Ne objavljuje vijest

Autor Hanza, 18. Siječanj 2011, 21:28

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Hanza

Napišem vijest u editoru, i kliknem spremi i kaže da stranica ne postoji. U Firefoxu je samo bjela stranica od administrator.index.php

Stavio sam update na najnoviju verziju Joomla! 1.5.22  i opet isto.

wooer

Govorimo o frontend ili backend editiranju?

Kažeš da 'stranica ne postoji', a tomu je često uzrok ili krivo generirani url ili neka datoteka fali. Možeš li napisati kakav link ti stoji u adresnoj traci kad se pojavi poruka?
Ostatak sučelja se učita ili niti toga nema ?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Hanza

Ništa se ne učita osim ovoga na slici kad pritisnem spremi ..novu vijest. U Firefoxu je bijeli ekran...

marko227

U Joomli 1.0.x je bilo problema koliko se sijećam sa editorom kad se pristupa u administraciju sa i bez www
Ovo iz sjećanja čupam....

Skipper

Koji editor? Probao i bez njega?

wooer

Provjeri u configuration.php što stoji u varijabli $live_site
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Hanza

Probao sa i bez editora.. >:(

Hanza

ima configuration.php koji je prazan, veličina 2 kb??


i ovo...
configuration.php-dist

marko227

Citat: Hanza  u 19. Siječanj 2011, 23:05
ima configuration.php koji je prazan

Prazan i sajt ti radi????

Onebeat

Citat: Hanza  u 19. Siječanj 2011, 23:05
ima configuration.php koji je prazan, veličina 2 kb??


i ovo...
configuration.php-dist

Ček ček kako ti to može stat prazno nije mi jasno, kakve dozvole ima ta datoteka na serveru 644,755,777?
Moguće da ti nije htjelo zapisat postavke u configuration.php datoteku pa ti sada radi probleme a to nisi skužio?

Truth will set you free

Hanza

Dozvole su 444..mjenjana je 17. 1. kad sam napravi upgrade na verziju .22 jer nije radilo pa reko upgrade to rješi. Stranica radi.

www.ribolov-koprivnica.com

Onebeat

Citat: Hanza  u 19. Siječanj 2011, 23:22
Dozvole su 444..mjenjana je 17. 1. kad sam napravi upgrade na verziju .22 jer nije radilo pa reko upgrade to rješi. Stranica radi.

www.ribolov-koprivnica.com


Hm ja sam sada simulirao tvoju situaciju sa praznim configuration.php praznom i meni javlja No configuration file found and no installation code available. Exiting...

Jel mozes postavit configuration.php datoteku da vidimo mi to?

Iskreno čudno da ti stranica se uopce moze učitat a kamoli jos da radi ::)
Truth will set you free

Hanza

evo
imam u zadnje vrijeme svakakvih manevara sa joomlom, na podomenama nisam mogao u admin, resetiram hashMD5 lozinku u bazi i opet ništa.. pa sam našao kako instaliratui 1.5 i vratiti bazu u novu joomlu sa jednom migracijskok komponentom..

Onebeat

Citat: Hanza  u 19. Siječanj 2011, 23:36
evo
imam u zadnje vrijeme svakakvih manevara sa joomlom, na podomenama nisam mogao u admin, resetiram hashMD5 lozinku u bazi i opet ništa.. pa sam našao kako instaliratui 1.5 i vratiti bazu u novu joomlu sa jednom migracijskok komponentom..

Hm ja ovdje vidim datoteku koja je "puna" a ne prazna kako ti kažeš :nevin:

Al evo mislim da znam gdje ti je problem, kad kreiraš bazu imas prefix hostinga koji je u tvom slučaju ribolov i baza ti se tako zove, pod $db=ribolov_ribolov a pod $user=ribolov stoga probaj promjenit u ribolov_ribolov pa onda probaj to je jedino sto vidim da mi je neobično.

Postavke servera u pravilu definiraju u kojem obliku ces pisat $db i $user, meni je uvijek bilo prefixhostinga_imeusera i prefixhostinga_imebaze

Javi što se događa



Truth will set you free

wooer

Kada stranica (frontend) radi onda nije upitno da li su podaci za spajanje na bazu ispravni. Uostalom, ušao je u administraciju što znači da su user i pass usklađeni s podacima iz baze.

Ali, ugledao sam u configuration.php datoteci onu varijablu za koju sam pitao. Vjerujem da je tu kvaka.
Vrijednost var $live_site = ''; je prazna. Unesi između ovih navodnika url adresu svog sajta
var $live_site  = 'http://www.tvojsajt.com';
i probaj da li će se i dalje pojavljivati isti simptomi.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member