih.
Pozdrav.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Onebeat

Citat: bobgen  u 20. Siječanj 2011, 01:14
To je profi zaštita i stoji 120 USD godišnje. Ja sam više nego zadovoljan s njom, ali za manje sajtove me zanima i besplatna verzija, pa sam zato interesiram za ova dva (jSecure i/ili jHackGuard) i iskustvo koje drugi imaju vezano za njih.
Pozdrav.

Za koliko domena vrijedi zaštita sto si rekao da imas inst kod sebe?
Truth will set you free

bobgen

#6
Jedna domena sa uključenimm poddomenama i subfolderima, znači:  www.mojadomena.xxx, poddomena.mojadomena.xxx i www.mojadomena.xxx/subfolder i bilo kakva kombinacija te jedne domene.

Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Onebeat

Citat: bobgen  u 20. Siječanj 2011, 06:26
Jedna domena sa uključenimm poddomenama i subfolderima, znači:  www.mojadomena.xxx, poddomena.mojadomena.xxx i www.mojadomena.xxx/subfolder i bilo kakva kombinacija te jedne domene.

Znači jedna TLD domena po jednoj licenci,pa nije bas nije jeftino!
Truth will set you free

Skipper

Ali je zato, navodno, sigurno  ;)

bobgen

Što je jeftino, to je pitanje potrebe. Smatram da za sajtove gdje se hoće vrhunska zaštita ova cijena je opravdana, a posebno s aspekta što se sve dobiva kroz nju. Nije u pitanju samo komponenta nego i potpuna podrška i kontrola sigurnosti sajta od strane pružatelja usluge.
No, za "jednostavnije" a opet dovoljno dobre zaštite i besplatne su apsolutno opravdane, pa se zato interesiram i za njih.
Pozdrav.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.