Joomla! 3 podrška > Općenito / Novi u Joomli 3

Oznake na više jezika

(1/3) > >>

JessieSun:
Dakle, imam web na 3 jezika (tj nemam još jer nemam love za prevoditelja, al bit će jednog dana ako poživim), i normalno, napravila sam one interne znake za međusobno povezivanje članaka ili prikaz u izborniku po oznakama, a ne kategoriji itd.
Nije da je to nešto jako bitno, ali stvarno me smeta ta sitnica da nema opcije "dodjeljivanja" oznaka, dakle kad pregledavam popis članaka pod jednom oznakom da samo kliknem na zastavicu i vidim popis članaka s tom istom oznakom na tom jeziku, ako postoji.

Da li je to moguće nekako složiti pomoću onih "custom fields" ili nekako, da li postoji neki plugin, da li ima ikakav način da se to složži?

wooer:
--.. -... .. .-.. .--- .- / -- .. / .--- . / -.. --- ... - .- / --- -.. --. --- -. . - .- ...- .- -. .--- .- / - ...- --- .--- .. .... / .--. .-. --- -... .-.. . -- .- .-.-.- / / .. --.. --. .-.. . -.. .- / -.- .- --- / -.. .- / --- ...- .- .--- / ..-. --- .-. ..- -- / ... -- .- - .-. .- ... / ... ...- --- .--- . ...- .-. ... -. --- -- / - . .-. .- .--. .. .--- --- -- / --. -.. .--- . / .. --.. -... .- -.-. .. .--- . ... / -.- --- ... -- .- .-. / .. --.. / ... ...- --- .--- . / --. .-.. .- ...- . .-.-.- / / ..- -... ..- -.. ..- -.-. . / -... .. / - .-. . -... .- .-.. .- / .--. .-. --- -... .- - .. / --- -... .--- .- ... -. .. - .. / .--. .-. --- -... .-.. . -- / - .- -.- --- / -.. .- / --. .- / .. / -.. .-. ..- --. .. / .-. .- --.. ..- -- .. .--- ..- .-.-.- / -- .. / -. . / -.-. .. - .- -- --- / -- .. ... .-.. .. .-.-.- / / --- -.. ..- ... - .- .--- . -- / --- -.. / .--. --- -.- ..- ... .- .--- .- / -.. .- .-.. .--- -. .--- . --. / .--. --- -- .- --. .- -. .--- .- .-.-.-

erbi:
I Morse je znao, kako se ovo rješi ...  :'( 8) :'(

JessieSun:

--- Citat: wooer - 14. Veljača 2021, 02:40 -----.. -... .. .-.. .--- .- / -- .. / .--- . / -.. --- ... - .- / --- -.. --. --- -. . - .- ...- .- -. .--- .- / - ...- --- .--- .. .... / .--. .-. --- -... .-.. . -- .- .-.-.- / / .. --.. --. .-.. . -.. .- / -.- .- --- / -.. .- / --- ...- .- .--- / ..-. --- .-. ..- -- / ... -- .- - .-. .- ... / ... ...- --- .--- . ...- .-. ... -. --- -- / - . .-. .- .--. .. .--- --- -- / --. -.. .--- . / .. --.. -... .- -.-. .. .--- . ... / -.- --- ... -- .- .-. / .. --.. / ... ...- --- .--- . / --. .-.. .- ...- . .-.-.- / / ..- -... ..- -.. ..- -.-. . / -... .. / - .-. . -... .- .-.. .- / .--. .-. --- -... .- - .. / --- -... .--- .- ... -. .. - .. / .--. .-. --- -... .-.. . -- / - .- -.- --- / -.. .- / --. .- / .. / -.. .-. ..- --. .. / .-. .- --.. ..- -- .. .--- ..- .-.-.- / -- .. / -. . / -.-. .. - .- -- --- / -- .. ... .-.. .. .-.-.- / / --- -.. ..- ... - .- .--- . -- / --- -.. / .--. --- -.- ..- ... .- .--- .- / -.. .- .-.. .--- -. .--- . --. / .--. --- -- .- --. .- -. .--- .- .-.-.-

--- Kraj citata ---
Ne razumijem što nisi shvatio. Zanima me postoji li ikakav načuin da dodijelim oznaku na hrvatskom pripadnoj oznaci na engleskom. Pod oznakama mislim na one koje u dodaš u članke i onda možeš izlistati popis članaka po nekoj oznaci. Evo npr svi članci pod oznakom "napravite sami" https://www.funart.hr/component/tags/tag/uradi-sam   i sad si ja napravim oznaku DIY koju dodijelim nekim tekstovima na engleskom https://www.funart.hr/en/component/tags/tag/diy, i sad bih htjela te dvije oznake povezati na isti način na koji su povezani članci/stavke izbornika opcijom "dodjeljivanja". Ako nisi nikad radio višejezični web onda normalno da ne kužiš o čem pričam.

wooer:

--- Citat: JessieSun - 14. Veljača 2021, 20:10 ---Ne razumijem što nisi shvatio.

--- Kraj citata ---

Evo ja ću pocrveniti što je nejasno, a ti onda reci da to nije košmar.

--- Citat: JessieSun - 08. Veljača 2021, 19:26 ---Dakle, imam web na 3 jezika (tj nemam još jer nemam love za prevoditelja, al bit će jednog dana ako poživim), i normalno, napravila sam one interne znake za međusobno povezivanje članaka ili prikaz u izborniku po oznakama, a ne kategoriji itd.

--- Kraj citata ---

Meni je ovo kao tenis, malo imaš lopticu malo je kod protivnika.

I dalje nemam pojma pričaš li o front ili backend sučelju. Kako misliš povezivati dvije oznake?
Molim te sjedni za sučelje svoje stranice i ono što ti je u glavi pokušaj iskliktati kako si zamislila. Dok to radiš zapisuj negdje sve korake i onda nam to prenesi da možemo i mi shvatiti gdje se uopće nalaziš. Tek nakon toga, kada uspijemo doći do stranice na kojoj želiš ispoljiti svoje želje možeš nas pitati kako da dobiješ to što hoćeš. Možeš čak i nacrtati da nam bude jasnije.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju