Izmjena pozadine predloska

Autor Adi, 24. Lipanj 2011, 13:55

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Adi

Pozz ljudi,treba mi pomoc ako tko zna da mi objasni kako izmjeniti pozadinu/background templetesa.
Trenutno je na templetesu crna pozadina,a ja bi zelio da ona bude bijela.Fkt mi se temp.dopada,puno pozicija za module ima,ali po meni ima tu manu sto je crna pozadina
Demo tog tempa je:joomla15.zootemplate.com/zt_eleo/
Unaprijed hvala svima ;D

Skipper

Dakle.
U datoteci:
templates/zt_eleo/css/colors/default.css
Pronađi liniju 226 i u njoj umjesto background: #070707 promijeni u #ffffff

Adi

Citat: Skipper  u 24. Lipanj 2011, 14:04
Dakle.
U datoteci:
templates/zt_eleo/css/colors/default.css
Pronađi liniju 226 i u njoj umjesto background: #070707 promijeni u #ffffff
Kako pronaci liniju 226? ;D

Skipper

Citat: Adi  u 24. Lipanj 2011, 18:41
Citat: Skipper  u 24. Lipanj 2011, 14:04Dakle.
U datoteci:
templates/zt_eleo/css/colors/default.cssPronađi liniju 226 i u njoj umjesto background: #070707 promijeni u #ffffff
Kako pronaci liniju 226? ;D
Nabaviš psa tragača. ;) Jesi pronašao datoteku default.css? Ako jesi, otvori istu s nekim naprednijim tekstualnim editorom (a takvih ima more) i onda koristi funkciju "Go to line", "Find line" ili nešto u tom stilu, ovisno o editoru.
P.S. Kakvo je tvoje (pred)znanje, ne samo o Joomli, nego općenito o HTML/CSS "akcijama"?

Tom555


Adi

#5
Citat: Skipper  u 24. Lipanj 2011, 18:50
Citat: Adi  u 24. Lipanj 2011, 18:41
Citat: Skipper  u 24. Lipanj 2011, 14:04
Dakle.
U datoteci:
templates/zt_eleo/css/colors/default.css
Pronađi liniju 226 i u njoj umjesto background: #070707 promijeni u #ffffff
Kako pronaci liniju 226? ;D
Nabaviš psa tragača. ;) Jesi pronašao datoteku default.css? Ako jesi, otvori istu s nekim naprednijim tekstualnim editorom (a takvih ima more) i onda koristi funkciju "Go to line", "Find line" ili nešto u tom stilu, ovisno o editoru.
P.S. Kakvo je tvoje (pred)znanje, ne samo o Joomli, nego općenito o HTML/CSS "akcijama"?
hehehe,bas sam mislio psa i koristiti ;D ;D Da,nasao sam datoteku defult.css odmah danas,ali u njoj nmg da nađem nigdje liniju 226,kod mene kad otvorim putem notepada plusa,ima samo 155 :geek: ako su to linije na koje ja mislim.
A sto se znanja tice o CSS nisam tu nesto strucan,dok recimo sa Joomlom znam dosta toga jer vise od 3 godine ju koristim ;D
Citat: Tom555  u 24. Lipanj 2011, 19:19
Notepad++
http://notepad-plus-plus.org/release/5.9.2
lijepo će ti pokazati sve linije.
Hvala,i ja sam mislio koristiti notepad jer vec imam povjerenje u njega ;D

Tom555

Da, doista, tu (templates/zt_eleo/css/colors/default.css) nema taj css uopće toliko linija.
Probaj tražiti rješenje za promjenu pozadine ovdje:
templates/zt_eleo/css/default.css
templates/zt_eleo/css/templates.css


a ponajprije se rješenje krije što taj predložak koristi fotografije kao pozadine pa treba vidjeti mapu images

Skipper

Koju boju predloška koristiš kao primarnu? Taj css pronađi. Imaš link gdje to radiš? Ili ti je na localhostu?

Adi

Citat: Skipper  u 25. Lipanj 2011, 09:48
Koju boju predloška koristiš kao primarnu? Taj css pronađi. Imaš link gdje to radiš? Ili ti je na localhostu?
Radim to localhostu,jer mi je portal u "pogonu" pa tu nmg.Primarna boja mi je red :)
Citat: Tom555  u 25. Lipanj 2011, 02:06
Da, doista, tu (templates/zt_eleo/css/colors/default.css) nema taj css uopće toliko linija.
Probaj tražiti rješenje za promjenu pozadine ovdje:
templates/zt_eleo/css/default.css
templates/zt_eleo/css/templates.css


a ponajprije se rješenje krije što taj predložak koristi fotografije kao pozadine pa treba vidjeti mapu images

Ma trazio sam i ja u images mapi,ali ni tu nisam nista nasao :geek:

miki

Možda bi ti dobro došao Firefox i  dodatak Firebug s kojim možeš na brz način pronaći kako se šta zove, gdje se nalazi i odakle se poziva :).

Tom555

@Adi ništa nisi pronašao u mapi images? Kako, pa sve se crni od png datoteka koje u mnogome definiraju boju izgleda toga predloška. I, kako je @miki istaknuo pomoću firebuga ćeš vidjeti koje su putanje.

Skipper

Pronađi, ako nema više od 155 linija (nije nemoguće da demo showcase ima nekakve drugačije postavke, odnosno prikaz), vrijednost backgrounda koju sam ti napisao, pa pokušaj promijeniti...

Skipper

Citat: Tom555  u 25. Lipanj 2011, 02:06

a ponajprije se rješenje krije što taj predložak koristi fotografije kao pozadine pa treba vidjeti mapu images
Ne bih se baš kladio, drugar.

Adi

Hvala vam svima koji ste pomogli,nasao sam rjesenje.
"problem" je bio u kod default.css,te sam izmjenio i sada je ok :D
Jos jednom,hvala svima koji ste mi pomogli :)