Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Spora stranica

Autor erbi, 21. Svibanj 2011, 09:36

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

erbi

Jucer je bila moja stranica skoro mrtva. Kad upisem url ceka 8-14 sekundi i onda se otvori. Kontaktirao sam hostera i nista nije pronasao. Obrisao je cache, ukljucio gzip i sada radi normalno. Kad upisem url ceka manje od 1 sec i onda se otvori.

Sta se desava?

oKRamxII

Možda da probaš neke komponente koje bi kao trebale ubrzati stvari? Iskreno, dosta stvari sam isprobao i neznam, možda sam (pre)više očekivao pa nikad nisam bio u potpunosti zadovoljan tim "speed-upovima" i "clean-upovima".

erik

Obično su krivci za takvo usporavanje ekstenzije koje love vanjske izvore podataka, npr google weather i slično.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

oKRamxII

Ne bi ni isključio brojače i sl. iz igre.

erbi

Brojača nemam, isključio sam weather, a nije bilo promjene.

oKRamxII


dada

Pozdrav,

probala sam staviti jedan od tih plagina na svoju stranicu međutim ne dozvoljava mi .
Zna li netko što bi mogao biti razlog ?

u prilogu šaljem poruku koja mi se javlja

hvala

Tom555

Citat: dada  u 27. Svibanj 2011, 12:59

Zna li netko što bi mogao biti razlog ?


Bit će da su prava nad datotekama, tzv. permission chmod. Kako je s instalacijom drugih dodataka?

dada

pa nemam pojma to  je gotova stranica samo sam htjela staviti taj plagin da ubrzam stranicu obzirom da je stranica bazirana na slikamA.

GDJE BIH MOGLA POGLEDATI TE PREMISSIONS?


wooer

Ja glasam za to da nije ispravno postavljena temp putanja u globalnoj konfiguraciji.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Tom555

Pa recimo provjeri u tvojoj joomli:

Pomoć>Informacije>Dozvole direktorija

Ako nije sve zeleno, otključano... imaš problem s dozvolama, a onda i s instalacijom dodataka.
A kako promijeniti dozvole... pisano je na ovom forumu...

dada

 to je moguće obzirom da je premještana s addon domene na domenu.

da se obratim ljudima na hostu ili gdje da to popravim

unaprjed hvala

Tom555

Citat: wooer  u 27. Svibanj 2011, 14:37
Ja glasam za to da nije ispravno postavljena temp putanja u globalnoj konfiguraciji.

wooer, stari lisac! Da, bit će da je najprije to.

dada

hvala riješeno !

bila je putanja u pitanju