Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

svegapomalo.com

Autor dombo, 04. Travanj 2011, 16:58

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dombo

URL: http://svegapomalo.com/
Predložak:    siteground-j15-100
Korišteni dodatci: ima dosta dodataka koje koristim


ponajprije bih želio čuti savjete u vezi dizajna,odnosno ima li tko kakav prijedlog za neki bolji predložak...

ikiK

#1
Nadam se da me nečeš krivo shvatit, ali nekako nisam dobio dojam da je ova sekcija foruma namjenjena za sajtove koji nisu niti napola gotovi (bar se nadam da ovaj nije).
Imam osječaj kao da niti sam neznaš što bi s njom, vrlo "golo" izgleda i ne nudi ništa. Za predložak si mogao pitat i u gornjim sekcijama foruma. Pa čak si mogao pitat i google i odvojit npr par sati pregledavanja drugih predložaka pa vidjet što bi ti se svidjelo, jer od ovog je bolje 80 posto njih. Trebao si pogledat okolo po netu te pokupit svoje ideje za dizajn te ovdje pitat kako napravit konkretne poteze. Web je ogroman, pregledaj 1000 sajtova i ideje i smjernice će ti doči same od sebe.

I to malo sadržaja se nezna što predstavlja, cjela tematika sajta je nejasna. Vrlo zbunjujuće i nimalo ugodno oku.
Modul horoskopa i vicevi te par članaka ne čini site. (marketing da ne spominjem na sve ovo, to možeš zaboravit)

Puno više truda i vremena treba uložit da bi se nešto "pošteno" napravilo, sretno i slobodno se obrati za pomoć na forumu.
...

Hrvoje.T

Pozdrav!

Ovako kao prvo da te upitam?
Šta uopće predstavlja ovaj site?Mislim koja je tematika sitea?

A sada moram biti oštar i prihvati kritike:

ovako Header je zelen boje ok ali tekst može biti bijele boje jer se crna boja ne uklapa u zelenu boju(bijela da)
zatim flash banner u headeru..pozadina flash bannera treba bit iste boje kao pozadina headera jer je estetski ugodno za oko i ne krše se pravila web designa--odnosno postoji zlatno pravilo:Sva klasa boja mora biti jednaka klasi boja ugodnih za oko--što znači u prijevodu da se boje moraju stapati..
Ad google sense ne odgovara u headeru..mora biti na user pozicijama a  nije mu mjesto u headeru..probaj desno ga staviti,jer većina je na desnoj strani

Navigacija:nemaš horny navigation(main navigation u headeru)mora je biti jer stranica je izgledati ljepše i preglednija.Trebaš staviti breadcrumb da se zna gdje se korisnik trenutno nalazi..a može se riješiti preko main navigation..igraj se sa css-om..

Linkovi kategorija.hmm ljepše bi bilo kada bi to stavio na  user positiom.probaj koristiti modul recimo JV-NEWS odličan free modul i  super će izgledati.
tako da taj modul omogućuje kreiranje kategorija u kolonama i redovima kao  većina portala.
Nisi riješio margine, padding align text itd..treba korigirati tekst sa marginama da tekst ide gore  uz slike ili dolje ispod slika.postoji ipak nekakav red i pravila.pozadina je siromašna  glavni sadržaj.treba više boja da se dotjera estetski..

Hover linkovi zelene  užas.ajde donekle bi bili da si poravnao odnosno uredi sam tekst text align.left a ne justify..

Probaj za sada to popraviti.inače ima smisla samo se moraš više potruditi..I koristi module za picture gallery module..galerija slika ne odgovara na index stranici nego kreiraj novu stranicu i onda tamo ubaci galeriju slika..vidit ćeš da će onda biti bolje.

Zatim Zabava recimo koristi neki modul da bude sve korigirano,tj da bude pregledno i ugodno za oko..
Dodaj Facebook share...ako imaš kakvih pitanja javi se...

pozdrav!
ps..
i najbolji griješe....ali uči se na greškama od početka... :pivo:
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

dombo

pozdrav


zahvaljujem se na kritikama to je uvijek dobrodošlo i jedino tako čovjek napreduje...poslušao sam vas i potražio dizajn koji mi više odgovara,nadam se da sam uspješniji nego prošli puta.neznam smijem li ovdje pitati ali ako nesmijem premjestit ću na neki drugi podforum:mozete li mi reci kako da napravim da je cijeli box(ako se tako zove),mislim na onaj dio članka na naslovnici koji je unutar okvira,kako napraviti da je cijeli taj okvir link ka članku i kako maknuti ove ružne crte ispod teksta koji sam napravio kao link.....hvala na odgovoru....i ako može još kakav savjet u vezi dizajna...

Hrvoje.T

Et vidiš da savjet dobro dođe.za početak evo link pa prouči
http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/

instaliraj si firebug jako koristan i odličan alat za design..ako koristiš Mozilluhttps://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/firebug/
ako koristiš drugi-e browsere evo linkhttp://getfirebug.com/firebuglite

što se tiče članaka nisam shavtio baš što želiš..pa pokušaj objasniti..

za početak pogledaj ovaj site http://joomla15.zootemplate.com/zt_news_iii/ obrati pozornost na user wrap takozvane kategorije članaka dolje npr world, music, education style ..vidiš kako je sve lijepo složeno..tako i tebii može biti ako se potrudiš..sve ćeš naučiti nije teško.prvo kreni od onoga što sam ti napisao firebug instaliraj zatim prouči css i sve će biti jasno.ako imaš kakvih pitanja javi se... :nevin:
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

dombo

pozdrav,

napravio sam redizajn stranice pa me zanimaju vaši komentari...

zvone85

Pozdrav dombo!
Ne znam u kojoj rezoluciji ti vrti monitor ali trebao bi pripaziti na ovu prazninu koja ti se stvara usred ovog rotator modula (kad si odabrao template flexibilne širine.)
Evo ti screen kako izgleda sajt na malo većoj rezi.
http://farm4.static.flickr.com/3486/5721679322_7b146dd48a.jpg

Trebao bi malo bolje ispunuti (iskoristiti) prostor jer je previše toga prazno (upitnici na screenu)

Usput, što će ti google translator modul na ovakvom sajtu?

Sretno

dombo

pozdrav,

hvala na komentaru.Za praznine znam ovo u rotator modulu su praznine zbog slika a ona gore kod logo je namjerno,a što se tiče google translatora to sam planirao maknuti.A ono gdje je vaha-tips tamo ide još bannera.

dombo

pozdrav

prošli puta kada sam objavio redizajn stranice sam dobio komentar i sliku kako stranica izgleda na većoj rezoluciji.bio bih zahvalan kada biste malo pogledali i komentirali što treba popraviti.naravno ne samo u vezi rezolucije već i u vezi dizajna,sadržaja,eventualne pogreške itd...

svegapomalo.com

Guardian

Citat: dombo  u 27. Srpanj 2011, 22:15
pozdrav

prošli puta kada sam objavio redizajn stranice sam dobio komentar i sliku kako stranica izgleda na većoj rezoluciji.bio bih zahvalan kada biste malo pogledali i komentirali što treba popraviti.naravno ne samo u vezi rezolucije već i u vezi dizajna,sadržaja,eventualne pogreške itd...

svegapomalo.com


- Right kolumnu pomaknuti desno do kraja.
- Ona galerija "smiješne slike" smanjiti. Otvara se sporo, previše slika na jednoj stranici.
- Onaj gumb "Pročitajte više" skloniti, da bude samo tekst. Ali to je stvar ukusa. Oči lete stalno na njih pa se ne čita Intro text. Ono ima smisla ako je možda 1 red (1 kolumna) i više intro teksta.
- Smanjiti H4 Title od naslova članaka. Preveliki su i uzimaju vrijedan prostor. Stavi da nisu uppercase. Onda će ti vrlo rijetko lomiti naslov u 2 reda, pa će ti thumbs i introtext biti skladniji.