Zaštita foldera na serveru

Autor Gunner, 08. Srpanj 2011, 17:50

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Gunner

Na serveru imam neke podatke u .rar-u koje saljem npr. studentima ili ucenicima.
Primjer: www.mojadomena.com/download/nesto.rar odnosno /public_html/download

Postoji li mogucnost da, ako netko obrise naziv nesto.rar i ostane www.mojadomena.com/download, zastitim ovu mapu od stablastog prikaza, tj. onemogucim pregled mape?
Ako postoji, molio bih za pomoc...hvala!

erbi

#1
U folder stavi prazan index.html sa atributima 644

Gunner

Citat: erbi  u 08. Srpanj 2011, 19:42
U folder stavi prazan index.html sa atributima 644
Hvala na javljanju, ali sam u međuvremenu rijesio problem preko cpanela s ovlastima foldera.

Onebeat

Citat: Gunner  u 09. Srpanj 2011, 22:37
Citat: erbi  u 08. Srpanj 2011, 19:42
U folder stavi prazan index.html sa atributima 644
Hvala na javljanju, ali sam u međuvremenu rijesio problem preko cpanela s ovlastima foldera.

Da i to je jedno od rijesenja:)
premda i sam koristim opciju index.html i 644 ovlasti!
Truth will set you free

Gunner

Molio bih obojicu ako ste voljni da mi objasnite kako to s indexom i 644 ovlastima napraviti, da imam i to rjesenje. Bio bih jako zahvalan! ^-^

wooer

Nema tu puno mudrosti. Kreiraš prazanu datoteku i nazoves je index.html. Ovlasti su tu samo kako bi zabranio da bilo tko u nju zapisuje neželjeni kod. Ako se u direktoriju nalazi neka index datoteka server posjetiocima servira njihov sadržaj (u ovom slučaju praznu stranicu jer je datoteka prazna), a u suprotnom se izlistava sadržaj direktorija.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Gunner

Hvala wooer, ne mogu vjerovati da je tako jednostavno. Odlicno!