joomla_antivirus_logo

Autor Tema: Pripreme za joomlu 4  (Posjeta: 1525 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

JessieSun

• Ozbiljan forumaš
    • Fun Art
Pripreme za joomlu 4
« : 15. Rujan 2021, 19:45 »
Naravno da ne budem prešla još barem godinu dana na to, a možda i dvije, ali mislim zašto ne bi  već sad imali forum za isprobavanje i učenje. Evo instalirala sam si na wampserver četvorku i nije mi jasno kako da promijenim favicon i za cassiopeiu i za atum. Vidim da je tamo .svg a ne .ico  :'(
« Zadnja izmjena: 15. Rujan 2021, 19:58 JessieSun »

Luiza

• Novi forumaš
  • *
Odg: Pripreme za joomlu 4
« Odgovori #1 : 09. Siječanj 2022, 18:41 »
Do sada nisam bila na 4vorci, zaobilazim još u širokom luku.... no jedan site bih trebala prebacit s Joomla! 2.5.28 i 'osvježit ga.... Ima netko iskustva ili savjet na što trebam pazit pa da konačno krenem s 4-orkom?
to geeky?

JessieSun

• Ozbiljan forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #2 : 10. Siječanj 2022, 08:04 »
Znam tko zna sve o tome, a ja ti samo znam da se to zove "velika migracija" kad prelaziš direktno na Joomlu 4, preskočiš trojku, i ne moraš zaobilaziti Joomlu 4, meni je zakon, jedinu zamjerku imam na izgled administracije, ali prije ili kasnije će netko napraviti template za administraciju. Već ima nekih modula za instalirat za custom quick icons i sl. Ja sam ipak prešla jer si radim novi web ispočetka, jer mijenjam cijeli koncept, tako da ne nadograđujem stari. Da sam ostavila stari ne bih tako skoro prešla na četvorku jer još nema pola tih dodataka koji su bili instalirani.
Uglavnom prvo provjeri da li sve ekstenzije koje si instalirala, koji nisu bili u osnovnoj Joomli, imaju svoje inačice za četvorku! A postupak ti ja ne znam, no sigurno će biti problema i oko postavki na serveru, pa ako crkne web ne znači da nešto nije u redu, možda treba samo dignut php i sl. pa da opet proradi. Ima tu puno sitnica koje te mogu "zeznut", bolje da platiš stručnjaku ako možeš. Moguće da već postoje negdje (nisam tražila) programi koji to rade automatski, ali nikad nije sve baš tako. Uglavnom sad nova Joomla koristi drugačiji koncept baze podataka u smislu da treba dodat nove retke/stupce, preimenovat ih, premjestit stare podatke u novu tablicu/bazu podataka... dakle bez programa je gotovo nemoguće.
« Zadnja izmjena: 10. Siječanj 2022, 08:12 JessieSun »

Luiza

• Novi forumaš
  • *
« Odgovori #3 : 11. Siječanj 2022, 18:28 »
Meh, bolje da napravim ispočetka, manje muke... nije tako velik  ::)
to geeky?

JessieSun

• Ozbiljan forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #4 : 12. Siječanj 2022, 09:03 »
Zapravo evo službeni link: https://docs.joomla.org/Planning_for_Mini-Migration_-_Joomla_2.5_to_4.x

Izgleda da još nisu napravljeni programi za veliku migraciju pa za sad treba radit dvije male.
Moj prijedlog je da napraviš backup i prebaciš si cijeli web offline i onda probaš ovo izvest po tim uputama. Ako bude ok, onda isto ponovi i online. Pazi samo na postavke servera, i offline i online, da se podudaraju - verzije php i MySQL i da imaš postavke za dovoljno na svom offline serveru za upload/download - to se podešava u php.ini, i možda može zezat Apache ak se ne podudara, pa i to podesi da je jednako kao što imaš online.

Nova Joomla 4 ne radi dobro na php8, traži php 7.5 a stara Joomla 2.5 ti možda ne bude ni na tome radila, nego na još starijoj verziji, pa sad gledaj postepeno kak buš radila migracije da si mijenjaš postavke na svom offline serveru. Mada u biti nemaš kaj gledat web (to ja samo volim za kontrolu da je sve ok), nego u biti je dovoljno riješit migraciju MySQL baze podataka, sve se u suštini i svodi na to.
« Zadnja izmjena: 12. Siječanj 2022, 09:14 JessieSun »

Luiza

• Novi forumaš
  • *
« Odgovori #5 : 13. Siječanj 2022, 20:23 »
Prvi web u J4 je online, za sada nema nikakvih problema, ništa komplicirano, samo je forma bloga, iako bi HR prijevod bio super... Neke stvari su organiziranije, bar se meni tako čini.
to geeky?

JessieSun

• Ozbiljan forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #6 : 06. Ožujak 2022, 21:22 »
brišem poruke jer vidim da je forum mrtav
« Zadnja izmjena: 09. Ožujak 2022, 09:02 JessieSun »

JessieSun

• Ozbiljan forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #7 : 06. Ožujak 2022, 21:27 »
Znala sam da će netko napraviti modul za top menu, ali nisam znala da će to biti tako brzo. Sad je opet sve u redu.
« Zadnja izmjena: 31. Ožujak 2022, 15:34 JessieSun »

joomla_antivirus_logo
anything