Neriješiva greška kod Joomle 1.0.15 - nevjerojatno

Autor jumler, 12. Srpanj 2011, 12:09

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

jumler

Ovakvo je stanje:
Kada pokušavam dodati novi članak (ili editirati postojeći članak) sa sajtu gdje je Joomla 1.0.15 instalirana (u administraciji), pojavi mi se sljedeća greška:
http://img828.imageshack.us/img828/4864/greskah.jpg

Fora je u tome što se to ne pojavljuje uvijek. Recimo, na trenutnom računalu koje je wirelessom spojeno na internet (na maxADSL) stalno javlja grešku. Kod drugog računala se greška pojavljuje jedino ako vezu opteretim, recimo downloadom ili učitavanjem većeg broja stranica, pa paralelno učitavam novi članak u Joomli - onda prikaže grešku (to je ono što sam do sada otkrio što je kao uzrok - duže loadanje stranice pa dođe do nekog timeouta, sam je pitanje kakvog kad su već sve paramtre pokušali povećati na hostingu).

Kontaktirao sam admina (hosting), kažu da su svi parametri (sve ono wait_timeout i slično) na dosta velikoj vrijednosti (a probali su i povećati, pa ništa).
U logovima kod hostinga se ništa ne vidi.

U samoj Joomli je velik broj sadržaja, preko 11.000 članaka, mnogo fotografija, sve skupa preko 3,5 gb datoteka.
Probao sam isključiti editor u Joomli, ali ista stvar.

Ima li netko ideju kako ovo riješiti?

Tom555

Dobro kaže ova kategorija: Prastare Joomla! verzije
Tu je po mome ključ rješenje i iskrena neshvatljivost što se ćeka s nadogradnjom?

jumler

Sve je to meni jasno, web radi na Joomli 1.0.15 već 2 i pol godine, a novi web je u procesu izrade od strane jedne firme (kroz mjesec dana bi trebao biti online kompletno, custom rješenje). Dakle, meni treba sada ovo natjerati da funkcionira jos toliko bar...

wooer

Meni i dalje smrdi da je neki od parametara php-a (max_execution_time, max_input_time) i/ili mysql-a (wait_timeout, connect_timeout) nije dostatan za tvoj site.
3,5 GB podataka ako se mene pita nije namijenjeno za posluživanje na shared hostingu.

Ako je sve zbilja onako kako hoster tvrdi preostaje mi da savjetujem pokretanje optimizacije baze. Uz to bih još malko zavirio u module na 'header' modul poziciji jer je zbilja čudno da sql nad tim podacima izbacuje grešku pošto se ne bi smjelo raditi o upitu nad gomilom podataka.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

jumler

Vučem ja taj problem već duže vremena, pa sam s kolegom uspio nešto riješiti (prethodni problem je bio s memory allocation). To je kolega riješio na neki 'privremeni' način, sve do ovog problema. Sada sam se čuo s hostingom, cijeli dan (od jutra praktički) su pokušavali nešto i opet su napravili neki 'privremeni' fix, a što točno, ne znam - uglavnom, nisu dirali ove parametre (koje su prethodno isprobali mijenjati).

Budem vidio kako će se sad to ponašati dalje. Uglavnom, Joomla 1.0 nikako nije za velike količine sadržaja (afkors, kad je tu već Joomla 1.6).

A što se tiče 3,5gb podataka i shared hostinga, ne vidim problem, ako oni meni daju toliko prostora za tu cijenu, onda sve štima, je li tako?