Presretanje funkcija baze

Autor erik, 27. Svibanj 2011, 13:04

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

erik

Imam 1.5 komponentu koja koristi presretanje nekih "core" sql upita. Nešto slično rade Joomfish i Nooku. Pokušavam prebaciti komponentu na 1.6, ali ne mogu naći dobro rješenje za presretanje baze. Ima li netko ideju?
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

wooer

Zar to ne ide kao i kod 1.5 s 'presretanje' korištenjem registerEvent metode ?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

erik

#2
To bi bilo lijepo, ali ne postoji event "onQuery" ili slično. registerEvent() koristi iste evente kao i pluginovi.

Mislim da se ne može to niti napraviti sa korištenjem registerEvent(). Primjeri koje sam ja vidio su svi koristili "decorator" php klasu. Na žalost kod 1.6 ne ide tako lako.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

wooer

Ok, ne ide. Ali teško mi ke ovako općenito nešto i savjetovati je upiti zbilja mogu biti svašta. Možeš li biti iole određeniji o kakvim upitima govorimo?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

erik

SELECT upiti isto kojima se nešto dodaje. Npr želim da svaki put kada se iz baze pokupi naslov članka da se polju "title" doda i kategorija kojoj pripada. Nije sada važna sintaksa nego način kako presresti takav upit.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

wooer

Priznajem, sad sam zbunjeniji nego sto sam prije bio.
Pa i upiti moraju biti izvršeni na neki event ili sam ja negdje skrenuo na krivi kolosjek?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

erik

Ne, upiti se ne izvršavaju na poseban event nego "svugdje". Kažem bilo bi zgodno da imaju neki "onQuery" event gdje možeš presresti query kao npr tekst članka, ali ne ide to tako.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez