Seo subfolder

Autor streetmode, 11. Ožujak 2011, 12:02

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

streetmode

Radim na SEO, instalirao sam SEF plugin, ukljucio search friendly url i sve radi ok. Ono što bi sad još  htio je da napravim subfoldere da ih google bolje indexira. Npr. da napravim www.sajt.com/nesto. I onda da taj subfolder preusmjerava na nešto.html stranicu. Da li bi to pomoglo za SEO ?
Ja sam to napravio ovako:

1. subfolder www.sajt.com/nesto
2. stranici koja se odnosi na taj sadržaj stavio alias nesto.html
3. u subfolderu www.sajt.com/nesto sam u index.php stavio
<?php
header('Location: ../hr/nesto.html');
?>

Da li mislite da ce to pomoci ? Postoji i JRedirect plugin ali nisam ga uspio natjerati da radi, no u biti on radi istu stvar kako mi se cini.

Skipper

Pozdrav,

Meni uopće nije jasno otkud ti ideja da će "subfolderi", kako iz ti nazivaš, pomoći ili odmoći u SEO optimizaciji stranice? Koji je smisao tih "subfoldera"? Zašto bi Google ili bilo koja druga tražilica "bolje" ili "lošije" indeksirao nešto što je smješteno u "subfoldere"?! I ovaj redirection, čemu sad pak to?! Ako ti nije problem, daj malo pojasni što ti, zapravo, želiš time postići? Ovo mi je jedino logično ako se u "subfolderima" nalazi nešto što se ne može integrirati u Joomla!. Premda je i to lako rješivo, wrapperom...
No, prije svega, koja je poanta ovoga? SEO optimizacija ne ovisi o folderima, subfolderima i ostalim "điđama", nego brojnim drugim parametrima...

streetmode

Znači gledao sam za određene pojmove koji su mi interesantni koje stranice imaju dobar rank. I vidio da dosta njih ima tako napravljeno. Većinom se radi o statičkim stranicama, no, zašto da i ja ne probam s joomlom :) Misliš dakle da mi je to uzaludan posao ?

Evo konkretno i jedan primjer, znači hoću se dobro pozicionirati za pojam izrada logotipa, ono što sam napravio je:
1. u title ide izrada logotipa
2. naziv stranice izrada-logotipa.html
3. u tekstu spominjem taj pojam

ono što sam još mislio:
4. domena sa tim tekstom znači izrada logotipa + nešto.com

to sam mislio forwardirati na svoj sajt. Da li bi to pomoglo i ako ima neko još neki savjet ?

Tnx.

Skipper

Citat: streetmode  u 11. Ožujak 2011, 12:22

ono što sam još mislio:
4. domena sa tim tekstom znači izrada logotipa + nešto.com

to sam mislio forwardirati na svoj sajt. Da li bi to pomoglo i ako ima neko još neki savjet ?

Ovaj dio mi opet nije jasan  :nevin: Forwardirao bi nečiju drugu domenu, poddomenu, neku svoju domenu...?
Uglavnom, da bi se ti dobro pozicionirao za željene pojmove, trebat ćeš puno više toga "sazidati", osim te nekakve "subfoldere" koji su mi i dalje fiktivan pojam (kad si spomenuo stranice koje to imaju napravljeno, možeš staviti linkove, pa da vidimo uživo na što si mislio...) jer SEO je poprilično "krvav" i dugotrajan proces.
Dakle, dobra optimizacije, čisti kod, relevantnost, starost domene, backlinkovi, prijave na Google, DMOZ, direktorije, bla, bla, tralalala...

streetmode

Evo na ovo sam mislio:

http://www.inventum.hr/dizajn/logotip-logo-znak-brand-marka-slogan
http://www.dtp.hr/dizajn-i-internet/dizajn-i-izrada-vizualnog-identiteta/
http://www.logit.hr/vizualni-identitet/

A terminologiju subfoldera sam 'pokupio' odovuda dolje:
Ne znam, mozda sam se krivo izrazio. Kako se zove www.sajt.com/nesto
kod mene je taj nesto folder nesto u public_html pa ga i zovem subfolder.

http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=1441696

Onu domenu koja ukljucuje ta pojam sam mislio kupiti. Jel bi to pomoglo ?


Skipper

#5
Znao sam  ;)
Sve si ti, kolega dragi, krivo shvatio što se tiče SEO optimizacije i dizanja pozicije stranice... Dakle, ovi primjeri koje si naveo...
Recimo, prva stranica je rađena u Joomli, druga u Word Pressu. Ovo /dizajn ili /dizajn-i-internet nisu nikakvi "subfolderi" nego najobičniji SEO/SEF linkovi. Ako govorimo o prvom primjeru inventumhr/dizajn to je jednostavno kreiran izbornik koji kao stavku ima sekciju, a podizbornici su kategorije unutar te sekcije ili članci...
Sve to ti možeš dobiti u svojoj Joomli ako konfiguriraš ispravno SEO/SEF postavke i linkove (ako ti je stranica, recimo, hostana na Linux serveru ne treba ti nikakva dodatna komponenta, ali to je već neka druga tema...), odnosno napraviš strukturu sekcija/kategorija/članaka...
Kupovina domene? AKo hoćeš, možeš, ali to ti neće previše pomoći ako ti matična stranica nije dobro optimizirana.
Moj ti je savjet da dobro proučiš sve vezano uz SEO/SEF na ovom i ostalim forumima kada je u pitanju Joomla. Isto tako, pozabavi se promocijom svoje stranice na webu, Googleu, direktoriju, izgradnji backilnkova, marketinškim kampanjama (Facebook, Twitter...) i tome slično. Nije lako ni jednostavno, traži znanja, truda i prije svega - vremena.

LP

wooer

Nadam se da sam približno dobro napisao izračun ...

SEO + SEF = SERP
SEF ≈ SERP-(SEO)


=> SERP ≈ SEO
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

streetmode

OK, puno hvala na pomoći, budem se pozabavio s time. Glavno da sam skuzio sta trebam napraviti :)

miki

Hm, vidim da i iskusniji članovi ovog foruma baš i neznaju o čemu pričaju i pravu problematiku Joomle koju je postavio član @streetmode, no to nije jedinstven slučaj ni na eng govornom području. Nadovezujem se na temu koja je stara 90ak dana s istim pitanjem i mogućnošću izvlačenja nekog zaključka.
Nadalje svima nam je poznato (iskreno se nadam za upućenije u SEO CMS-a poglavito Joomle) da Joomla generira više url-ova za jedan te isti sadržaj.
Druga stvar na koju je mislio @streetmode jest da na kraju url-a doda slash (forward slash - /) za glavne stranice i tako 'simulira' da je to direktorij. Zašto - iz jednostavnog razloga što je to SEO in :).
Treće, dodati slash na kraju url-a (kao što kaže @Skipper) je nemoguće u joomli.
I da se nadovežem na @Skipper-a
Citat:Sve si ti, kolega dragi, krivo shvatio što se tiče SEO optimizacije i dizanja pozicije stranice...
dragi kolega @streetmode je dobro shvatio što valja i što je bolje za SEO optimizaciju, no pošto o ovim pitanjima štucaju i malo jači poznavatelji problematike, odgovor je sasvim očekivan  0:) .
Nadalje ako ko poznaje problematiku rješenja problema preko htaccess-a  neka bude slobodan da napiše nešto o tome
hvala.

Guardian

Stara tema.
Autor teme je malo pomiješao principe subfolders i kategorija (sekcija) u Joomli. Ono što on hoće iza glavne domene u URL se regulira sekcijama, ne pravljenjem fizičkih subfoldera.

Isprike ako sam krivo skužio zahtijev.

miki

Zanimljivo je da stranice koje imaju dobro i profesionalno odrađen on page seo, doduše na dosta njih, pojavljuje se zanimljivo riješen sistem url-ova gdje urlovi uglavnom završavaju s  kosom crtom na kraju. Tražim već duže vrijeme neki od pluginova koji bi to mogli odraditi u Joomli -no bezuspješno. Znači želim strukturu linkova iz primjera:
www.neki-sajt.com/prva-stranica/
www.neki-sajt.com/druga-stranica/ itd....
umjesto www.neki-sajt.com/prva-stranica ili  www.neki-sajt.com/prva-stranica.html .
U pitanju je znači url koji 'linka' na 'imaginarni' direktorij sajta iliti subfolder.
Svaki zahvat u htaccess-u mi je zadavao glavoboljne probleme, jedan od problema koji se može javiti jest problem sa slikama i njihovim linkanjem.
Samo da napomenem u drugom CMS wordpressu je to sasvim moguća misija bez ikakvih dodatnih plug-inova ili komponenti.
Koliki značaj ima takva struktura urlova, možemo uglavnom nagađati, no kako sam proučavao malo problematiku mogu reći da sajtovi s takvim rješenjem urla kotiraju vrlo visoko, naravno uz komplet odrađen on i off page seo.

Guardian

#11
Možeš malo drugačije objasniti ? Zašto bi krio to "prva-stranica", "druga-stranica" ako su to naslovi članaka ? (ili alias za Menu Items, kako bilo)


Mislim što je "imaginarni subfolder" ?
Ja skoro svaku Joomlu instaliram u subfolder i u root (od hostinga, ne root Joomle) imam .htaccess koji to bez problema skloni da se ne vidi. Mogu ti dati code iz .htaccess. Ali nisam siguran da sam skužio što hoćeš.

miki

Jednostavno želim da mi link (url) stranica Joomla sajta, završava s Kosom crtom. Krajnje jednostavno evo navodim opet primjer:
jomla kreira url : www.sajt.com/home.html ja želim da dobijem url: www.sajt.com/home/ .. jednostavno.
Znači svaka stranica ili url svake stranice da završava s kosom crtom (/ iliti slash) umjesto .html ili ništa.
Subfolder, direktorij iliti bilo što drugo mene apsolutno neinteresira, samo da dobijem takav url. Druga je stvar što takav url predstavlja link na direktorij weba i u statičnim stranicama (html) bi to tražilo da svakav takav direktorij iliti subfolder sadrži stranicu koja ima naziv index.html ili index.php ili kako je to određeno u htaccessu, no napominjem ta problematike me ne interesira jer dinamički kreirane stranice cms-a su nešto drugo.
Naravno neki linkovi moraju završavati s hijeroglifima, slike moraju imati nastavak tipa .jpg .png. .gif ili link pdf fajla .pdf