Logo HR Joomla - izbor

Autor Skipper, 17. Siječanj 2011, 23:02

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Onebeat

Citat: miki  u 20. Siječanj 2011, 01:04
ok, gubim se po forumu ko prase u teheranu

Dobra dobra,bas sam odvalio!
Još jedan forum u nizu,naučiti ćeš!
Btw dobro došao,ako nisi predstavi se u temi za to!
Truth will set you free

miki

ok, već mi malo bolje ide snalaženje  8), pa idem se predstavit, kolko godina, djece ,unučadi i to mislim

Skipper

#17
Evo još jedan, nacionalno o(ne)sviješteni...

wooer

Mogao si probati i s varijantom prebacivanja krune grba na vrh J!H loga.
Ili da standardni joomla logo nije šareno ofarban staviš mu patern šahovnice.
CJ je bila regionalna zajednica i bio bi red da tako nastavimo. Hrvatska obilježja nas separiraju.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Skipper

Onda je to Joomla Balkan ili kako?

wooer

Nije, ali zašto bismo to odmah u startu odbacivali ...
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Skipper

Zove se Joomla Hrvatska, zar ne?

wooer

Hrvat nije kriv što je to što je ali kad nabaci na sebe šahovnicu onda se tada distancira od ostatka regije.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Skipper

Citat: wooer  u 20. Siječanj 2011, 10:12
Hrvat nije kriv što je to što je ali kad nabaci na sebe šahovnicu onda se tada distancira od ostatka regije.
Zašto? Ne razumijem, nije li to službena hrvatska zastava? Ili još nismo prerasli "partizane i ustaše" i slične gluposti. Kad Nizozemac, Talijan i Francuz "nabace trobojnicu", onda je to normalno, a u ovom slučaju je distanciranje od ostatka regije?

marko227

Ova tema je jako škakljiva. Treba izabrati ono pravo i da kasnije po tome  budemo prepoznatljivi.

Moje mišljenje je da će logo (općenito ne samo u ovom slučaju) biti dobar ako bude jednostavan, bez previše boja i kiča
Smatram da je jedno Hrvatsko obilježje dovoljno u logu. Ne treba pretjerivati sa uguravanjem šahovnice, zastave, pletera, glagoljice, auto oznake.... u jedan logo.
Treba izabrati nešto od toga (opet po mom mišljenju) pleter je najbolje riješenje za to.

Ovo su neka moja razmišljanja... Ja ću isto pokušati svoj prijedlog napraviti pa da vidimo kako će to izgledati

P.S. bez oftopičarenja molim!

Skipper


Bernard [ExaByte]

Citat: wooer  u 20. Siječanj 2011, 09:53
CJ je bila regionalna zajednica i bio bi red da tako nastavimo. Hrvatska obilježja nas separiraju.

Slažem se, u mom rješenju sam izbjegavao čičkanje šahovnicama i sličnim nacionalnim bojanjem, to je neukusno! Zato je tu pleter...

Dobro, croJoomla je u svoje zlatno doba bila jedna jedina na ovim prostorima, bez konkurencije, i zato je bila regionalna. Danas već postoje i BIH i SRB zajednice. A i naša se bavi isključivo HRV jezikom... ali šahovnicama tu ne smije biti mjesta.


Skipper


Moje Novo Ime

Citat: Bernard T.  u 20. Siječanj 2011, 18:28
Slažem se, u mom rješenju sam izbjegavao čičkanje šahovnicama i sličnim nacionalnim bojanjem, to je neukusno! Zato je tu pleter...

Osobno, ne bi ni pleter...izvedenicu da, ali nikako pleter, jer dosta u startu je time postavljeno i ujedno ograničeno.
Je, grb je grb, pleter je pleter, ali ja sam za stilski logo s lijepo postavljenom kravatom..da od gđe. Joomle napravimo gospodina mada je i to diskutabilno.

izbornik

#29
Prvo da pohvalim skippera na trudu oko loga. Svaka cast!
Sta se samog loga tice, ako smo regionalna zajednica, onda ne treba nista isticati, al ako vec postoje i BIH i SRB zajednice, a mi postajemo HRV zajednica, onda bi bilo logicno da se na neki nacin to i istakne. Hrvatski pleter mi je dobra ideja, diskretan(ne iskace), dok su mi recimo ona obojana slova vec malo previse(imam osjecaj koda je rijec o nekoj iseljenickoj zajednici u Australiji ;))
Uglavnom, a vidim da i vecina tako misli, bez pretjerivanja da ne bi zavrsili s ovakvom pozadinom: http://www.sveothompsonu.bloger.hr/default.aspx?date=1.10.2008