Jako spor uplaod

Autor lujito, 04. Svibanj 2011, 12:05

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lujito

Evo prvi put instaliram Joomlu ne server, uzeo free hosting (pratio tutorial) i sada mi prebacuje fileove na server. Međutim, u pola sata je prebačeno tek 550 fileova, a ostalo je još preko 3800 fileva. Što se tiče moje interent konekcije, ona nije tako loša, 8.192/512 kbps, uplaod mi je inače oko 65-75 kbps. Za upload fileova na server koristim FileZilla, a server je byethost8.com. Jel tu nešto ne štima ili je to tako normalno?

ikiK

Previše fajlova za takav upload... Zip treba uploadirat i raspakirat na serveru, puno brže, da ne ulazim sada i u ostale probleme probaj tako...
...

Tom555

S besplatnim poslužiteljima nikad nije ništa sigurno pa tako niti brzina prijenosa podataka. Naoružaj se strpljenjem jer još te poteškoća tek očekuje. No, za utjehu, to ne mora biti pravilo i mnogi imaju pozitivnih iskustava s free hostingom.

ikiK

Ako se smijem nadovezat na Toma555 ja dajem glas za NE korištenje free hostinga iz više razloga. Hosting se danas može naći za 200 kn godišnje (uključena domena) nema razloga zašto to ne priuštiti, nitko nemože reći da je skupo. A ako je samo do testiranja onda treba koristit local instalacije na svojem računalu...
...

lujito

Apsolutno se slažem sa vama, i ja sam protiv free hostinga.

Ipak, koristim ga samo kada nešto testiram, kao što je sada slučaj kada tek krećem  u svladavanje Joomle, ovo mi je prva instalacija na server.

Ako bi netko naveo nekakv free hosting koji mu se pokazao dobar i brz pri instalaciji Joomle, bio bih mu jako zahvalan.

U svakom slučaju hvala vam što ste našli vremena za odgovoriti mi  ;)

ikiK

Kao što rekoh, probaj instalirat pošto je do testiranja samo, na svoj komp (localhost). Imaš pregršt tutorijala na internetu kako to napravit. Time izbjegavaš sve probleme s hostingom. Jer i freehostinzi imaju neka ograničenja korištenja.
...

Onebeat

Citat: ikik  u 04. Svibanj 2011, 13:01
Kao što rekoh, probaj instalirat pošto je do testiranja samo, na svoj komp (localhost). Imaš pregršt tutorijala na internetu kako to napravit. Time izbjegavaš sve probleme s hostingom. Jer i freehostinzi imaju neka ograničenja korištenja.

Potpisujem, pogledaj ovo http://keito.me/tutorials/xampp a onda se posluži ovim http://forum.joomla-hrvatska.com/index.php?topic=665.0 i eto ti zivog sajta sa domenom za pokazat kome hoces tvoju prvu joomla stranicu :)
Truth will set you free

lujito

Jesam već, Joomla for Dummies mi je pomogla dosta. Sada bi želio testirati upload da vidim kako funkcionira.
Ok, pokušat ću sa još kojim free hostingom pa ćemo vidjeti hoću li biti bolje sreće.
Pozdrav svima!

wooer

UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

lujito

#9
Hvala @wooer na sugestiji, evo upravo sam našao jedan hosting koji je daleko brži od ovog prvog na kojem sam radio. A testirat ću ja i ovaj tvoj  ;D

EDIT: Evo za one koji u buduće naiđu na problem, mogu reći da mi se jako dobrim pokazao https://x10hosting.com/
Prebacio mi je svih 4300 filevoa od 16.5 MB za nekih 45 minuta. Nije baš brzina svjetlosti, al ja sam zadovoljan sa tom brzinom :)