SEO Postavke error!

Autor TOMs, 24. Svibanj 2011, 10:59

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Skipper

Citat: TOMs  u 24. Svibanj 2011, 12:05
e sad radi... hvala ljudi... jedino ne kužim ovo oko renamemanja ??

Sad radi, jer si napravio - što? Bilo bi stvarno uputno da kad nešto riješite, napišete što ste napravili, kako bi netko, tko će sutra ovuda bauljati u potrazi za rješenjem istog problema, znao što mu je činiti.
Oko preimenovanja je stvar jednostavna. Prije nego uključiš treću stavku, koja ti je sada na NE, učiniš sljedeće:
U rootu tvoje Joomle nalazi se datoteka htaccess.txt. Nju moraš preimenovati da se zove .htaccess. Nakon toga stavku sa Ne, staviš na Da i to je to. Ako si baš zapeo za to...

TOMs

#16
znači radi mi adresa... više nije kobasica nego fino www.mojastranica.hr/onama

znači moram staviti točno .htaccess i staviti tamo mod_rewind

Skipper

Citat: TOMs  u 24. Svibanj 2011, 12:16
??? može li mi netko pojasniti neke stvari?
Možda i može. Samo je pitanje - koje stvari?

TOMs

pa što znači taj htaccess i za što služi taj mod_rewind

ikiK

#19
mod_rewind ti služi da ako nešto krivo napraviš u joomli da možeš brzo bacit sve na staro stanje, baš isto kao i kod starih kazeta fast_rewind.

Citat: TOMs  u 24. Svibanj 2011, 12:16
znači radi mi adresa... više nije kobasica nego fino www.mojastranica.hr/onama

Citat: Skipper  u 24. Svibanj 2011, 12:09
e sad radi... hvala ljudi... jedino ne kužim ovo oko renamemanja ??

Citat:Sad radi, jer si napravio - što? Bilo bi stvarno uputno da kad nešto riješite, napišete što ste napravili, kako bi netko, tko će sutra ovuda bauljati u potrazi za rješenjem istog problema, znao što mu je činiti....

...
...


TOMs

znači u configuration.php pod live site gdje nije bilo ništa stavio sam adresu stranice http:/www.xxxx.xx
Nakon toga sam u konfiguraciji stavio DA na optimizaciji za tražilice i moja kobasica www.mojastranica.hr/"#"J$#"H$"JRFEFJRJF"EWS"#R2rhj23jrh252
se lijepo pretvorila u www.mojastranica.hr/onama

ikiK

Eto i sada kada ljudi pročitaju ovaj topic do kraja mogu shvatit da seo radi i bez mod_rewind opcije i preimenovanja spominjanje datoteke, upravo kako je Skipper i rekao.
(što ni ja nisam nikad znao nit koristio na taj način LOL)

Hvala Vam svima  ;D
...


ikiK

#24
Citat: Skipper  u 24. Svibanj 2011, 12:35
Citat: ikik  u 24. Svibanj 2011, 12:33
mod_rewind
MOD_REWRITE
Da mene si našo ispravit hehehe  :geek: ;D Što se  nismo svi na ovoj stranici odlučili to koristit, nemoj bit partybreaker :D
...