pomoć oko updejta :(

Autor pantar2001, 16. Lipanj 2011, 01:44

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

pantar2001

Pozdrav ljudi, imam jedan mali sajt i ova verzija joomle mi je instalirana 1.5.14 ...

da  li  mi možete objasniti kratki postupak kako da updejtam na najnoviju joomlu...

da li je ova verzija koju imam nesigurna? tj da li preporučujete instalaciju ove najnovije 1.6?

bitno mi je da mi pojasnite postupak instalacije...

Lijep pozdrav svima ;)

Tom555

Svakako je potrebita nadogradnja. Ako je stranica tek u povojima onda možeš instalirati novu joomlu 1.6. Ali, kako si mogao čitati i na ovom forumu, ima još puno pobornika koji će pričekati s radom u ovoj inaćici, sasvim ti je dostatno da nadogradiš svoju joomlu na stabilnu 1.5.23.
Preuzmi zip datoteku http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=5848 (Joomla_1.5.14_to_1.5.23-Stable-Patch_Package.zip), raspakiraj i pomoću ftp-a "pregazi" preko tvoje postojeće joomle.

Skipper

Samo mala nadopuna ovoga što ti je Tom objasnio. Prije toga, OBAVEZNO napravi backup postojećeg stanja sa servera, ako kojim slučajem nešto kod update procesa pođe krivo...

pantar2001

Citat: Tom555  u 16. Lipanj 2011, 02:03
Svakako je potrebita nadogradnja. Ako je stranica tek u povojima onda možeš instalirati novu joomlu 1.6. Ali, kako si mogao čitati i na ovom forumu, ima još puno pobornika koji će pričekati s radom u ovoj inaćici, sasvim ti je dostatno da nadogradiš svoju joomlu na stabilnu 1.5.23.
Preuzmi zip datoteku http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=5848 (Joomla_1.5.14_to_1.5.23-Stable-Patch_Package.zip), raspakiraj i pomoću ftp-a "pregazi" preko tvoje postojeće joomle.

Da li baš mora biti .zip?

vidim tu toliko istih fajlova a neki imaju 2 a neki 3 mb? u čemu je fora? Znaći to extractam i onda u ftp samo ubacim u public_html i to je cijela priča?  ili ima još nešto?

Lijep pozdrav svima! :vino:

Tom555

Ne mora te mućiti kolika je veličina datoteke. Ona ovisi o tome koliko je bilo potrebe za nadogradnjom i što se i koliko mijenja. Recimo, tvoja datoteka je teška 1 MB, kako piše.
Ne mora biti zip. I to je nebitno kako je sažeta. Bitno je rasprakirati i postaviti na mjesto gdje je instalirana prethodna joomla.

karlovic

zip, rar ili NEzip, NErar to ovisi samo o tome  što tvoj host paket kao takav podržava. ZIPane se stavljaju jer je tako manja mogućnost da ti neka datoteka promakne kod prebacivanja