Ne objavljuje vijest

Autor Hanza, 18. Siječanj 2011, 21:28

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Skipper

Briši cijelu liniju koja počinje ovim <?php /**/eval(base64_decode(
Pregledaj ima li takvih nepoželjnih linija u index.php i templates/index.php, pa potom svakako promijeni dozvole na datotekama.

Hanza

Dao sam pristup onebeat-u da pogleda malo šta je sa tom bazom i stranicom

Hanza

Ovaj je brz, rješeno..još sam nešto i naučio. Hvala majstore.  :geek:

Skipper

Sjajno. A sad lijepo podijeli(te) rješenje, ako netko bude imao sličan problem da mu bude lakše.

Onebeat

Pozdrav,

nema problema Hanza ;D

Znači problem koji je on ima na domeni http://www.ribolov-koprivnica.com je greška u spajanju na bazu kao što sam već rekao ime korisnika i ime baze uzima se prefix hostinga u njegovom slučaju ribolov_ stoga je upisao samo ribolov a ne ribolov_imebaze, očistio sam onaj dio u configuration.php sto je bio na vrhu, mislim da treba pregledat index.php joomle i index.php template ako ima kakav "zli" code.

Što se tiče pod domene i passworda - radi se o 1.0.15 joomli koji je isto bio problem kojeg sam gore opisao i promjenio sam password preko phpmyadmin i md5 hash online generatora - neznam kako mu nije uspijelo kad je on pokušavao.

Također je radio upgrade i nije pokupio sve datoteke za direktoriji administrator pa mu je sve bilo zbrčkano, stoga sam mu predložio da ubuduće datoteke stavi u .zip i napravi upgrade preko ftp programa te putem cPanela raspakira datoteku jer ce tako bit siguran da je sve sjelo na svoje mjesto

Toliko od mene 8)
Truth will set you free

karlovic

Prije svake nadogradnje Joomla! korisnik (i svi drugi) koji nema namjeru kasnije plakati i čupati kosu radi backup - svega.
Prijelaz sa 1.0 na 1.5 moguće je na nekoliko više manje jednostavnih načina jer su Joomla stranice uglavnom međusobno ok komatibilne.
Dakle moguće su nadogradnje prema uptama iz službene joomle, kojekakvim više manje dobrim komponentama ili "ručno". Ručni rad za prijelaz sa verzije na verziju se uglavnom nigdje ne spominje ali se radi i funkcionira.

Hanza

Citat: Onebeat  u 22. Siječanj 2011, 19:21
Znači problem koji je on ima na domeni http://www.ribolov-koprivnica.com je greška u spajanju na bazu kao što sam već rekao ime korisnika i ime baze uzima se prefix hostinga u njegovom slučaju ribolov_ stoga je upisao samo ribolov a ne ribolov_imebaze, očistio sam onaj dio u configuration.php sto je bio na vrhu, mislim da treba pregledat index.php joomle i index.php template ako ima kakav "zli" code.

Radi se o pod domeni www.stuka.ribolov-koprivnica.com