Izašla Joomla v1.6.1

Autor zvonac99, 08. Ožujak 2011, 12:24

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvonac99

Samo da obavijestim sve posjetitelje da je izašla Joomla verzija 1.6.1 http://www.joomla.org/announcements/release-news/5350-joomla-161-released.html popis ispravaka i link za skidanje updatea i full verzije.
I noga u dupe je korak naprijed

zvonac99

Zanimalo me da li !J1.6 vidi update, i voila vidi  :), nakon klika gumba upgrade 0 bodova, Extension Manager izbacuje grešku  :'(
Zaključak da ovo za sad neradi  :-[

Server konfiguracija: XAMPP + Win7 x64
System Information:
PHP Built On    Windows NT XXXXX 6.1 build 7601
Database Version    5.1.33-community
Database Collation    utf8_general_ci
PHP Version    5.2.9
Web Server    Apache/2.2.11 (Win32) DAV/2 mod_ssl/2.2.11 OpenSSL/0.9.8i PHP/5.2.9
WebServer to PHP Interface    apache2handler
Joomla! Version    Joomla! 1.6.0 Stable [ Onward ] 10-Jan-2011 23:00 GMT
User Agent    Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; hr; rv:1.9.2.15) Gecko/20110303 Firefox/3.6.15

Slike u prilogu
I noga u dupe je korak naprijed

ikiK

Meni joomla ne vidi upadate... Čisto inf radi...
...

marko227

Citat: ikik  u 08. Ožujak 2011, 13:44
Meni joomla ne vidi upadate... Čisto inf radi...
Meni također...

Zvonac, hajde pokušaj update napraviti na nekom testnom live sajtu.
Ovo što si probao je sa localhosta pa da vidimo radi li update kad je live sajt u pitanju.

erik

Radi!

Pokušao sam na testnom siteu i sve ok. Uredno je nadogradio na 1.6.1
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

zvonac99

#5
@Erik me preduhitrio  ;D taman sam počeo pisati da na testnom live siteu vidi upgrade i da ću pokušati sa nadogradnjom

EDIT: Prošlo nadogradnja bez problema, znači za sad na localhostu neradi :(
I noga u dupe je korak naprijed

marko227

Odlično.

A postoji li neko pametno objašnjenje zašto kod mene i kod ikika Joomla ne vidi update?

zvonac99

Citat: marko227  u 08. Ožujak 2011, 16:00
Odlično.

A postoji li neko pametno objašnjenje zašto kod mene i kod ikika Joomla ne vidi update?

Jedno banalno pitanje' a jesi kliknuo na gumb 'Find Updates'
I noga u dupe je korak naprijed

wooer

Napokon su sredili da se iz instalacijske procedure klikom na gumbek obriše instalacijski direktorij. Dobro su se dosjetili ...
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ikiK

Citat: zvonac99  u 08. Ožujak 2011, 16:01
Jedno banalno pitanje' a jesi kliknuo na gumb 'Find Updates'
da...
I ja nisam uspio instalirat niti kroz normalnu instalaciju, javlja greške, zaboravio koje...
...

zvonac99

Citat: ikik  u 08. Ožujak 2011, 16:25
da...
I ja nisam uspio instalirat niti kroz normalnu instalaciju, javlja greške, zaboravio koje...

Nemože se instalirati update kroz normalni install, i ja sam pokušao :) (govorimo o localhostu), na live siteu upgrade prolazi bez problema.
ja koristim Win7 x64 + XAMPP i vjerujem da je problem do windowsa
I noga u dupe je korak naprijed

marko227

Citat: zvonac99  u 08. Ožujak 2011, 16:01
Jedno banalno pitanje' a jesi kliknuo na gumb 'Find Updates'

Naravno da jesam ali updatea nema.

Citat: ikik  u 08. Ožujak 2011, 16:25
da...
I ja nisam uspio instalirat niti kroz normalnu instalaciju, javlja greške, zaboravio koje...

"Ručni" update i ne možeš instalirati kroz normalnu instalaciju...

wooer

Problem nastaje jer je netko uključio samo tar.gz paket što na xampp-u ima ovakav efekt.
A fino su si smislili definiranje tipova instalacijskih datoteka kroz xml. Još jedan ofrlje obavljen posao.

Ali trebala bi prolaziti jedna druga procedura ... postavi se instalation path na http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/14236/62394/Joomla_1.6.1-Stable-Full_Package.zip (za full paket) ili http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/14237/62390/Joomla_1.6.0_to_1.6.1-Stable-Patch_Package.zip (samo upgrade paket) i klikne na Install

Nadam se da će i ovo u dogledno vrijeme otkloniti.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

zvonac99

Otprilike na malom tragu @wooer-ovog posta sam bio  ;D i ja sam skužio da je problem u tar.gz datoteci, ali.. upgrade prolazi ako se raspakira joomla datoteka u tmp mapi i odabere Install Directory (isprobao)
I noga u dupe je korak naprijed

wooer

Naravno, to prolazi ali to spada u 'napredne' radnje jer se mora preuzimati s joomla sitea, otpakiravati ... to je za *nix tipove koji nemaju naviku samo klikanja po sučelju. Windows korisnici bi se trebali zapitati zašto im uz kompove uvijek uvaljaju i tastaturu.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member