Migracija s localhost na server

Autor conecto, 12. Ožujak 2011, 17:39

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

conecto

Poz svima.
Pokušao sam tražiti na forumu, ali nisam našao ništa da ne bih otvarao duple teme.
Napravio sam moj prvi sajt u joomli i prezadovoljan sam rezultatom.
Normalno sve sam napravio na localnom računalu.
Problem nastaje pri premještanju sajta na server.
Naime, stavio sam sajt ofline sav sadržaj iz foldera "C:\xampp\htdocs\joomla" sam uplodao na server.
S Phpmyadmin sam izvezao bazu podataka, na serveru sam napravio novu bazu s istim imenom, i iste podatke uvezao bez većih problema.
Ali nešto nije kako treba, uvijek isto.
"Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL"

erik

Dobrodošao conecto!

Sada još samo otvori datoteku configuration.php i ispravi putanje i podatke baze da odgovaraju onima sa servera.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

toniinformatika

Poštovani,

kolega erik je dao perfektan savjet i rješenje, ja ću samo malo nadopuniti (u slučaju da smo preskočili neki korak).

Naime, ako je sav sadržaj otišao sa localhosta na server (putem ftp-a) onda prvo u PHPmyAdmin-u exportati bazu, istu uploradati na server (mislim na web) i onda opet se vratiti u PHPmyAdmin na localhostu, tada od iste baze exportati tablice (table) i uploadati ih preko PHPmyAdmin-a (na serveru) u odgovarajuću bazu.

Nadlje, kao je kolega erik kazao ode su u configuration.php datoteku na server (default root, www, public_html folder, ovdje je smještena) otvoriti i upisati user i password koji je odgovarajući za sadašnju bazu, te naposljetku upisati ispravne putanje za temp i ostale foldere (što je erik i predložio).

Nadam se da je bilo od pomoći!
Mess with the best die like the rest

zvonac99

...ili skineš i instaliraš Akeeba backup http://www.akeebabackup.com/download.html, napraviš backup lokalnog sajta, skineš i Akeeba Kickstart, uploadaš backup sajta i Kickstart, pokreneš kickstart i instalacija počinje kao i sa čistim Joomla siteom, u koracima te pita za ime baze ako je želiš promjeniti, za novi pass i novu mail adresu, znači sve možeš ostaviti kao na localu ali i sve možeš promjeniti, nakon instalacije se kreira config datoteka sa novim postavkama koje odgovaraju serveru.
Nisam ljen i ja sam prije radio na gore opisani način ali sam isprobao kako ovo radi i zadovoljan sam sa rezultatom.
Naravno, malo istraži mogućnosti Akeebe, možeš definirati što želiš ili što neželiš backupirati, npr. ja sam radio prepravku jednog sitea, na local sam skinuo cijeli backup sa servera, izvršio prepravke (izmjena u bazi, izmjena predloška, modula i plugina) samo sam to backupirao, na serveru te mape pobrisao i jednostavno napravio cijelu izmjenu.
I noga u dupe je korak naprijed

conecto

Hvala lijepa dečki, bilo mi je jasno već poslije prvog posta, preveo sam neke komponente na hrvatski i talijanski, gdje to mogu stavit nek ljudi koriste?

erik

Citat: conecto  u 09. Travanj 2011, 17:02
Hvala lijepa dečki, bilo mi je jasno već poslije prvog posta, preveo sam neke komponente na hrvatski i talijanski, gdje to mogu stavit nek ljudi koriste?

Bravo na prijevodima! Možeš ih postaviti na podforumu Prijevodi dodataka (extensions)
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Tananda

Akeeba rulz!

Nakon neprospavane jucerasnje noci uz FileZillu i $ u bazama,
Danas uz akeebu - čas posla :)
thnx.
It's OK, I'm a marine biologist.

Onebeat

Citat: Tananda  u 30. Lipanj 2011, 02:02
Akeeba rulz!

Nakon neprospavane jucerasnje noci uz FileZillu i $ u bazama,
Danas uz akeebu - čas posla :)
thnx.
Sad to napravi rucno,nije tesko vidit ces:)

@zvonac99 znamo mi da nisi lijen
Truth will set you free

Tananda

e,

danas mi ni akeeba ni kickstart ne pomažu :((

dobivam na avalonovoj subdomeni
Error 403: Forbidden

kad pokusam pokrenut kickstrat.php

zašto?
:(
It's OK, I'm a marine biologist.

Onebeat

Citat: Tananda  u 15. Srpanj 2011, 06:43
e,

danas mi ni akeeba ni kickstart ne pomažu :((

dobivam na avalonovoj subdomeni
Error 403: Forbidden

kad pokusam pokrenut kickstrat.php

zašto?
:(

Permisije na datoteci?
Truth will set you free

Tananda

Onebeat,

imao si pravo -- napravila ručno i uopće nije teško!  :šok:

kad $ ulijevaju strah.... a akd ih zhendlaš, samo su znakići... ;)

thnx  :D
It's OK, I'm a marine biologist.

tbezak

Još jedno pitanje kod instalacije joomle na server.
Da li joomlu instalirati u root direktorij, konkretno public_html folder, ili kreirati novi folder i tamo instalirati joomlu, pa u public_html/index.html naprviiti link na /joomla/index.php ?

Tom555

Zašto? Koji ti je rod bliže, brat ili bratić?