Primarni clanak na naslovnici

Autor tito, 01. Travanj 2011, 18:29

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tito

Nisam znao gdje da upisem ovu temu pa se izvinjavam. Zanima me kako se "poseban" clanak moze izdvojiti na vrhu stranice te da svaki naknadni novo-dodani clanak na naslovnici dolazi ispod tog clanka, jednostavno da taj clanak bude primarni i uvijek izdvojen na vrhu. Pokusao sam da clanak odvojim u posebnu kategoriju ili sekciju i nisam pronasao parametre kojim bi se to omogucilo.

Ukratko, potrebno mi je da clanak koji bude u jednoj sekciji ili kategoriji (npr. Crna hronika) uvijek bude iznad svih ostalih clanaka naslovnice i da se novi clanci automatski redaju ispod.

Nadam se da ste razumjeli. Hvala.

znadem

nisi nam bio do kraja jasan ali ako si mislio na to da ti novo dodani članak bude preko cijele stranice a ostali članci (govorimo o naslovnici) u dva ili više stupaca moraš ići na: Izbornici-main menu-home(ili naslovnica) pa pod osnovne parametre izabereš što ti treba i odgovara od vodeći-uvoda i stupaca.

ne možemo ti čitati misli tako da je najbolje uvijek sliku primjera dodati

tito

No comment.

Ako ima neko strucniji da objasni, bio bih zahvalan. Hvala.

tito

#3
U medjuvremenu sam dobio pp, i zelim da se zahvalim korisniku koji mi je predlozio ovo "jednostavno kada piste taj clanak na desnoj strani imate parametre clanka te tom clanku unesite datum nastanka recimo 01.04.2020 a datum objavljivanja ostavite danasnji i to je ono sto vam treba".

Fin da nazovemo "hack" ali je problem sto kod mene vijesti ubacuju useri kojima sam dodijelio administratore a oni ne mogu mijenjati datum nastanka clanka, vec samo datum objavljivanja.

Da li postoji neki "regularan" nacin da neki clanak ima primarnu ulogu?

zvonac99

Ja mislim da sam razumio tvoje pitanje, u !J 1.5 nemaš načina da to legalno izvedeš bez upotrebe specijaliziranih komponenti ili modula, za to postoje CCK (Content Construction Kit) komponente ili moduli http://extensions.joomla.org/extensions/news-production/content-construction, moj osobni favorit je K2, ali.. najbolje da ti sam isprobaš neke i odabereš onaj koji će ti najbolje odgovarati.
I noga u dupe je korak naprijed

tito

#5
Citat: zvonac99  u 02. Travanj 2011, 00:50
Ja mislim da sam razumio tvoje pitanje, u !J 1.5 nemaš načina da to legalno izvedeš bez upotrebe specijaliziranih komponenti ili modula, za to postoje CCK (Content Construction Kit) komponente ili moduli http://extensions.joomla.org/extensions/news-production/content-construction, moj osobni favorit je K2, ali.. najbolje da ti sam isprobaš neke i odabereš onaj koji će ti najbolje odgovarati.

Izabrao sam K2 jer ima najvise glasova na samom linku i ima napredniji control panel od ostalih i vjerovatno cu potpuno iskljuciti naslovnicu iz koncepta stranice i ubaciti ovu komponentu.

Ne bjezim ni od komponente Form2Content, ali K2 mi se cini boljim.

Hvala na odgovoru, post je koristan i mislim da je to to. K2 ima previse mogucnosti pa isprobam polahko ovo podesiti ako bude nejasnoca opet postavim pitanje.

Jos jedno pitanje jer si sam isprobao K2. Da li je moguće i kako omogućiti korisnicima (kojima dodijelim administratore) da upisuju clanke?

prka

Da moguće je i to mogu iz frontenda pisati sadržaj.

u K2 komponenti imaš između ostalih opcija i korisničke grupe i tamo napravis novu grupu, podesiš dozvole i onda svaki joomla user u K2 komponenti postavis u određenu grupu...

vidjet ces, turbo lagano

zvonac99

U prijevodima imaš prijevod za K2, moj savjet ti je da ne koristiš nativnu mogućnost K2 uploada i postavljanja slike u članak, radije koristi klasični joomla način sa npr. Mavik thumbnails pluginom, ovoj kategoriji po pluginima imaš klasu koju sam napisao da radi pod K2 komponentom.
I noga u dupe je korak naprijed

tito

Citat: prka  u 02. Travanj 2011, 08:29
Da moguće je i to mogu iz frontenda pisati sadržaj.

u K2 komponenti imaš između ostalih opcija i korisničke grupe i tamo napravis novu grupu, podesiš dozvole i onda svaki joomla user u K2 komponenti postavis u određenu grupu...

vidjet ces, turbo lagano

Bas kao sto si rekao, turbo lagano podesiti administratore. Hvala.

Kako omoguciti da pisu sadrzaj iz frontenda, ja cak ne mogu pronaci ni link za dodavanje clanka a u korisnickim grupama sam sve parametre podesio na DA. Moguća je samo izmjena postojecih clanaka prethodno dodanih preko joomla administration panela.

tito

Citat: zvonac99  u 02. Travanj 2011, 12:26
U prijevodima imaš prijevod za K2, moj savjet ti je da ne koristiš nativnu mogućnost K2 uploada i postavljanja slike u članak, radije koristi klasični joomla način sa npr. Mavik thumbnails pluginom, ovoj kategoriji po pluginima imaš klasu koju sam napisao da radi pod K2 komponentom.

Za ubacivanje slike koristim klasicni joomlin html editor i u okviru clanka uploadujem sliku, a uploader od K2 sam isprobao i slazem se da nije preporucljiv.

zvonac99

Citat: tito  u 02. Travanj 2011, 15:53
Bas kao sto si rekao, turbo lagano podesiti administratore. Hvala.
Kako omoguciti da pisu sadrzaj iz frontenda, ja cak ne mogu pronaci ni link za dodavanje clanka a u korisnickim grupama sam sve parametre podesio na DA. Moguća je samo izmjena postojecih clanaka prethodno dodanih preko joomla administration panela.

U K2 CPanelu pod Parameters odskrolaj pri dnu i vidjet ćeš opciju Frontend Editing, to stavi na Yes
I noga u dupe je korak naprijed

tito

Imam instaliran Joomfish! i to predstavlja problem kod Frontend editing ili u hrvatskom prevodu "Omoguči uređivanje sa prednje stranice".

Hvala jos jednom

tito

Jos jedno pitanje u vezi ove teme.

Kako omogućiti korisnicima kojima sam dodijelio admin-e da mogu dodavati clanke?

Ponudjene su samo sljedece mogucnosti Moja stranica, Moj račun, Uredite komentare u objavljenim stavkama u K2 Login Modulu.

zvonac99

Citat: tito  u 13. Travanj 2011, 23:46
Jos jedno pitanje u vezi ove teme.
Kako omogućiti korisnicima kojima sam dodijelio admin-e da mogu dodavati clanke?
Ponudjene su samo sljedece mogucnosti Moja stranica, Moj račun, Uredite komentare u objavljenim stavkama u K2 Login Modulu.

U K2 komponenti pod korisnici moraš dodjeliti useru određenu korisničku grupu za rad u K2
I noga u dupe je korak naprijed

tito

To sam i uradio, ali u korisnickom modulu mod_k2_login i u grupi admin i grupi site owner ponudjene su samo gore pomenute mogucnosti, gdje su u tim korisnickim grupama sve dozvole podesene na Da.