Davanje ekstenzija drugima na korištenje?

Autor Prika, 17. Siječanj 2011, 21:32

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Prika

Imam jedno pitanje, a stvarno neznam di bi ga moga smistit.
Jeli dozvoljeno recimo odgovorit na pitanje
Pozdrav svima,
ima tko za preporučiti nekakvu free komponentu na principu youtube-a,
tj. da korisnici mogu sami nakon registracije objavljivat videa.

ako nema free dajte prijedloge za komercijalne, samo vas molim da mi nešto predložite jer mi je hitno.


Da, imam ja cijeli paket komercijalnih ekstenzija koje je dozvoljeno instalirat na koliko zelis sajtova.
Evo ti pa pogledaj www.moja.domena/video pa ako ti se svidja posaljem ti.


Dakle zanima me kakav je odnos i da li krsim pravila ako tako odgovorim?

Bernard [ExaByte]

Možeš otvoriti temu u diskusijama o forumu... ja ću sad to izdvojiti i postaviti tamo

Citat: Prika  u 17. Siječanj 2011, 21:32
Da, imam ja cijeli paket komercijalnih ekstenzija koje je dozvoljeno instalirat na koliko zelis sajtova.
Evo ti pa pogledaj www.moja.domena/video pa ako ti se svidja posaljem ti.


Postavlja se pitanje:
- da li te ekstenzije imaš legalno? (dakle kupio si "developer paket" ili slično pa imaš neograničen broj domena?)
- da li ćeš naplatiti čovjeku tu ekstenziju, ili pokloniti?
- da li ti licenčna prava dozvoljavaju (ili ne brane) da pokloniš korištenje ekstenzija?


Svaka međusobna pomoć među forumašima je uvijek dobrodošla, trebamo je svi poticati, samo da bude sve u okviru legalnosti!
Širenje piraterije je strogo zabranjeno!

Prika

#2
Citat: Bernard T.  u 18. Siječanj 2011, 09:11

Postavlja se pitanje:
- da li te ekstenzije imaš legalno? (dakle kupio si "developer paket" ili slično pa imaš neograničen broj domena?)
- da li ćeš naplatiti čovjeku tu ekstenziju, ili pokloniti?
- da li ti licenčna prava dozvoljavaju (ili ne brane) da pokloniš korištenje ekstenzija?


Svaka međusobna pomoć među forumašima je uvijek dobrodošla, trebamo je svi poticati, samo da bude sve u okviru legalnosti!
Širenje piraterije je strogo zabranjeno!
Hvala na odgovoru.
Upravo sam to trazio.
Ne radi si o nicemu konkretnom vec samo da imam informaciju.
Na onom forumu sam zamijetio jedno pitanje nekog korisnika pa prije nego se izletim u takvim slucajevima htio sam znat sto smijem, a sto nesmijem.
Inace sto se tice naplate neke ekstenzije to bih napravio kad bih ja bio autor ( sto je nemoguce u ovom zivotu ali ako se ponovo rodim tko zna...) ili sklopio ugovor za daljnju prodaju.
Poklonio bih ako nigdje ne pise da se to ne smije i ako imam pravo instalacije neogranicenih sajtova.
Osobno se protivim iskoristavanju tudjeg rada