Koji forum za Joomlu?

Autor bobgen, 19. Siječanj 2011, 23:26

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tito

Zasto se onda pojavljuje

General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

Table 'moja_baza.phpbb_config' doesn't exist [1146]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

karlovic

To ti ili nedostaje "config" ne znam da li si forum premještao ili što... pa ne pašu parametri ili ti nedostaje config.php
<?php
// phpBB 3.0.x auto-generated configuration file
// Do not change anything in this file!
$dbms 'mysql';
$dbhost 'localhost';
$dbport '';
$dbname 'naziv_phpbbbaze';
$dbuser 'korisničko_ime';
$dbpasswd 'lozinka';
$table_prefix 'phpbb_';
$acm_type 'file';
$load_extensions '';

@
define('PHPBB_INSTALLED'true);
// @define('DEBUG', true);
// @define('DEBUG_EXTRA', true);
?>

ovako ti izgleda kod config.php provjeri ako ti se svi traženi parametri poklapaju sa onima koji trebaju biti, ako da onda pogledaj u bazu da li ili kako je prefiks da li je neko mijenjao $table_prefix = 'phpbb_'; možda je taj podebljan dio drugačije nazvan .... ili možda obrisao?
eto ukratko to je to

tito

U configu je sve ok, ali ne mogu pronaci u bazama nista vezano za phpbb. :S

karlovic

pa ako nemaš ništa u bazama ili je prefiks izmjenjen (moguće kod instalacije) onda je to greška jer se nema što učitati

uđu i phpMyAdmin i pogledaj da li ima ovako nešto s time da crveno može pisati drugačije:
phpbb_privmsgs_folder
phpbb_phpbb_posts
phpbb_sessions_keys
phpbb_search_wordlist
phpbb_users


itd .... da ne stavljamo sve 65 tabllica imaš cca ako nema i od joomle jos_ ili kakve već

Guardian

Citat: tito  u 04. Rujan 2011, 02:40


Table 'moja_baza.phpbb_config' doesn't exist [1146]



Čudan ti ovaj naziv.
Provjeri prefix, takvog upiši u conf kao što ti krlović rekao. I provjeri naziv databaze. Nije toliki problem.

karlovic

Citat: Guardian  u 04. Rujan 2011, 18:57

Čudan ti ovaj naziv.

ja sam shvatio da je to mijenjao/promjenio (taj dio) prije stavljanja ovdje u javnost

Guardian

Zar forum pri instalaciji pravi onu točku pa ono "phpbb_config'" iza ? To mi čudno.

karlovic

#67
Table 'naziv_phpbbbaze.phpbb_config' doesn't exist [1146]
to je normalna greška, ne znamo da li je ili nije mijenjao i kako se zove njegova baza nama je ionako nebitno greška je u bazi ili ne postoji ili se zove drugačije od one koja je navedena u config.php

EDIT:vidi gore sam i ja naziv baze stavio ovako naziv_phpbbbaze kao primjer, neki serveri imaju takve postavke neki imaju samo nazivphpbbbaze. Bit poanta da mu phpbb softver ukazuje ili na nešto što ne postoji u phpMyAdminu ili se moguće zove nekako drugačije

tito

#68
Izmijenio sam to prije stavljanja u javnost. "moja" je ustvari moj username iz logina, a "baza" rijec koju sam dodao prilikom kreiranja baze.

A sto se tice baze postoji samo jos_users ali to je standardno u joomli i bez phpbb. Prefiks je phpbb_ . Nista povezano ne mogu pronaci.

Instalirao sam preko Fantastico i sada radi, samo jos da uradim sinhronizaciju usera...


Hvala svima na pomoci.

karlovic

ok tako smo i predpostavljali, baza ne postoji pa se isto ni ne može učitati doesn't exist.
Savjet: Potražiti backup baze i prebaciti gore bazu željenog foruma!

tito

Hvala, ali to radi sa phpbb 3.0.8. a kada uradim update na 3.0.9. pojavi se

Not Found

The requested URL /forum/adm/install/index.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

karlovic

Ovako možemo unedogled. Ne radi ti forum niti će raditi jer ne postoji baza sa kojom bi se spojio, nadogradnja phpbb foruma sa 3.0.8. na 3.0.9. nema smisla niti je moguća jer trebaš prvo vidjeti i osposobiti 3.0.8. i tek tada ići sa nadogradnjom na 3.0.9.

To ti je isto kao da bi obrisao jos_ tablice iz baze i išao raditi nadogradnju joomle - nije dakle moguće!

Stavi bilo koju bazu iz backup-a ako imaš i radit će ti. Imaš li backup baze ako je ista obrisana? Daj mi neki link da vidimo o čemu pričamo cijelo vrijeme.

tito

Ma nemam vise problema sa bazom, to je sredjeno. Radi bez problema 3.0.8. verzija samo mi ostane jos urediti korisnike u jfusionu. A update na 3.0.9. sam raspakovao nakon toga, tako da bi sve trebalo raditi. Ali ipak se pojavljuje ova greska.

Ali ostaviti cu na verziji 3.0.8. Nasao sam samo prevod na srpskom na njihovoj stranici, ima li na hrvatskom ili bosanskom?

karlovic

Preporuka je napraviti nadogradnju no nikog ne možeš za to tjerati bičem  :nevin:
gore sam ti stavio link za preuzimanje preuzmi si jednu od ponuđenih
phpBB-3.0.8_to_3.0.9.zip
phpBB-3.0.8_to_3.0.9.tar.bz2

prije početka puni backup  baze podataka i datoteke! zatim ovo što preuzmeš otpairaj i pusti gore (ili ako možeš onda to otpakiraj na serveru) sličan je postupak kao kod install samo sada ideš na nadogradnju sve je unutar phpbb-a automatizirano i traje nekoliko minuta.