Hi Joomla :)

Autor Cibale, 01. Srpanj 2011, 17:13

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Cibale

Bok ljudi!

Na ovaj forum sam slučajno nabasao guglanjem i odmah mi se svidio! Preko ljetnih praznika mi je u cilju napraviti web stranicu i odlučio sam to raditi preko joomle. Dugoročni cilj mi je znanje u izrađivanju web stranica.

Malo sam pogledao na forumu i primjetio da nema tutorijala za totalne početnike. Apsolutno sam novi u Joomli i želim ju svladati, koliko toliko. Negdje sam vidio da je najbolje za takve poput mene, instalirati joomlu 1.5 preko WAMP-a pa sam to i napravio. Sada me zanima odakle da krenem, šta prvo da čitam, trebam nekog da me malo usmjeri, nadam se da ću u ovom forumu upravo to naći!

Radujem se daljnjem razvijanju ovog foruma i učenju Joomle!

vivi

#1
Ako dobro stojis sa eng. jezikom, nabavi si "Lynda.com - Joomla 1.5 Essential Training" ili "Lynda.com - Joomla 1.6 Essential Training".. takodjer oke i free video tutorial u 4 nastavka vezan joomlu mozes pronaci i na ovom linku koji je na hr. jeziku:

http://www.xtorials.com/category/tutoriali/joomla

EDIT: btw, dobrodosao :)

Nakon prodjenih tih tutoriala predlazem ti da si nabavis i "Lynda.com - Joomla 1.6 (ili 1.5) - Creating and Editing Custom Themes".. naravno ukoliko vec imas neko znanje iz HTML-a / CSS-a.. nije da su nesto savrseni, ali ce ti pomoci da shvatis kako joomla funkcionira; bar meni jesu.

Cibale

proci cu prvo ovo na hrv pa ovo dvoje od Lynde.. Imam nekakvo osnovno znanje iz HTML-a,ali iz CSS-a niš :D HTML znam neke skroz grube osnove, ali nadam se da ću se uspjeti snaći, hvala na pomoći i toploj dobrodošlici :)