Koji forum za Joomlu?

Autor bobgen, 19. Siječanj 2011, 23:26

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bernard [ExaByte]

Pitanja o tome koji forum izabrati je kao i pitati koji auto kupiti, koja je bolja crnka, brineta ili plavuša... koliko ljudi toliko odgovora...
Ja sam već 6 godina sa SMFom i ne pada mi na pamet da ga napustim pošto do sad nisam imao nikakvih problema, prvenstveno ne zbog njegovog lošeg koda ili nestabilnosti. Što se ne može reći za starije 2.x verzije phpBBa, s kojih su svi koji su imali iole jače i posjećenije forume pobjegli. phpBB se u verziji 3 popravio, tako barem kažu, no nisam imao ni najmanju potrebu da zavirim u susjedovo dvorište jer mi je SMF odličan.
A ako hoćeš još jedan razlog onda je to SMF support community na domaćem jeziku - 33,010 Posts ... phpBB - ni jedan.

Kao što je već spomenuto nebrojeno puta, ljubav SMFa i Joomle ne cvate zbog "licenčnog nerazumijevanja". Ali jFusion radi odlično i na sve se može prilagoditi.

E sad na pitanje - da li si uopće probao obaviti instalaciju JFusiona do kraja? Ima li kakvih problema, ili gdje si zaglavio?




Vacheron

Ako imaš volje i vremena preporučujem ti da phpBB spojiš sa Joomlom, njega sam dosad uvijek koristio i mogu ti reći da mi se pravo svidio. A ako nemaš volje i vremena ona ti preporučujem Agora forum, mislim da je besplatan a ima dosta zanimljivih dodataka koji ti mogu poslužiti. Ono što je glavno je da se Agora može spojiti sa većinom community komponenti i da ima jednostavan dizajn i lak je za raditi! Toliko od mene...  ;)  :)

Marko30

Hvala vam na javljanju!
Bernard T. Jfusion sam samo podigao u joomlinu administraciju i ništa više.U međuvremenu sam našao na netu da SMF mora biti u zasebnoj
bazi pa sam srušio forum i stavio ga u posebnu bazu.
Forum je bio bez korisnika pa sam si to mogao dozvoliti :)
Sada tražim upute korak po korak da povežem kako treba.Svojevremeno je bio na you tubeu video ali ga ne mogu naći.
Sa engleskim sam na VI tako da se nadam pomoći.Volio bih to korak po korak da shvatim i za ubuduće.
U svakom slučaju hvala na javljanju i tebi i svima koji žele na svoj način pomoći. ;)

karlovic

#18
Citat: Bernard T.  u 10. Veljača 2011, 21:46
Pitanja o tome koji forum izabrati je kao i pitati koji auto kupiti, koja je bolja crnka, brineta ili plavuša... koliko ljudi toliko odgovora..
Ovo je jedino ispravno napisano , ostatak koji opisuje phpBB je pristran jer autor više zna raditi sa SMF-om i tamo je kao administrator na hr sučelju. Svatko koristi ono što razumije i sa čime zna upravljati kako kod foruma tako i kod CMS-a.
Što se seljenja baze foruma tiče ne mora se obrisati da bi se stavila izvan joomla baze nego se preseli. Da li se seli puna ili prazna više manje je nebitno / isto.
koji forum vječito je pitanje:
http://www.google.hr/#q=I+want+to+know+which+is+best+to+create+a+forum+pbpbb+or+smf&hl=hr&biw=1280&bih=677&prmd=ivns&ei=it1UTaDhMYz1sgaXlandDA&start=10&sa=N&fp=69559e48edd63279

Marko30

Ja sam stavio Forum u public_html i ondje kreirao folder Forum ali ću ga naravno instalirati u drugu bazu.
Dali folder sa forumom smije biti unutar public_html ili mora ići izvan njega?
I molim vas gdje bih mogao naći uputstva za spajanje sa JFusion i SMF?
Hvala!


karlovic

To smo već napisali, dakle može biti public_html/forum i onda se otvori folder "forum" u njega stave sve datoteke koje forum ima. Ako možeš unzipati stavi zip file cijeli ako ne onda pješice.
Citat: karlovic  u 08. Veljača 2011, 10:34
možeš ga staviti u public_html gdje si stavio i joomla samo s otvoriš folder npr "forum" i tu staviš.
Uputstva za spajanje SMF foruma traži na http://www.simplemachines.org/community/index.php?board=114.0

Marko30

Hvala Skipper na ovom linku!Hvala Karlović i tebi.Još bi samo upitao koju inačicu Jfusiona
da skinem obzirom da mi je joomla 1.5.21
Hvala vam!

ikiK

Zadnju tj. jedinu ponuđenu (Latest Release) za 1.5 seriju joomle.
http://www.jfusion.org/downloads/category/1-latest_release

Uvjek skidaš i instaliravaš zadnju stabilnu verziju bilo čega.
...

karlovic

#24
http://www.jfusion.org/downloads/category/1-latest_release
Ja ne prakticiram spajanja tamo gdje su nepotrebna (najčešće je nepotrebno)
We strongly recommend that you upgrade to JFusion 1.5.5 immediately to prevent hackers using JFusion to find other vulnerabilities on only some servers with frameless mode enabled.We sincerely apologise for any inconvenience. Our commitment to security is strong, as we fix any issue within 24 hours.
You can update your jfusion installation with a single click through the jfusion version checker, or you can manually download JFusion 1.5.5 from our download section on our website

http://www.jfusion.org/component/content/article/46/221
Edit: OVO JE VAŽNO ZA SVE
Citat: ikik  u 11. Veljača 2011, 10:04
Uvjek skidaš i instaliravaš zadnju stabilnu verziju bilo čega.

Marko30

Budem probao ;)
Inače,imao sam dva dana PhpBB 3.0 instaliran,preveo sam ga,skinuo zadovoljavajući skin
međutim administracija mi je toliko zbunjujuća da nisam znao,doslovce,otvoriti temu običnu
jer se valjda neke permisije trebaju davati.
A i ja nemam nikakvog znanja o programiranju tako da sam odustao iako moram reći da mi
je forum nekako moćan.Mislim to govorim iz aspekta neznalice.Naišao sam i na jedan jako
dobro uređen phpbb forum i zadivilo me no ja to nisam uspio a sa druge strane moj forum neće
imati toliko korisnika da bi mi trebao tako da sam se odlučio za SMF s kojim imam iskustva
ali ne i sa spajanjem :)
Hvala ljudi na vašim postovima.Skidam kapu!

karlovic

Uvjek je bolje staviti ono u čemu ćeš se ugodno osječaš. PhpBB 3.0 kao i svaki prije ne moraš prevoditi jer su već prevedeni samo treba instalirati onoliko jezika koliko ti je potrebno. To je vrlo vjerojatno i istina, pbpBB izgleda zbunjujuće i kompliciranije možda no to se radi sve samo u startu uvjek se može pitati ako nešto nije jasno iako je ovo kao Joomla! forum dobit ćeš vjerujem odgovor i nevezan direktno baš uz Joomla! web. pbpBB osobiti ova aktualna verzija je močan forum i svatko tko piše da nije moguće ne zna raditi s njim. SMF nije loša opcija pa eto i ovdje radi uredno ( iako Joomla! koristi phpbb na službenim stranicama   ^-^  )

ikiK

Citat: Marko30  u 11. Veljača 2011, 10:23
da nisam znao,doslovce,otvoriti temu običnu
jer se valjda neke permisije trebaju davati.

ovo je onaj jedan teži početni korak  ;D
...

Marko30

Citat: ikik  u 11. Veljača 2011, 10:58
Citat: Marko30  u 11. Veljača 2011, 10:23
da nisam znao,doslovce,otvoriti temu običnu
jer se valjda neke permisije trebaju davati.

ovo je onaj jedan teži početni korak  ;D
Jesam li trebao nastaviti sa PHPbb 3.0?
Sad svašta razmišljam.Nisam uopće očekivao
da ću upasti u ovakvu nedoumicu

karlovic

Nastavi u onom koje ti se čini lakše za naučiti ako je to SMF onda SMF. Usporedba i pitanje koje je bolje na forumima nikad ne donosi neki vunder rezultat jer svatko to tvrdi za ono u čemu se najbolje osjeća.
Za sigurnost i stabilnost foruma vrijedi isto pravilo kao i za Joomla! web. Siguran je onoliko koliko je ozbiljan administrator. Samo redovitom nadogradnjom postojećeg novim inačicama rizik je na minimumu.