Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Database Error

Autor Kensai, 13. Svibanj 2011, 12:18

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Kensai

Pozdrav!
Kao prvo htio bih pozdraviti sve na forumu.

Na serveru imam instaliranu joomlu verziju  1.5.22, stranica je radila normalno sve do danas kada sam se htio prijaviti na stranicu u front end djelu i izbaci mi  Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
U back end djelu se mogu prijaviti kao administrator ali kada pokusam promjeniti neku sifru ili nesto drugo javi mi isto Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

Stvarno ne znam u čemu sam pogriješio?
Hvala!

Skipper

Nitko ništa nije mijenjao? Jesi kontaktirao hostera?

Kensai

Hvala na brzom odgovoru!
Jos nisam kontaktirao hostera.

Probao sam otići u cpanel u bazu podataka gdje sam obrisao korisnika za tu bazu, ponovno sam kreirao novog korisnika sa istim username ali sam promjenio šifru, nakon toga sam otišao u configuration.php i promjenio šifru te napravio upload .php fajla na server. Kada sam to napravio isto mi se pojavi da ne može pristupiti MySQL bazi, no sada mi uopče ne želi prikazati stranicu. Sve sam vratio nazad i staru šifru te nakon pritiska tipke F5 stranica se pojavljuje, ali kada se pokušam  prijaviti na front end djelu opet mi javi Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL.

Da li je moguče da sam nešto nesvjesno promjenio pa da mi javlja tu grešku.
Hvala!

Skipper

Naravno da je moguće. Kako si točno "u cpanel bazu podataka" išao? Daj opišiti detaljno postupak.

Kensai

Prvo sam otišao u cPanel i kliknuo na MySQL Databases. Obrisao sam sadasnjeg korisnika te pod Add New User ponovno kreirao istog korisnika samo sam password promjenio.
Sada sam otišao pod Add User To Database i rekao da novi kreirani korisnik bude dodjeljen bazi i oznacio opciju All Privligies te sve usnimio.

Sada sam otišao u Filezilla te skinuo na racunalo configuration.php i u dreamweaveru ga otvorio te pod naredbom var $password = 'xxxxxxxx'; stavio novu  šifru. i taj configuration file stavio nazad na server pomocu filezilla.

Resetiram stranicu te se sada pojavi bijeli ekran s gore navedenom pogreškom (nema teksta/slika).
Sada sam korisniku u cpanel mysql database vratio staru šifru i u configuration.php fajlu isto vratio na staru šifru stranica se pojavi. No kada se netko pokuša registrirati ili prijaviti javi da se ne može spojiti s bazom.
Možeš li se za probu pokušati registrirati evo link: http://www.petar-zulj.iz.hr/index.php?option=com_comprofiler&task=registers&lang=hr

Skipper

E, da, sad je pitanje što se dogodilo kod mijenjaja usera, pa passworda, pa vraćanja usera, passworda... U admin sučelje se prijavljuješ ili ne?

erik

Nema veze sa userom baze jer stranica radi. Nije stvar u mysql-u jer i on radi.

Problem nastaje kada se napravi submitanje forme npr. tražilica, registracija, login...). Zašto je tome tako je i meni misterija. Mogući krivac je nekakav dodatak koji si instalirao (možda genealogija).
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Kensai

Kontaktirao sam tehničku podršku, te su rekli da će probati sa tjednim backupom, ako ne uspiju onda ću probati backupom koji sam napravio pomocu komponente Akeeba prije mjesec dana. Uglavnom javim kako je prošlo.

Kensai

Evo samo da javim kako su u tehničkoj podršci vratili tjedni backup i sada se korisnici mogu registrirati/prijaviti isto kao prije.
Vjerojatno je bila moja pogreška.

Onebeat

Citat: Kensai  u 13. Svibanj 2011, 16:51
Evo samo da javim kako su u tehničkoj podršci vratili tjedni backup i sada se korisnici mogu registrirati/prijaviti isto kao prije.
Vjerojatno je bila moja pogreška.

Savjetujem svakako napravit backup i slozit lokalnu verziju iste stranice te sve stvari testirat lokalno pa onda na "živoj" stranici da se ovakve stvari nebi vise događale..
Truth will set you free

Kensai