Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Problemi s instlacijom

Autor Vacheron, 20. Ožujak 2011, 22:06

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Vacheron

Pozdrav svima, nema me dugo na ovom forumu, ali evo sada sam došao jer imam velikih problema, znači ovako:

Jedan prijatelj je nešto pokušavao uraditi na strancii preko FTP-a i najprije je sve fajlove samo stavio u jedan folder, bez instalacijskog fajla, on je mislio da je uradio backup ali nije. Potom je obrisao sve te fajlove sa servera i sada ja ne znam kako da vratim staru stranciu, pokušavao sam na mnogo načina ali niejdan nije bio uspješan.

Jel netko od vas možda zna kako da sada instaliram Joomlu bez installation foldera???

Verzija joomle je 1.0.15 i molim vas ne govoite da se prebacim na noviju verziju jer sajt nije moj i mene se ne pita :D

Tom555

#1
Zašto bi u mapi gdje je on "htio" napraviti kopiju uopće i bila instalacijska datoteka? Treba pogledati kakav je sadržaj sačuvanog dijela, da li je tu i baza podataka iako pretpostavljam da on nije dirao bazu i da je ona na serveru. Probaj s ovom jako dobrom komponentom http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/backup/1606 vratiti sve na server ili jednostavno sve ftp-om. Ako to ne pomaže, znači da doista nisu u njegovoj mapi sve potrebite datoteke. Rješenje je onda da od hostinga tražiš backup!

I ne mogu se oteti dojmu: Joomla 1. 0. 15!
Ti mu nudiš mercedesa, no on želi stojadina!

Vacheron

Nisi pročitao što sam napisao!!!

Znači on je samo iz publi_html kopirao fajlove na komp, a među tim fajlovima nema installation foldera i kada je to prekopirao obrisao je sve te fajlove sa servera i kasnije mi se javlja da ima problem i on meni pošalje zipovane fajlove koje je kopirao sa servera, naravno bez instalacijskog foldera!!! I sada ja ne znam kako da ponovo dignem sajt...

Da bi koristio Akeeba backup moram moći ući na sajt, a ja ne mogu jer ne znam kako da instaliram to sve ponovo bez tog installation foldera.

wooer

Instalacijski direktorij joomle služi isključivo za kreiranje novog sitea (eventualno migracije), a ne nikako za reinstall.
Ono što instalacija sadrži je sučelje kroz koje korisnik unosi podatke koji će se kasnije nalaziti u configuration.php datoteci i kreiranje osnovnih tablica čiste joomle. Ništa više od toga.
Jedini način da sve vratiš na staro je da provjeriš da li još uvijek postoji nedirnuta stara baza na koju je joomla bila povezana ili njezin backup. Ako toga nemaš, a hoster ti nije u stanju to pribaviti iz nekakvog backupa, morat ćeš se pomiriti s činjenicom da si izgubio site.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Tom555

#4
Citat: Vacheron  u 21. Ožujak 2011, 00:21

Znači on je samo iz publi_html kopirao fajlove na komp, a među tim fajlovima nema installation foldera i kada je to prekopirao obrisao je sve te fajlove sa servera i kasnije mi se javlja da ima problem i on meni pošalje zipovane fajlove koje je kopirao sa servera, naravno bez instalacijskog foldera!!!

Ne znam zašto misliš da nisam čitao?
Napominjem, u tom public_html svakako nije niti bila instalacijska datoteka joomle niti ona služi da bi ti obnovio staru stranicu. Dalje wooer još bolje to pojašnjava...

zabok

Da ne otvaram novi topic.................meni je problem što sam neke modulekoje sam prije instalirao sada izbrisao i sad bi opet te iste instalirao,ali neda...........

There is already a file called /home/zabokrib/public_html/modules/mod_snow.php - Are you trying to install the same CMT twice?

Evo to mi napiše...........

Već sam negdje nešto čitao o tome problemu,ali nemogu naći.........možda na starijem forumu........neznam!

Bio bi zahvalan da mi netko napiše u čemu je caka.......
Fishing Club Zagorje

zabok

Kaj nitko ništa nezna za ovaj slučaj?
Fishing Club Zagorje

sumic

Citat: zabok  u 27. Studeni 2011, 08:36
Da ne otvaram novi topic.................meni je problem što sam neke modulekoje sam prije instalirao sada izbrisao i sad bi opet te iste instalirao,ali neda...........

There is already a file called /home/zabokrib/public_html/modules/mod_snow.php - Are you trying to install the same CMT twice?

Evo to mi napiše...........

Već sam negdje nešto čitao o tome problemu,ali nemogu naći.........možda na starijem forumu........neznam!

Bio bi zahvalan da mi netko napiše u čemu je caka.......

Ta se greska javlja jer iz nekog razloga nisu pobrisani svi fileovi modula. Znaci potrebno je pobrisati mod_snow.php, mod_snow.xml i ostale fileove spomenutog modula ako postoje. U istome folderu se nalaze i fileovi ostalih modula tako da treba pripaziti prilikom brisanja!!

zabok

Gledao sam i preko extplorera i preko cpanela u public html i apsolutno nema nikakvog traga za bilo koji file ili datoteku........sve je izbrisano............
Fishing Club Zagorje