Prejnos članaka

Autor komir, 29. Lipanj 2011, 16:20

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

komir

Zanima me slijedeće, prešao bi sa joomle 1.5 na joomla 1.6, ali ne upgrade nego nova instalacija. Kako da prebacim sve članke i menije (top i user) u joomlu 1.6 najbezbolnije, a da ne prepisujem sve?
I postoji li uopće neki način za prebaciti članke i menije i korisnike sa jedne joomla stranice na drugu, naravno ne mislim na copy - paste?
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

wooer

Priznajem da ne razumijem. Ti želiš migrirati podatke s 1.5 na 1.6 ali ne želiš migrirati?
Ono što ja provjereno znam da radi je jUpgrade i nemoj da te naziv zbuni jer komponenta ne radi upgrade nego migraciju.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

komir

Ovako, imam instalaciju joomla 1.5 i na njoj neke usere, članke, module, komponente ... a s obzirom što vjerovatno neke komponente i moduli neće raditi na 1.6, pa sam htio samo prebaciti tekstove menije ...  jer ako napravim samo upgrade na 1.6 neznam što če se dogoditi, kao što sam rekao, jer neke komponente i moduli nisu kompatibilne sa joomla 1.6?
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

Onebeat

Citat: komir  u 29. Lipanj 2011, 17:35
Ovako, imam instalaciju joomla 1.5 i na njoj neke usere, članke, module, komponente ... a s obzirom što vjerovatno neke komponente i moduli neće raditi na 1.6, pa sam htio samo prebaciti tekstove menije ...  jer ako napravim samo upgrade na 1.6 neznam što če se dogoditi, kao što sam rekao, jer neke komponente i moduli nisu kompatibilne sa joomla 1.6?

Backup prvo baze i datoteka pa probas kako @wooer rekao pa ćeš znat i nama reć!

Ovo sto ti hoces je upravo ono sto jUpgrade radi ;D
Truth will set you free

komir

Citat: Onebeat  u 29. Lipanj 2011, 20:38
Citat: komir  u 29. Lipanj 2011, 17:35
Ovako, imam instalaciju joomla 1.5 i na njoj neke usere, članke, module, komponente ... a s obzirom što vjerovatno neke komponente i moduli neće raditi na 1.6, pa sam htio samo prebaciti tekstove menije ...  jer ako napravim samo upgrade na 1.6 neznam što če se dogoditi, kao što sam rekao, jer neke komponente i moduli nisu kompatibilne sa joomla 1.6?

Backup prvo baze i datoteka pa probas kako @wooer rekao pa ćeš znat i nama reć!

Ovo sto ti hoces je upravo ono sto jUpgrade radi ;D
Probao sa jupgrade stvarno jednostavno, ali jedan problem, za početak, kada se hoću ulogirati na administratora javlja da ne postoji ???
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

oKRamxII

#5
Možda se password pri konverziji promjenio? Trebalo bi to resetirati preko eventualno phpmyadmina : http://www.webmaster-tips.net/Joomla-1.6/Video-Tutorials/How-to-reset-Admin-password-in-Joomla-1.6.html

komir

Prije reseta dodatak, nemogu se prijaviti na novu joomla 1.6, a na staru joomla 1.5 uredno prihvaća.
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

Onebeat

Citat: komir  u 01. Srpanj 2011, 10:25
Prije reseta dodatak, nemogu se prijaviti na novu joomla 1.6, a na staru joomla 1.5 uredno prihvaća.

Istu stvar napravi za j1.6 kao i za j1.5
Truth will set you free

komir

Citat: Onebeat  u 01. Srpanj 2011, 10:48
Citat: komir  u 01. Srpanj 2011, 10:25
Prije reseta dodatak, nemogu se prijaviti na novu joomla 1.6, a na staru joomla 1.5 uredno prihvaća.

Istu stvar napravi za j1.6 kao i za j1.5
Napravio
Baza za joomlu 1.6 je j16_
UPDATE `j16_users` SET `password` = MD5( 'mojnovipassword' ) WHERE `j16_users`.`username` = "admin" ;

i GO ali odgovor je 0 row(s) affected. ( Query took 0.0002 sec )
a trebalo bi biti 1 row(s) affected. ( Query took 0.0005 sec )
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

komir

#9
Evo uspio dodao novi admin i ulogirao sam se, ali ima jedan veliki problem, članke, meni-e, kategorije ... uspješno jupgrade obavio, ali malo je zaštekao sa userima, niti jednog nije "prebacio", jedini user je ovaj novi admin kojeg sam napravio  ??? ::)
Ovdje bi se nadovezao na jedan članak http://forum.joomla-hrvatska.com/index.php?topic=887.msg5983#new ila li koja besplatna varijanta  ili način za prijenos usera sa 1.5 na 1.6?
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

komir

Znači ne postoji besplatni način za prebaciti usere iz j1.5 u j16?
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

wooer

Ak' se mene pita, ručno kroz phpmyadmin je brzo, efikasno i besplatno.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Onebeat

Citat: komir  u 14. Srpanj 2011, 09:32
Znači ne postoji besplatni način za prebaciti usere iz j1.5 u j16?

Pogledaj malo ovo...

Akeeba backup
Truth will set you free