Koji forum za Joomlu?

Autor bobgen, 19. Siječanj 2011, 23:26

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Marko30

SMF sam več i podigao i posložio!
No,kako sam uvijek željan novog znanja podići
ću na drugom serveru phpbb 3.0 i polako raditi i u njemu bez obveze.
Nadam se pomoći vas koji zagovarate taj forum ;)

Marko30

Ljudi ima li tko voljan da mi poveže sa Jfusionom Jomlu i SMF?
Ja ne kužim.Izvinjavam se ako sam postao krivi post ili na krivom mjestu.
Sajt koji radim nije komercijalan već ga radim za svoju dušu(ako to šta znači).
:-X

Skipper

A reci ti nama, gdje si zapeo, što je pošlo po krivu? Jesi li probao uopće ili si odustao prije starta? Gledaj, nije sad toliki problem da netko od nas uskoči i odradi to umjesto tebe, međutim, mislim da to nije baš dobar put. Jer, tako ti, zapravo, gubiš. Isplati se, vjeruj mi, malo pomučiti, kasnije će ti zadovoljstvo biti veće. Ali, ako na kraju ipak ne uspiješ, vjerojatno će netko biti voljan pomoći ti.

Marko30

Citat: Skipper  u 11. Veljača 2011, 18:35
A reci ti nama, gdje si zapeo, što je pošlo po krivu? Jesi li probao uopće ili si odustao prije starta? Gledaj, nije sad toliki problem da netko od nas uskoči i odradi to umjesto tebe, međutim, mislim da to nije baš dobar put. Jer, tako ti, zapravo, gubiš. Isplati se, vjeruj mi, malo pomučiti, kasnije će ti zadovoljstvo biti veće. Ali, ako na kraju ipak ne uspiješ, vjerojatno će netko biti voljan pomoći ti.

Podigao sam Jfusion i koliko vidim sada bih trebao u jumli pod plugin uključiti njegov plugin a isključiti od Jomle?
Znači praktički nisam krenuo.
Thanks na javljanju.Naravno da se slažem sa tobom.Bolje naučiti pecati nego da mi netko da ribu. :)

karlovic

#34
Ok sad ako znaš sve podatke uđeš u config i tu podešavaš smf i joomla plugin (nemaš što spetljati) ... login / logout putanje i slično
kao help ti je i prije stavljen link
http://www.jfusion.org/docs/doku.php?id=smf;configuring
ako zapne negdje pitaj a ako se probudimo sutra a ti se još "znojiš" znači da je zapelo a ne da je to tako dug proces pa može neko uskočiti i srediti za tebe (bolja opcija je da se malo potrudiš)

EDIT:sve sam malo prije skinuo isprobao čak sam i SMF umjesto phpBB foruma instalirao (kao test) i sve radi
dakle zadnja inačica joomle 1.5 zadnji SMF forum i posljednja inačica jfusion

Marko30

Citat: karlovic  u 11. Veljača 2011, 22:07
Ok sad ako znaš sve podatke uđeš u config i tu podešavaš smf i joomla plugin (nemaš što spetljati) ... login / logout putanje i slično
kao help ti je i prije stavljen link
http://www.jfusion.org/docs/doku.php?id=smf;configuring
ako zapne negdje pitaj a ako se probudimo sutra a ti se još "znojiš" znači da je zapelo a ne da je to tako dug proces pa može neko uskočiti i srediti za tebe (bolja opcija je da se malo potrudiš)

U međuvremenu sam ja nešto zbrljo a da ni sam ne znam šta i okinuo Forum :)
Bolje se smijati nego plakati.
Sada ću podići PHPbb 3.0 namjerno i naučit ću ga tako mi svega.Vrijeme je promjena!

Ako se kome da evo može mi napisati kako da kreiram forume,otvaram teme na njemu.
Hvala ljudi!

karlovic

Ok sad smo gdje? Na početku opet? Sada podižeš phpBB3?

Marko30

Citat: karlovic  u 11. Veljača 2011, 22:19
Ok sad smo gdje? Na početku opet? Sada podižeš phpBB3?

Da,to sam odlučio.Upravo ga uploadam! :)

karlovic

Ok instaliraj forum, ubaci jezike koji idu pa se čujemo oko kategorija foruma. Nije phpBB tako kompliciran kako izgleda on je samo malo močniji forum od ostalih. Trojka je u nekim stvarima pojednostaviola stvari do maksimuma.  ;)

Marko30

Citat: karlovic  u 11. Veljača 2011, 22:36
Ok instaliraj forum, ubaci jezike koji idu pa se čujemo oko kategorija foruma. Nije phpBB tako kompliciran kako izgleda on je samo malo močniji forum od ostalih. Trojka je u nekim stvarima pojednostaviola stvari do maksimuma.  ;)

Dobro Karloviću,večeras je sve to sređeno a sutra ću te morati maaloo gnjaviti ;)
Hvala na pomoći!

Marko30

Podigao sam Phpbb i instalirao cro jezični paket.
Sada bih trebao kreirati forume i kategorije(iako one ne postoje koliko čitam).
Može li mi netko pomoći,to je prvo pitanje.
A drugo je dali smijem u ovom topicu tražiti pomoć vezanu uz forum obzirom
da je ovo forum vezan uz Jomlu pa nebih želio ometati rad foruma eventualno.

karlovic

#41
Kod instalacije se formira jedna test kategorija da se vidi kako forum izgleda sa sadržajem.
Sad prvo ulaziš u administraciju , da bi ušao moraš se logirati na forum i na dnu stranice ti se kao adminu pojavi link za ulaz.
Tu ti postoje stavke:
Općenito <> Forumi <> Postanje <> Korisnici i grupe <> Dopuštenja <> Stilovi <> Održavanje <> Sistem
Za otvaranje kategorije ideš na forumi, imaš s desne strane "kreiraj forum", prvo ljevo od toga napišeš naziv kategorije i klikneš kreiraj forum
nudit će ti opcije da li je to : kategorija, forum (tema)  ili link

odaberi  recimo "kategorija", nakon toga u toj kategoriji na isti način radiš forume samo kod otvaranja odabireš "forumi"

Marko30

Citat: karlovic  u 12. Veljača 2011, 09:50
Kod instalacije se formira jedna test kategorija da se vidi kako forum izgleda sa sadržajem.
Sad prvo ulaziš u administraciju , da bi ušao moraš se logirati na forum i na dnu stranice ti se kao adminu pojavi link za ulaz.
Tu ti postoje stavke:
Općenito <> Forumi <> Postanje <> Korisnici i grupe <> Dopuštenja <> Stilovi <> Održavanje <> Sistem
Za otvaranje kategorije ideš na forumi, imaš s desne strane "kreiraj forum", prvo ljevo od toga napišeš naziv kategorije i klikneš kreiraj forum
nudit će ti opcije da li je to : kategorija, forum (tema)  ili link

odaberi  recimo "kategorija", nakon toga u toj kategoriji na isti način radiš forume samo kod otvaranja odabireš "forumi"

Sve to uradim i ispiše mi da je kreiran novi forum ali kada odem na početnu foruma imam samo onaj defaultni forum. ???

Bernard [ExaByte]

Citat: karlovic  u 11. Veljača 2011, 08:02
Citat: Bernard T.  u 10. Veljača 2011, 21:46
Pitanja o tome koji forum izabrati je kao i pitati koji auto kupiti, koja je bolja crnka, brineta ili plavuša... koliko ljudi toliko odgovora..
Ovo je jedino ispravno napisano , ostatak koji opisuje phpBB je pristran jer autor više zna raditi sa SMF-om i tamo je kao administrator na hr sučelju. Svatko koristi ono što razumije i sa čime zna upravljati kako kod foruma tako i kod CMS-a.

@karlovic: uvaženi kolega, molim ne brkaj pristranost i iznošenje nepobitnih činjenica. Znam da si "navijač" ali budi istovremeno realan. phpBB nema nikakav support forum na hrvatskom, SMF ima, i to sa preko 33.000 postova. Isto tako svima koji su dulje u svijetu foruma poznati su prijašnji phpBB veliki security propusti i stotine hackiranih foruma. To što sam ja tamo moderator (ne admin) nema veze s objektivnim činjenicama.

Pošto Marko30 ima problema i s engleskim, kao i s osnovama administracije foruma - pa što bi moglo biti bolje od podrške na hrvatskom? Može tražiti tu pomoć na phpBB službenom forumu? Ovako će tu na forumu za Joomlu učiti phpBB ... ;)

@Marko: ako ćeš se vratiti na integraciju s SMF-om stojim na raspolaganju da dalje pomognem gdje si zaglavio...

Marko30

Citat: Bernard T.  u 12. Veljača 2011, 10:17
Citat: karlovic  u 11. Veljača 2011, 08:02
Citat: Bernard T.  u 10. Veljača 2011, 21:46
Pitanja o tome koji forum izabrati je kao i pitati koji auto kupiti, koja je bolja crnka, brineta ili plavuša... koliko ljudi toliko odgovora..
Ovo je jedino ispravno napisano , ostatak koji opisuje phpBB je pristran jer autor više zna raditi sa SMF-om i tamo je kao administrator na hr sučelju. Svatko koristi ono što razumije i sa čime zna upravljati kako kod foruma tako i kod CMS-a.

@karlovic: uvaženi kolega, molim ne brkaj pristranost i iznošenje nepobitnih činjenica. Znam da si "navijač" ali budi istovremeno realan. phpBB nema nikakav support forum na hrvatskom, SMF ima, i to sa preko 33.000 postova. Isto tako svima koji su dulje u svijetu foruma poznati su prijašnji phpBB veliki security propusti i stotine hackiranih foruma. To što sam ja tamo moderator (ne admin) nema veze s objektivnim činjenicama.

Pošto Marko30 ima problema i s engleskim, kao i s osnovama administracije foruma - pa što bi moglo biti bolje od podrške na hrvatskom? Može tražiti tu pomoć na phpBB službenom forumu? Ovako će tu na forumu za Joomlu učiti phpBB ... ;)

@Marko: ako ćeš se vratiti na integraciju s SMF-om stojim na raspolaganju da dalje pomognem gdje si zaglavio...

@Karlović hvala na svakom slovu i trudu.Znaj da cjenim to.Iako se blamiram probat ću sa SMF-om nanovo.
@Bernarde obzirom da dvije godine koristim SMF i poznam ga ipak mislim da je pametnije da ga nastavim koristiti.
To mi je i Karlović u jednom postu rekao da gdje se najbolje osjećam da to koristim.Trebao sam odmah poslušati.

Nadam se pomoći oko Jfusiona i spajanja jer to sam jedino i htjeo ali me povuklo mnogo toga pa ne bih više da
radim off topic u samom sebi :)
Hvala opet svima na trudu!