Problem s Joomlom (Out of memory)

Autor jumler, 20. Svibanj 2011, 07:01

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

jumler

Imam problem s Joomlom prilikom unosa vijesti (1.0 verzija). Sve radi već par godina, i sad je stalo: kod dodavanja novoga članka unutar administracije, pojavi se sljedeća greška:

Fatal error: Out of memory (allocated 38010880) (tried to allocate 6476887 bytes) in /naziv_sajta/index2.php on line 87

I ovakav prozor za unos vijesti/članka:
http://imageshack.us/m/200/4864/greskah.jpg

Napominjem da sam kontaktirao hosting providera, oni su sve one parametre što se tiče memorije provjerili/povećali, ali ništa. I za sad nemaju rješenje.

Skipper

Imaš li možda JoomlaStats na stranici?

jumler


Skipper

Ok, a što piše u famoznoj liniji 87 u index2.php?  Koji editor koristiš? Jesi probao promijeniti editor?

jumler

Linija 87 je prazna u index2.php

Probao sam u konfiguracijskim postavkama staviti 'Bez editora' i ista greška se javlja.

Skipper

Prazna? Hm... A reci ti nama, jesi li što dodatno instalirao?

jumler

Nisam. Jučer u 15:45 je radilo, kad sam probao oko 20 sati isti dan, ova greška se pojavila. Napominjem da je preko 10.000 članaka u bazi, ne znam da li to smeta.

jumler

Nudim novčanu nagradu ukoliko netko riješi ovo jer je vrlo hitno.

Skipper

Ma pusti sad te novčane nagrade. Nitko ti neće ništa riješiti, ako ne zna link. Ako hoster kaže da server nije upitan, onda bi, možda, server logovi mogli otkriti što se događa...

jumler

Oni ne mogu skužiti ništa prema tim logovima, sve su pregledali. Evo copy paste:

"Prekopali smo sve moguće logove i pratili što se događa u trenutku
kada se učitava stranica za dodavanje novog članka iz
administratorskog dijela Joomle, međutim nismo uspjeli pronaći
rješenje.

Iako je za sajt podešen php memory limit od 128 MB, u jednoj
od komponenti (nažalost nismo uspjeli pronaći kojoj) je definirana
manja vrijednost, zbog čega se javlja greška kako ne skripta ne
može alocirati više od 32-40 MB.

S obzirom da nismo upoznati koje se sve točno komponente učitavaju
prilikom dodavanja novog članka, preporučam da pokušate
isključivati komponentu po komponentu, dok ne eliminirate onu koja
doista stvara probleme.

S obzirom da je stranica za dodavanje novog članka velika preko 10
MB, moguće da je problem povezan s komponentom koja u pozadini
učitava poveću količinu podataka. Možda za početak ne bi bilo
loše da isprobate isključiti komponentu 'easygallery', jer vidim da
se u njezinom direktoriju nalazi čak 1.7 GB slika! Moguće je da
problem nastaje kad ova komponenta, kod dodavanja novog članka, krene
učitavati sadržaj direktorija jedne od podgalerija, u kojemu se
skupilo previše slika."

Tom555

#10
Probaj promijeniti editor za uređivanje članaka. Instaliraj popularni JCE, jer vidim iz fotografije koju si postavio da je editor koji trenutačno koristiš dosta krnj ili se na priloženoj slici ne vide sve njegove funkcije.
Probaj s promjenom editora pa javi!

Skipper

Prije nego probaš ovo što ti je sugerirao Tom555, namjesti da se ne koristi niti jedan editor, pa onda tako napiši novi članak i vidi što će se događati.

jumler

Pokušao već prije bez editora - bilo je isto. A ovdje na slici se taj editor (JCE) niti ne učita do kraja zbog te greške.
Uglavnom, kolega je na tragu rješenja, pa mislim da ćemo uspjeti. Hvala svima!

wooer

U globalnoj konfiguraciji uključi Error Reporting na Maximum pa bi u error logovima mogao dobiti informaciju koji točno dio joomle generira problem.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

jumler

Wooer, sad smo nekako uspjeli 'zakrpati' problem, budemo probali jos s ovim. Hvala!