Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

MojSkuter

Autor eladio, 07. Ožujak 2011, 01:29

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

eladio

url : www.MojSkuter.com
predlozak : RT omnicron

od dodataka za istaknut je po meni jedino virtuemart (moram tu popraviti onaj gadni meni, ali i treba dodati jos nekoliko tisuca artikala, pa ce popravci dizajana za koje nemam brzo rijesenje morati jos malo pricekati)
tu su i manje bitni : Phoca Gallery , Annonces , Xmap, itd..

Savjeti, preporuke ?




ikiK

#1
Nisam puno surfao ali na prvi pogled;
1. Ako išta kaniš prodavat probaj to nekako gurnut u prvi plan. Postavi na početnoj nekakav scrolling modul za VM ili nešto slično. Istakni više to.
2. SEO SEF url-i... Nepotrebno pojašnjavat
3. Navigacija s foruma nazad na početnu je pomalo nejasna i taj menu na forumu nije dovoljno istaknut, premala su slova i od onih banera i searcha su pomalo neuočljiva. Isto tako probaj sredit da ti klikom na logo foruma vodi na početnu, forum ima svoju board index navigaciju.
4. Uvjete korištenja kao i podatke o firmi treba transparentnije izložit. Isto tako i upute oko korištenja webshopa. Čisto me zanima koji su ti načini plačanja? Nigdje se ne vide, da li ti je prošla validaciju uopće stranica za web prodaju? Postoje obvezni elementi web prodaje.
...

eladio

#2
Citat: ikik  u 07. Ožujak 2011, 12:27
Nisam puno surfao ali na prvi pogled;
1. Ako išta kaniš prodavat probaj to nekako gurnut u prvi plan. Postavi na početnoj nekakav scrolling modul za VM ili nešto slično. Istakni više to.
2. SEO SEF url-i... Nepotrebno pojašnjavat
3. Navigacija s foruma nazad na početnu je pomalo nejasna i taj menu na forumu nije dovoljno istaknut, premala su slova i od onih banera i searcha su pomalo neuočljiva. Isto tako probaj sredit da ti klikom na logo foruma vodi na početnu, forum ima svoju board index navigaciju.
4. Uvjete korištenja kao i podatke o firmi treba transparentnije izložit. Isto tako i upute oko korištenja webshopa. Čisto me zanima koji su ti načini plačanja? Nigdje se ne vide, da li ti je prošla validaciju uopće stranica za web prodaju? Postoje obvezni elementi web prodaje.

1. slazem se
2. odlicno me indexirao google, ne odlicno nego vrhunski, tako da me strah da to ne ispusim  :nevin: , a i jako puno linkova vise nebi vrijedilo, a linkan sam dosta , poprilicno  :-[
3. uff dizaj foruma mi je ajoj  :-X , drzmo se joomle  0:)
4. prodaju vrsimo ionako vecinom forumasima koji su upoznati s poslovanjem, ideja webshopa je da olaksa narudzbe, i iskljucivo za to sluzi..
dakle - ne za kupovinu --> nego za narudzbe..
za svaku narudzbu rucno saljemo ponudu s uvjetima plaćanja, dostave itd..  glavni razlog tome je to sto mnogi kupic traze savjet oko toga da li im to paše, ali i zato jer ne zelim da mi netko nesto plati sto mozda vise nije dobavljivo..
ipak, na koje obvezne elemente si ti mislio ?


ty  :pivo:


ikiK

#3
Citat: eladio  u 08. Ožujak 2011, 00:44
4. prodaju vrsimo ionako vecinom forumasima koji su upoznati s poslovanjem, ideja webshopa je da olaksa narudzbe, i iskljucivo za to sluzi..
dakle - ne za kupovinu --> nego za narudzbe..
za svaku narudzbu rucno saljemo ponudu s uvjetima plaćanja, dostave itd..  glavni razlog tome je to sto mnogi kupic traze savjet oko toga da li im to paše, ali i zato jer ne zelim da mi netko nesto plati sto mozda vise nije dobavljivo..
ipak, na koje obvezne elemente si ti mislio ?
Ideja webshopa je internetska prodaja. I to je ono što večini prvo padne na pamet. Zato trebaš ovakve stvari jasno objasnit. Uvjeti korištenja su ti isto "sakriveni". Moja pretpostavka je da se ljudima ne sviđa igdje išta naručivat bez jasnih smjernica, uputa i podataka. Pa ti vidi što možeš po tom pitanju napravit. Ja ti preporučam novu sekciju članaka  s uputama i pojašnjenjima. Nigje niti ne vidim od kuda ste, jeste li samo skladište ili dučan, ništa, nema podataka...
Kada bi nešto prodavao trebao bi imati ove elemente; Klik
...