Jeste li već instalirali 1.6 (stable) ??

Autor Bernard [ExaByte], 11. Siječanj 2011, 16:41

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

erik

Citat: SVK  u 18. Siječanj 2011, 09:52
no mislim da za ozbiljnije projekte treba sačekati negdje do ljeta. tad će izaći i pokoja zakrpa za propuste koji su procurili u ovoj verziji a i vjerujem da će biti već pristojan broj pluginova i modula.

Slažem se. Ja sam krenuo raditi jedan mali site u 1.6 da "probijem led" i razočarao me broj bugova na koji sam naišao. I napominjem da je to mala stranica bez pluginova sa 5 stranica teksta. Što bi tek bilo da krenem raditi nešto ozbiljno?
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Renato

Citat: erik  u 13. Siječanj 2011, 13:27
Citat: darioklc  u 13. Siječanj 2011, 10:57
Čekaj, to znači da to može zamjeniti Joomfish?

Fora je u tome da kod Joomfisha si imao prijevod 1:1,  dakle struktura, sadržaji i moduli su uvijek isti, a kod ovog novog pristupa možeš napraviti potpuno drugačiju strukturu stranice za svaki jezik.


To se može i u 1.5 uporabom plugina Content Table Localisation
Imao sam se prilike "igrati" s tim

SVK

interesira me hoće li 1.6 imati opciju updateova na više verzije putem neke instalacijske tipke? hoće to biti malo pojednostavljeno ili će ići na stari način?

wooer

I nas ostale to interesira. Ostaje nam svima da se strpimo pa vidimo. Bilo je najavljeno, a da li će zaživjeti teško je garantirati.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

erik

Ta opcija je najavljena za 1.7 koja bi treba izaći krajem godine (I wish...).

J!1.6 bi trebala imati opciju nadogradnje putem instalacijskog sučelja, tako da ne treba ručno uploadati datoteke. Ali vidjeti ćemo kada izađe 1.6.1
Komponenta koju opisuješ postoji i za 1.5 i radi ok. Naravno osim meni jer je kada sam je pokušao isprobati njihov server sa kojih vuče podatke bio dva dana "down".

Dobra stvar je što će se svi dodatci moći nadograđivati jednostavnom instalacijom "pacha". Kada izdaš novu verziju komponente tamo ćeš moći definirati "pacheve" za sve prijašnje verzije. Isprobano. I to su u 1.7 najavili da bi trebalo ići automatski: odeš u administraciju i tamo ti piše za koje komponente su izdane nadogradnje, samo poklikaš i to je to.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Pupo

Ja sam probao, ali sam odustao jer mi je sve prenovo pošto sam noob i za J1.5. Previše me zbunjuju neke nove stvari, tako da sam odustao za sada  :-[

miki

hm jas čekam prevood na HR, za sada sam instalirao 1.6 i kunenu za 1.6 te malo 'čačkam' po novim opcijama i moram priznat da opcija kod wordpresa (jedan klik i instalirana nova verzija cms-a) malo me demotivira u odnosu na Joomlu.

Gunner

Imam nekoliko siteova koje su sve u joomli 1.5, a novi site planiram uskoro raditi pa cu se okusati u v1.6, iako citajuci razne komentare nekako mi se i ne cini jos "dotjerana"...ali probat cu bas da ju malo vidim.

Hrvoje.T

za sada još ću koristiti 1.5 a 1.6 sam testirao. smeta mi acl.na svakom koraku.što se tiče kategorija  8)
a sam design je malo poboljšan(admin sučelje)..tko voli neka izvoli..stay on 1.5. :nevin:
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Renato


eladio

Citat: Bernard T.  u 12. Siječanj 2011, 14:13
..
ukratko - držite se još neko vrijeme 1.5 koji radi kako treba...

Navedeni savjet i ja svima toplo preporucam..
Tek nedavno sam presao s joomle 1.0 na 1.5 , a mislim da vjerovatno slijedecih godinu dana (mozda i vise) necu prelaziti na navedenu, na to gledam kao za moje joomle nepotrebni rizik  0:)

Vrijeme ce pokazat kad ce to biti neophodno....

zvonac99

Pozdrav svima, da se i ja javim  ;D po službenom Joomla forumu danas (07.03) bi trebala izaći verzija 1.6.1  0:)
A što se tiče J1.6 instalirana je i 'igram' se doma na XAMPP-u, kako je već u ovoj raspravi rečeno, i moje mišljenje je da nije još poželjno preči sa J1.5 na J1.6 a da se prije site dobro ne iz testira (ovo je opaska windows generaciji 'novi OS odmah install')  ;D ;D
I noga u dupe je korak naprijed

vorDa

instalirano, malo se poigrali, vidio da još nema sve kaj mi treba za 1.6 i čekam da to naprave dotada 1.5
Bolje bit malo GLUP, nego malo PAMETAN !!!