Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Google Analytics ili neki drugi?

Autor Ivan, 12. Travanj 2011, 10:44

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan

Poštovani

za analizu posjete na svojoj/svojim stranicama koristim Google Analytics ali nisam baš nešto zadovoljan iz razloga što:

1)ukupna posjeta mi konstantno pada (npr ako sam do jučer imao sveukupno 10000 posjeta za danas će mi pisati da imam 9800 i tako svaki dan....)
2)veći je broj prikaza za pojedini članak(ono u Joomli gdje se da viditi)  nego sveukupna posjeta za sve članke ili točka 1

Uglavnom jel imate neki bolji analitičar za preporučiti?

Hvala svima

Pozdrav

Ivan

Skipper

Nije mi baš jasno zašto misliš da je Google Analytics kriv za pad posjeta, odnosno da je neispravan...

Ivan

Evo konkretno za recept "Riba na lešo" imam da je pregledan 2300puta a GA mi kaže da je stranica tjedni menu.com otvorena 2200 puta. Kako? Prije 7 meseci sam imao po GA 3000 (sveukupno)posjeta- sad imam 2200(sveukupno)

wooer

Ne vidim u čemu je problem. Ljudi su se zasitili ribe na lešo i počeli jesti čevape.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

highlander888

Citat: wooer  u 12. Travanj 2011, 12:35
Ne vidim u čemu je problem. Ljudi su se zasitili ribe na lešo i počeli jesti čevape.

LOL hahahahahahahah, ulipša si mi dan s ovom izjavom....hahahahahha ;D ;D ;D

Ivan


karlovic

Google Analytics je detaljan i možda nekima predetaljan, Google koliko god moćan bio ne može utjecati na rast ili pad posjeta to ovisi o stranici. Odnosno može.... ako imaš tematski obrađen site recimo sa temom "Božić" sasvim je normalno da ti približavanjem tog datuma raste broj posjeta koji dolaze preko te tražilice ... da, ta se zasluga ako tako gledamo može pripisati Google-u isto kao i pad posjeta nakon što Božić prođe!

erik

Citat: Ivan  u 12. Travanj 2011, 11:15
Evo konkretno za recept "Riba na lešo" imam da je pregledan 2300puta a GA mi kaže da je stranica tjedni menu.com otvorena 2200 puta. Kako? Prije 7 meseci sam imao po GA 3000 (sveukupno)posjeta- sad imam 2200(sveukupno)

Google analytics filtrira 'ne ljudske' posjetitelje pa je normalno imati razliku između GA statistike i neke interne.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Ivan

erik hvala ti na objašnjenju
@karlović - pa nisam toliko glup- htjedoh samo reći da sam prije 7 mjeseci imao sveukupno prema GA 3000 posjeta i od tada svaki dan imam dnevno cca. 100 jedinstvenih posjeta(prema GA). Sad kad bi to pomnožio s brojem dana u tih 7 mjeseci imao bih 24000 posjetitelja a ja imam 2200. Samo sam to htio konstatirati?

Skipper

GA je apsolutno najprecizniji i najdetaljniji alat za praćenje statistike posjeta. Jesi izvješća usporedio sa GWT, poglavito s tendencijom impresija/klikova?

karlovic

#10
Znam ja da nisi glup samo je glupo promjeniti google statistiku ako je  ok, čak i usudio bih se reči među najboljima. Sasvim bi glupo bilo staviti nešto lošije i da ti mjeri svaki klik.....
Kada se čita onaj prvi post uvjek bi ti odgovorio na način kao i prije, dakako ne aludiram na to da si glup nego mi je to jednostavije za pojasniti na taj način a uostalom potpuno je istinito što sam napisao.
Google Analytics dakle koristim i sam kad povremeno pogledam u trenucima dosade a preporučam ga mirne duše svakom.

Citat: Ivan  u 12. Travanj 2011, 10:44

za analizu posjete na svojoj/svojim stranicama koristim Google Analytics ali nisam baš nešto zadovoljan iz razloga što:

1)ukupna posjeta mi konstantno pada (npr ako sam do jučer imao sveukupno 10000 posjeta za danas će mi pisati da imam 9800 i tako svaki dan....)

dakle ako posjet pada nije krivac Google Analytics nego nešto drugo, recimo možda tematski sadržaj, dizajn, zasičenost, slabiji angažman i promotivne aktivnosti ....... bla, bla itd.

erik

Citat: karlovic  u 13. Travanj 2011, 21:13
Sasvim bi glupo bilo staviti nešto lošije i da ti mjeri svaki klik.....

Nije glupo. Korisno je kada treba predstaviti brojke posjeta oglašivačima :)
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Skipper

Citat: erik  u 13. Travanj 2011, 21:38
Citat: karlovic  u 13. Travanj 2011, 21:13
Sasvim bi glupo bilo staviti nešto lošije i da ti mjeri svaki klik.....

Nije glupo. Korisno je kada treba predstaviti brojke posjeta oglašivačima :)

Uz prikladnu glazbenu podlogu mega hita "Laži, laži, laži me" ;)

karlovic

Citat: erik  u 13. Travanj 2011, 21:38
Citat: karlovic  u 13. Travanj 2011, 21:13
Sasvim bi glupo bilo staviti nešto lošije i da ti mjeri svaki klik.....

Nije glupo. Korisno je kada treba predstaviti brojke posjeta oglašivačima :)
gluplje od toga je samo to da im staviš sliku sa velikim brojem recimo .... 2.589.456 i da veliš da je to klikova na sat pa ti oni povjeruju.... Pa naravno da je glupo i ne samo da je glupo već je neprofesionalno.

wooer

Naravno da nije glupo. Imam ja site s 20 milijuna posjeta mjesečno. Trenutno skupljam oglašivaće pa ako se netko želi isprsiti s kojom pinkom ... btw, site malo zapinje; još nisam smislio naziv domene i tematiku ali imam volje uzeti novce unaprijed ...
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member