Nije moguće povezati se na bazu. Povezivanje vraća broj

Autor lujito, 05. Svibanj 2011, 02:10

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lujito

Ekipa, novi problemi... :(

Krenula je instalacija joomle na server i zapela pri kreiranju MySQL baze. Problem je što neznam unijeti podatke za bazu. Kreirao sam sam jednu bazu preko CP-a i jednog usera

Ime servera - jel tu ide FTP koji sam koristio kod FileZille za upload ili neki drugi?

Korisničko ime i lozinka - Moje ili ono što sam kreirao??

Ime baza - pretpostavljam da je to kreirana baza.


Problem mi je u tome što mi nekad izbaci poruku da se nenože kreirat nova baza ili da se nemože povezat na bazu.

Koliko sam skužio, u CP-u bi mi trebali pisati svi podatci o mojoj kreiranoj bazi, znači server, tj. host, kor.ime i lozinka, a ja to nemogu nigdje pronaći, niti sam to primio u mailu.

Jel se problem ponovno nalazi u free hostingu???  :(

erik

Kao naziv servera većinom ide localhost
Ime baze napišeš ono ime baze koje si kreirao. Pazi da sustav ne stavlja neki automatski prefix na ime.
Korisničko ime i lozinka misli se na one od baze, tj, ono što si kreirao zajedno sa bazom.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Onebeat

Citat: lujito  u 05. Svibanj 2011, 02:10
Ekipa, novi problemi... :(

Ime servera - jel tu ide FTP koji sam koristio kod FileZille za upload ili neki drugi?
Korisničko ime i lozinka - Moje ili ono što sam kreirao??
Ime baza - pretpostavljam da je to kreirana baza.

Jel se problem ponovno nalazi u free hostingu???  :(

Mala škola kreiranja baze ;D

Ovo nisu problemi vec nepoznavanje osnova, no krenimo redom sa objašnjenjima ;D

Naziv servera: localhost --> u 99% slučajeva se stavlja ovo jer to znači da server "gleda" samog sebe tj u našem slučaju da je mysql baza na lokalnom serveru

Korisničko ime: (neki_prefix)_imekojesiunio  --> @erik je napomenuo da neke hostig firme dodavaju svoj prefiks prije imena stoga tu treba bit oprezan

Lozinka: uneseš lozinku koju je sustav izgenerirao ili koju si sam upisao

Ime baze: (neki_prefix)_imebazekojusiunio --> ako postoji prefix na korisničkom imenu onda također će postojat i na imenu baze pa treba bit oprezan

Nakon što sam ti objasnio parametre koje treba unjet pri instalaciji joomle vrijeme je da krenes kreirat svoju bazu po sljedecim uputama Klik i onda ti nece bit problema 0:)

Toliko za sada!
Truth will set you free

lujito

Točno tako, prefiksi su me koštali nekoliko izgubljenih sati.  >:(

Al ništa  za to, idemo dalje u svladavanje Joomle.  :geek:

Ekipa, hvala vam, početniku je stvarno lakše kada zna da vam se može obratiti kada zapne. Ja sam siguran da će biti još problema, pa vam se javim, još jednom hvala vam! ;) ;) ;)

cmrlja

Kreirala sve kako treba ali mi javlja i dalje : Nije moguće povezati se na bazu. Povezivanje vraća grešku broj: 2

Sad me zanima taj localhost, jeli moguće da postoji druga putanja za to?


Guardian

Nemoj koristiti taj FTP dio za databazu. (Nisam siguran ni što je to, mislim običan direktan pristup databazi)
Možda ti hosting ne dozvoljava takav pristup databazi.

Tom555

Citat: cmrlja  u 10. Siječanj 2012, 16:07
Sad me zanima taj localhost, jeli moguće da postoji druga putanja za to?

Moguće je, ne mora uvijek biti localhost

Onebeat

Citat: cmrlja  u 10. Siječanj 2012, 16:07
Kreirala sve kako treba ali mi javlja i dalje : Nije moguće povezati se na bazu. Povezivanje vraća grešku broj: 2
Sad me zanima taj localhost, jeli moguće da postoji druga putanja za to?

Bok, vidim da taj famozni localhost dosta zbunjuje neke korisnike foruma stoga kratka u par crta školica kao nastavak mog posta....

Localhost je kako mu samo ime kaže "lokalni poslužitelj", a to znači da je mysql poslužitelj (server) i hosting poslužitelj (server) jedno te isto - ako bi išli jos detaljnije onda bi to išlo nekako ovako:"Pitaj samog sebe jesam li ja taj!" - eto je localhost.

No u ovom pitanju jel moze biti nesto drugo osim localhost - odgovor je MOŽE, jer je mozda hosting tvrtka odvojila mysql server i hosting server pa zato ne prolazi instalacija. Inače kada se zakupljuje hosting dobiju se u mailu parametri za pristup bazi te se posebno naglasi da nije LOCALHOST za bazu nego nesto drugo tipa lns4.nekadomena.net.

Citat: cmrlja  u 10. Siječanj 2012, 16:07
Kreirala sve kako treba ali mi javlja i dalje : Nije moguće povezati se na bazu. Povezivanje vraća grešku broj: 2

Jesi li prije radila instalaciju na taj hosting ili postoji mozda vec instalacija, a ako ne onda mi posalji pm kod koga imas hosting da ne reklamiramo ovdje?
Truth will set you free

miki

Hm, da li si pri kreiranju baze dodjelila korisnika bazi i korisniku dodjelila ovlasti? Greška 2  pri instalaciji moguće da korisničko ime za pristup bazi nema ovlasti nad bazom.