google analytics

Autor Tocka, 25. Travanj 2011, 09:48

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tocka

Hello,

di da stavim onaj kod što dobijem od google analyitics-a na koju stranicu on kaže :

Citat:Copy the following code, then paste it onto every page you want to track immediately before the closing </head> tag.

a to bi znaćilo?

Malo sam gleda onaj index.php u root-u pa onda onaj u folderu od templata kojeg koristim, pa neznam di da stavim, ustvari sam proba na onaj u root-u ali mi onda stranicu nece ucita ::)

Hvalaaaa

Skipper

Citat: Tocka  u 25. Travanj 2011, 09:48
Hello,

di da stavim onaj kod što dobijem od google analyitics-a na koju stranicu on kaže :

Citat:Copy the following code, then paste it onto every page you want to track immediately before the closing </head> tag.

a to bi znaćilo?

Malo sam gleda onaj index.php u root-u pa onda onaj u folderu od templata kojeg koristim, pa neznam di da stavim, ustvari sam proba na onaj u root-u ali mi onda stranicu nece ucita ::)

Hvalaaaa

U index.php primarnog templatea.

Onebeat

Bok,nemoj se uopce zamarat odi na exstensions.joomla.org i skini plugin google analytics gdje samo upises "kod" kojeg ti je dodjelio sustav i to je to!
Truth will set you free

Tocka


Retro Alfa

Citat: Onebeat  u 25. Travanj 2011, 10:49
Bok,nemoj se uopce zamarat odi na exstensions.joomla.org i skini plugin google analytics gdje samo upises "kod" kojeg ti je dodjelio sustav i to je to!

kao prvo nije mi se namjera svađati, ali zar nije bolje ako direktno kod zalijepi u index.php. Ono vodeć se tom logikom manje modula brža stranica?

Onebeat

Načelno se slazem al u ovom slucaju sam isto tako htio zaljepit kod i shvatio da je previse zajebancije,jedan modul koji je jako koristan nece značit nista ako stranica nije optimizirana i "teška" sama od sebe :)
Truth will set you free

Skipper

Citat: Onebeat  u 15. Lipanj 2011, 13:37
shvatio da je previse zajebancije
Imaš neki argument za ovu tvrdnju ili?

Onebeat

Citat: Skipper  u 15. Lipanj 2011, 13:39
Imaš neki argument za ovu tvrdnju ili?

Da ti budem iskren nemam, pokušao jesam i nisam uspio - u trenutku kad mi je to trebalo nisam imao bas previse opcija pa sam prosao JEDom i nasao ovo :)
Truth will set you free

Skipper

Citat: Onebeat  u 15. Lipanj 2011, 13:47
Citat: Skipper  u 15. Lipanj 2011, 13:39
Imaš neki argument za ovu tvrdnju ili?

Da ti budem iskren nemam, pokušao jesam i nisam uspio - u trenutku kad mi je to trebalo nisam imao bas previse opcija pa sam prosao JEDom i nasao ovo :)

Što nisi uspio? Ako copy/paste kóda sa GA u index.php primarnog predloška nije jednostavno, onda ne znam što je. Otprilike minuta posla.

ikiK

Naiči će na još koji kod koji će morat ubacit pa bi bilo poželjno da se "zamori" time gdje i kako ga treba ubacit...
Makar to uopće nije puno posla, i moguče je ponekad čak obavit i putem joomla administracije; template / edit html ...

Ako se mene ne pita  :P
...

Onebeat

Citat: Skipper  u 15. Lipanj 2011, 14:16
Što nisi uspio? Ako copy/paste kóda sa GA u index.php primarnog predloška nije jednostavno, onda ne znam što je. Otprilike minuta posla.

Ček jel ovo neki linč ili mi se samo čini?

Kao sto rekoh situacija u kojoj sam bio mi nije dala puno izbora da se igram sa templateom na "živom" portalu pa sam isao laksom opcijom.

@ikik takva vrsta komentara ti ne stoji i stvarno ne vidim sto ti je trebala!



Truth will set you free

ikiK

 A koja je to točno kvalifikacija "vrste" ?
...

Skipper

Citat: Onebeat  u 15. Lipanj 2011, 14:30
Citat: Skipper  u 15. Lipanj 2011, 14:16
Što nisi uspio? Ako copy/paste kóda sa GA u index.php primarnog predloška nije jednostavno, onda ne znam što je. Otprilike minuta posla.

Ček jel ovo neki linč ili mi se samo čini?
Čini ti se. Ni na kraj pameti mi nije bilo "linčovanje". Samo volim da se konstatacije argumentiraju.

Renato

U svakom slučaju pokretač ovog posta (koji je najvj. početnik) bi trebao znati gdje treba pejstati komad koda u index.php predloška kako bi to funkcioniralo. To su ipak neke osnove. Plagini i moduli za tu radnju znaju zakomplicirati. Govorim to iz vlastitog iskustva.