Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Isplati li se koristiti J!1.6

Autor erik, 19. Travanj 2011, 14:02

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

karlovic

Citat: erik  u 27. Travanj 2011, 10:45
No sve to nije važno, nego je važno da je dobrom dijelu korisnika migracija nemoguća zbog nedostatka potrebnih ekstenzija.
To je uvjek tako bilo i bude. A Joomfish je problem za 1.6 nema li 1.6 ponuđeno višejezičnost već unutar admin sučelja?

erik

Radi se o potpuno drugačijoj višejezičnosti tako da prebacivanje stranice sa 1.5+Joomfish na 1.6+nativna višejezičnost nije nikakva migracija nego izrada nove stranice.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

karlovic

Da znam iako nisam probao prebacivati višejezično sa Joomfish. Moj je post bio usmjeren u podatak da ti za dogovoren projekt Joomfish više nije potreban kao takav već ti se ta opcija nudi unutar Joomla sučelja. Možda sam krivo protumačio da se radi o novom projektu, ali i za stari ako je već dignut ima rješenja vjerujem. Doduše treba više raditi i ne ide automatikom ali.... kako si i rekao velik je pa se isplati?
Citat: erik  u 26. Travanj 2011, 21:08
Od kraja prošle godine dogovaram jedan projekt pristojne veličine koji ću započeti za dva tjedna. Od početka sam računao na 1.6, VM i Joomfish. Sada očito moram tražiti alternativu za 1.6 ili ostati na 1.5.
Alternativa dakle za Joomfish je izbacivanje komponente kao nepotrebne što nije tako loše gledajući globalno jer je to jedan dio manje a unos je jednak kao i kod Joomfish. Doduše ima mana, ali to ne znači da ih je nemoguće u novim verzijama Joomla! nadogradnji postepeno eliminirati, tako ja gledam ili nije tako?

erik

Slažem se da mogu koristiti 1.6 višejezičnost, ali to vrijedi samo za core komponente. Što je sa drugim dodacima? Kako njih napraviti višejezične?
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

karlovic

#19
sve stoji erik što si napisao .... da ne misliš kako se ne slažem no ...
Citat: karlovic  u 28. Travanj 2011, 09:11
Doduše ima mana, ali to ne znači da ih je nemoguće u novim verzijama Joomla! nadogradnji postepeno eliminirati, tako ja gledam ili nije tako?
moguće i bezbolnije nego unutar 1000 komponenti

miki

Definitivno me oduševila nova verzija joomle 1.6, radim na proučavanju novih mogućnosti i moram priznati da sam više nego ugodno iznenađen.
Mogućnost odabira drugog predloška pri kreiranju linkova, automatiziran update, izbacivanje pojma sekcija i druge mogućnosti, hm mislim da je ova verzija prekretnica i da naredne verzije sigurno neće biti nekompatibilne s 1.6, bar narednih dve tri.

vivi

#21
Trenutno bas odlucih (odnosno dobih na zadatak) pretvorit jedan ajmo reci 80% gotov predlozak u j1.6... nemrem iskreno docekat nesto od nule sklepat u svom stilu. Osobno, prezadovoljan sam svim inovacijama koje su uveli. Nadam se jedino da budu ovo oko visejezicnosti sredili u 1.7 verziji jer ruku na srce.. i dalje je pain in the ass.. Nebi bilo lose da se udruze sa joomfishom te fuzioniraju ideje u jedno onak... remek djelo  :)

miki

Definitivno od svog zadnjeg posta u ovoj temi prije 2 mjeseca, dobrano sam zagazio u Joomla 1.6 verziju i mogu reći da se podosta razlikuje od 1.5 na bolje.
Također razvijam svojih par predložaka na Gantry frameworku (Rockettheme) i mogućnosti su perverzno bolje i brže. Jedino me malo još uvjek buni nova logika oko rasporeda stranica i kategorija odnosno naslovnica- istaknute stranice i 'logika' dodjele predložaka za pojedine stranice weba, no to su sitnice na koje se polako privikavam al' zapinje jer još uvjek imam podosta projekata zasnovanih na staroj Joomli 1.5.
Zadnji projekat prebacivanja sa stare na novu Joomlu, me izludio zbog anketa jer sam zatuvio a nisam išo' pogledati i shvatiti da u novoj Joomli 1.6 ankete više nisu sastavni dio cms-a.

wooer

Samo bih dodao jedan mali tip za one skeptike koji čekaju 1.7.
Prelazak s 1.6 na 1.7 neće biti migracija nego običan upgrade.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member