Fatal error: Call to a member function getCfg()

Autor ikiK, 31. Ožujak 2011, 12:35

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ikiK

Dakle, bio sam ponudio dolje u prijevodima jedan demo 1.6 s našim beta prijevodima za testiranje. Nisam ga gledao ajmo reći 2 tjedna cca i sada kada probam doći normalnom putanjom do admin panela dobijem sljedeće:

Citat:Fatal error: Call to a member function getCfg() on a non-object in /home/xxx/public_html/demo/administrator/templates/aplite/login.php on line 44
line 44: 
Citat:<h3><?php echo $mainframe->getCfg( 'sitename' ); ?> <?php echo JText::_('Admin Login') ?></h3>      

Se nekom kakav kliker upalio čitajući ovo?
...

toniinformatika

#1
Pozdrav,

da probaš prekopirat admin template koji koristiš iz Joomla! direktorija putem FTP-a direktno u taj templejt?! POd ovim kopirat mislim iz Joomla! CMS.rar direktorija sa neta kopirat direktno u taj direktorinj gdje se nalizi templejt

Mislim ako je ovo samo na admind dijelu sajta, trebalo bi raditi.

pozdrav
Mess with the best die like the rest

ikiK

Da izgleda da mi je neki pametnjaković probao ili instalirao neki strani predložak na demo site koji nije bio namjenjen za to...
Hvala na tipu, taj APLite uopće ne postoji u osnovnim temama... Sad sam kroz phpmyadmin prebacio nazad default  na izvorni template i proradilo je...

To je valjda onaj hvala za davanje mogućnosti testiranja sajta...
...

toniinformatika

Nema problema,

bitno je da je proradilo, taj APLite joomla Admin site template je "shit" i nije baš od neke koristi.

Sve u svemu drago mi je da radi.

lp
Mess with the best die like the rest

ikiK

Da hvala na tipu, skužio sam da to uopće nije standarni predložak gledanjem u instalacijske pakete. Tko zna kolko bi mi trebalo da mi padne na pamet da je netko neš pokušavo instalirat :D
...

toniinformatika

A zna se dogoditi, ima svakavih "pametnjakovića" koji se prave da nešto znaju pa instaliraju sve i svašta u nadi da će "pridonjeti" funkcionalnosti same Joomla!-e a na kraju svamo ukenjaju stvar.

:P
Mess with the best die like the rest

ikiK

Btw, ako nisam imao uključeno kroz Raw Access Log da mi arhivira logove (ima samo današnji) ima li nekog drugog načina doći do njih?
Pretpostavljam ne...
...

ikiK

Citat: toniinformatika  u 31. Ožujak 2011, 13:27
A zna se dogoditi, ima svakavih "pametnjakovića" koji se prave da nešto znaju pa instaliraju sve i svašta u nadi da će "pridonjeti" funkcionalnosti same Joomla!-e a na kraju svamo ukenjaju stvar.

:P
ma i ja sam takav lol, al bar se igram na svojim sajtovima...
...

toniinformatika

Ako je na localhostu. nisam upućen iskreno, al ako je na živom sajtu onda samo tražiti od hostera (oni to imaju u backupu) ako radi dnevnibackup onda imaju.

Ako imaš CPANEL instaliran na domeni sve se može isčitati iz njega.

Nadam se da će pomoć
Mess with the best die like the rest

ikiK

Nije local host već je na serveru s c-panelom, i napisao sam da nisam imao uključeno da sprema logove starije od jednog dana jer je tako očito bilo po defoltu(?).
No nije mi to niti bitno tolko... nek se igraju deca  ;D
...

toniinformatika

Neovisno o defaultu u CPANELU pod LOGS imaš opciju RAW ACCES LOGS i tu imaš logove za sve domene (pod ovo sve domene mislim ako koristiš WHM).

Tamo će sigurno biti, btw koji je hoster za tu tvoju domenu?
Mess with the best die like the rest

ikiK

Citat: toniinformatika  u 31. Ožujak 2011, 13:42
Neovisno o defaultu u CPANELU pod LOGS imaš opciju RAW ACCES LOGS
Već sam spomenuo da se radi o RAW ACCES LOGS, isto tako ima i opcije o kojima ti pričam :
Citat:Configure Logs:

Archive logs in your home directory at the end of each stats run[ [every 24 hour(s)~]]
Remove the previous month's archived logs from your home directory at the end of each month
???
Ako prva nije  uključena možeš pročitat samo log od zadnjih 24 sata...
Što u ovom slučaju na toj domeni nije bilo uključeno ili bilo je pod defaultu, tj. ja nisam ništa mjenjao... tako da si malo u krivu.  ;)


Plus.hr je dotična firma za ovaj slučaj...

...

toniinformatika

Evo ja koristim od shopcentar.hr (da ne ispadne reklama) hosting i unutar raw fajla imam logove od 01. prosinca 2010. godine pa sad, također mi je site na toj domeni po defaultu namješten i nije ništa dodatno uključivano.

Za svaki slučaj provjeri sa hosterom možda oni mogu nešto napraviti ili dati neki savjet.

Mess with the best die like the rest

ikiK

Da li imaš kvačicu na : Archive logs in your home directory at the end of each stats run[ [every 24 hour(s)~]]  ?
...

toniinformatika

Ne nema kvačice na tome:

Configure Logs:
(nema kvačice) Archive Logs in your home directory at the end of each stats run[ [every 24 hour(s)~]]
(nema kvačice) Remove the previous month's archived logs from your home directory at the end of each month

Ovo je default od CPANELA
Mess with the best die like the rest

ikiK

isss. Zanimljivo. Vidiš na totohostu npr. su mi obe uključene po defoltu na više sajtova, a plus očito samo čuva 24 sata i ima po defoltu isključene kvačice. Eto sad znam i da na to moram obratit pažnju...
No nema štete niti potrebe za kontaktiranjem, jednostavno uključim/isključim što mi treba...
...

toniinformatika

Da al gle meni su obje isključene (po defoltu) i imam RAW logove od prije 4 mjeseca, pa mi sad to malo čudno sa plusom?!
Mess with the best die like the rest

ikiK

Da shvatili smo sve... Očito je od  hostera do hostera i njihove konfiguracije, treba obratit pažnju na postavke... Nije niš čudno, to se sve namješta prilikom konfiguracije servera.
...

toniinformatika

OK, nema problema bitno je da sve ostalo radi a ovo manje više.

nadam se da sam malo pomogao.

LP
Mess with the best die like the rest