Pomoc oko meni-a

Autor hypnottic, 09. Srpanj 2011, 11:44

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

hypnottic

@ Guardian ...pomogao link....koliko toliko...bar sam sada skuzio malo sve ukupunu strukturu kategorija, podkategorija itd...

@tananda... jednostavno mi je glupo da jemogu stvariti struktur site-a ako nemam clanke...sta nebi bilo logicnije da mozes naraviti site a tek ona kada si zaovoljan svime zapocnes s ubacivanjem clanaka....ali tako je kako je

Tananda

ma samo kreiraj clanke, ne moras ih editirati..
bo, ne da ti da budu prazni,
ali stavi ulupaj qwerty ili stogod i napravi konstrukciju..
naravno, tek ces poslije editirat sadrzaj ;)
It's OK, I'm a marine biologist.

Guardian

Mogu ti dati samo jedan mali savjet. Kad na Google tražiš tutoriale i pomoć za Joomlu 1.6-1.7, ako vidiš da je stranica tutorial o Joomla 1.5 odmah izađi iz nje.
Jer dosta stvari je drastično drugačije pa ćeš samo zbunjen biti.

hypnottic

@ guardian mogu ti reci da sam podosta toga procitao pa tek na kraju shvatio da s epise o joomli 1.5 jer kroz dosta tutoriala nigjde ne pise da je za 1.5...ali sta je tu je..iskreno podosta sam zbunjen tim menijima i kategorijama...jednostavno ne vidim razliku ili sam lud ili preglup da nesto shvatim...neke pute me malo strah ici nesto vise prckati da ne zeznma nesto pa onda sve brisi ili kako god vec...
jednostavno ne vidim razliku izmedju opcije UPRAVLJANJE IZBORNICIMA i UPRAVLJANJE KATEGORIJAMA...
ja jesam izradio cijeli izbornik kao sto sam gore bio naveo putem IZBORNICI/UPRAVLJANJE IZBORNICIMA/DODAJ NOVU STVAKU IZBORNIKA
i sve to izgleda ok kako sam zamislio nearavno samo struktura ali isto tako kada idem neki clanak dodati.. sve uredno napisem i taj clanak zelim pridruziti nekom izborniku npr. 2. Turizam (lista svih kategorija) 2.1 Novosti (clanci) i nigdje nemam opciju za dodati taj clanak..vec samo calank mogu prodruziti nekoj od kategorija koje se jos uvijek zovu 1.prva 2.druga 2.1. treca (kategorija) zato mi nije jasno cemu skuzi taj izbornik ako mogu samo jedan clanak dodati pri stvaranju izbornika, a isto tako nije mi jasno zato umjesto tog izbornika nemogu napravit kategorija pod kategorije itd i jednostvano njih pozicionirati gore-lijevo da mi one predstavljaju IZBORNIK.

@tananda ma ulupao sam ja ''proba'' copy-paste pa neka tako stoji jedna slika i to je to...

Tananda

Citat: hypnottic  u 24. Srpanj 2011, 16:49
@
jednostavno ne vidim razliku izmedju opcije UPRAVLJANJE IZBORNICIMA i UPRAVLJANJE KATEGORIJAMA...

u upravljanju izbornicima kreiras meni, a u upravljanju kategorijama stvaras kategorije...

Citat: hypnottic  u 24. Srpanj 2011, 16:49
ja jesam izradio cijeli izbornik kao sto sam gore bio naveo putem IZBORNICI/UPRAVLJANJE IZBORNICIMA/DODAJ NOVU STVAKU IZBORNIKA
i sve to izgleda ok kako sam zamislio nearavno samo struktura ali isto tako kada idem neki clanak dodati.. sve uredno napisem i taj clanak zelim pridruziti nekom izborniku npr. 2. Turizam (lista svih kategorija) 2.1 Novosti (clanci) i nigdje nemam opciju za dodati taj clanak..

kako nemas?
na desnoj strani,
Required settings - select article i imas gumb za izbor!
ako si u Upravljanju menijima...

It's OK, I'm a marine biologist.

Guardian

Ja bih mu poslao screenshots sa strelicama i objašnjenjem, ali ne znam što da objašnjavam.

hypnottic

#21
@ tananda nisi razumi ono sto si citirao...

da pojasnim....kada sam izradjivao izbornik naravno da sam morao prodruziti neki clanak i to sam ucinio...ali sada govorim obrnuti redosljed,

ako zelim clankkoj sam napisao prodruziti nekom izborniku kao sto je u ovom slucaju (izbbornik: 2. turizam, 2.1 novosti) clanak mogu prodruziti samo kategoriji, ali ne i izborniku

ono sto sam ja napravio tj izbornik

izgleda ovako (u privitku izbornik)

a kategorije ovako (u privitku kategorije)

a na kraju svega to izgleda ovako (u priovitku stranica)

nebi li bilo logicno ako ja stranicu krcam clancima i dodajem ih u kategorije (nije bitno koja kategorija) da se taj clanak ili clanci vide (u skracenom obliku) na samoj naslovnoj stranici ili u ovom slucaju u izborniku kada neko klikne u izbornku na Turizam vidi clanke u skracenom obliku koji su povezanis turizmom, a zatim ako ga clanak interesira klikn e na clanak i odvege ga u neku kategoriju kojoj je clanak pridruzen.

@ Guardian da ti napomenem djelovi sita su napravljeni samo da bih ucio raditi nesto da nebi bilo  da radim nesto puno vise nego sam rekao sta mi treba.... :)

Guardian

Čini mi se da ti biraš onu opciju "All categories". Uzmi samo jednu (1) kategoriju.

Ali mislim da i na listi svih kategorija možeš listati članke kao na jednoj.

To ti je u opcijama za broj kolumni, leading number i slično. Ne znam kako se sad u novoj zove.
I stavi neki Intro text i thumb u artikle. Inače je teško izgled namjestiti.

To kako su ti meniji lijevo po meni odgovara za 1 kategoriju, ne mix više njih.

Evo ti nekih videa. Valjda ti bude lakše:
http://www.google.com/search?hl=en&safe=off&tbm=vid&q=joomla+1.6+categories+menu&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Tananda

Onda trebas izabrat, kao u meniju za naslovnu - opciju featured articles, ne single article...
It's OK, I'm a marine biologist.