[Riješeno] Template

Autor komir, 08. Srpanj 2011, 22:43

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

komir

Našao sam par templatea za joomlu, ali me zanima kako da ubacim na background neku sliku i kad se na nju klikne da se ode na neki link, kao recimo kad imaju neki internet portali (reklama sa desne i lijeve strane) i da li je to uopče izvedivo u joomli?
Prepostavljam da bi se nešto trebalo preurediti u index.php?  ::)
ili možda postoji neka komponenta, plugin  ili ... da to odradi?
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

Tom555

Oh, oh komire... iz postavljenog se pitanja vidi da si na samom početku. Stoga ne bi bilo loše proučiti dokumentaciju o joomli i njenim dodatcima.
Mislim da je ovo na što ti misliš, reklamni banneri koji su većinom joomla moduli pa pogledaj ovdje:
http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/banner-management
http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/corner-banners

Onebeat

Citat: komir  u 08. Srpanj 2011, 22:43
Našao sam par templatea za joomlu, ali me zanima kako da ubacim na background neku sliku i kad se na nju klikne da se ode na neki link...
ili možda postoji neka komponenta, plugin  ili ... da to odradi?

Bok,ono sto ti trazis vec postoji u joomli:)odes  komponente i imas baneri:)

Savjetujem da krenes od pocetka ima toga online puno!
Truth will set you free

komir

Mislim da je došlo do nesporazuma, ne mislim na bannere unutar raznih pozicija modula (top, left ....) nego mislim banner van pozicija, s lijeve ili desne strane stranice, iznad pozadine.
Pokušaj ilustracije u attachu  ;D
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

Tom555

Gledao si u Banner managmentima kako sam ti predložio, nema takvo što?

komir

Citat: Tom555  u 09. Srpanj 2011, 10:05
Gledao si u Banner managmentima kako sam ti predložio, nema takvo što?
Nešto sam gledao, nisam sve isprobao, ali mi se čini da su sve to ponude modula, pluginova ... koji moraju biti poziconirani unutar svoji pozicija unutaj joome (top, left, banner, right ...) ili možda griješim?
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

wooer

Što god da se dodaje na stranicu mora biti ili statično ili definirano modul pozicijom osim ako se radi o prikazu komponente. Na vrhu, dnu, lijevo ili desno ... nebitno ... mora postojati pozicija unutar koje će se prikazivati. Ukoliko pozicija ne postoji na mjestu koje si si zaželio morat ćeš ju definirati unutar predloška. Ne postoji univerzalni kod koji bi ti mogli dati, a da vrijedi za sve postojeće predloške, a kako nam nisi rekao o kojem predlošku se radi ili nam dao kod istoga, ostaje ti da se za sada sam snalaziš po nekakvim uputama, npr. http://docs.joomla.org/How_do_you_add_a_new_module_position%3F
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

komir

Citat: wooer  u 09. Srpanj 2011, 15:35
Što god da se dodaje na stranicu mora biti ili statično ili definirano modul pozicijom osim ako se radi o prikazu komponente. Na vrhu, dnu, lijevo ili desno ... nebitno ... mora postojati pozicija unutar koje će se prikazivati. Ukoliko pozicija ne postoji na mjestu koje si si zaželio morat ćeš ju definirati unutar predloška. Ne postoji univerzalni kod koji bi ti mogli dati, a da vrijedi za sve postojeće predloške, a kako nam nisi rekao o kojem predlošku se radi ili nam dao kod istoga, ostaje ti da se za sada sam snalaziš po nekakvim uputama, npr. http://docs.joomla.org/How_do_you_add_a_new_module_position%3F
Hvala budem se malo poigrao  ;)
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

Tom555

Citat: komir  u 10. Srpanj 2011, 23:16
Hvala budem se malo poigrao  ;)

Jesi li se poigrao ili riješio, pošto si stavio riješeno? Kako?

komir

Citat: Tom555  u 11. Srpanj 2011, 00:51
Citat: komir  u 10. Srpanj 2011, 23:16
Hvala budem se malo poigrao  ;)

Jesi li se poigrao ili riješio, pošto si stavio riješeno? Kako?
Budem se poigrao, ali mislim da ne postoji module ili componenta za to, ipak mislim da potrebno poznavanje php i da se to da odraditi u index.php. Ako prokužim kako to napraviti budem postao detaljni odgovor  ;)
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

Tom555

Lijepo ti je wooer pisao: to mogu biti moduli, ali ne znamo niti koji predložak koristiš pa ne znamo koje on pozicije modula ima. Ako nema poziciju koju ti želiš, ona se može dodati i, primjerica, ta reklama, objaviti na željenom mjestu. Ovako se možeš poigravati u nedogled... a rješenja nema!