joomla_antivirus_logo

Autor Tema: 2 webshopa  (Posjeta: 70 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
2 webshopa
« : 04. Siječanj 2021, 09:37 »
Dobro jutro!

Složila sam si na webu j2store, ali sam ga preradila tako da izbacuje samo Ponude, tj. Račune sam preimenovala u Ponude kroz jezična nadjačanja, tamo sam sve promijenila, i isključila pola opcija, tako da izbacuje samo cijenu i Ponudu, nikakva online plaćanja.

E, sad, ja bih dodala drugi webshop u kojem bih prodavala artikle klasično: netko klikne na artikl i kupi online, plati i poštarinu, to mu stigne doma itd. U tom slučaju, ako odmah plati online onda može dobit i račun online, pa dakle to ne mogu služit u ovom j2store kad sam ga već preoblikovala.

Da li mogu imati na webu 2 webshopa, jedan dakle (j2store) za izračun cijena i ispis Ponuda mojih usluga, a drugi (možda Virtuemart) za prodaju gotovih proizvoda koje izradim, koji su u drugoj kategoriji?

wooer

• Administrator
  • It's not bogus, it's an IBM standard
Odg: 2 webshopa
« Odgovori #1 : 13. Siječanj 2021, 18:19 »
Puno kompliciraš.
Sasvim sam siguran da nećeš prodavati online jer za to u pozadini uz samu naplatu moraš imati i nekakvo rješenje za fiskalizaciju računa u trenutku naplate, a to svaki mjesec košta. Nisam siguran kako trenutno stoje stvari ali svojevremeno su payment gateway servisi tražili da imaš dediciranu ip adresu i neki komercijalni ssl certifikat. Poznajući tebe, uvijek tražiš da sve bude besplatno, a ovo košta. Uz sve to za web prodaju moraš imati zasebno fizičko skladište (ne pitaj me zašto). Ima sigurno tu još puno drugih 'gluposti' koje kod nas moraju biti zadovoljene da bi imala webshop.
Odaberi opciju da se za sve izrađuju ponude i uklonila si masu mogućih problema.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
Odg: 2 webshopa
« Odgovori #2 : 14. Siječanj 2021, 10:29 »
U krivu si. Ako prodajem vlastite proizvode koje sama izrađujem onda ne trebam skladište, a smijem imati webshop iako nemam djelatnost trgovine, nego proizvodnju.
Drugo, ne moram fiskalizirati račune ako ne budem imala naplatu direktno s njihovih kartica nego putem servisa poput paypall, pa se to onda gleda kao transakcijski račun. I za tako nešto bih platila ako nema takav plugin besplatan, mislim da nije neka velika cifra. Uglavnom svakako ne bih išla na fikalizaciju, pa ljudi ne bi mogi direktno ukucavati brojeve svoje kartice i plaćati direktno, nego će to raditi tamo na paypallu, s čim ja nemam veze, kužiš. Samo ću paypallu morati plaćati nešto za tu uslugu, slično kao što plaćam Fb oglase i onda posebno zaračunavam pdv na to sama. Nije da baš ništa ne plaćam osim hostinga, eto kupujem stalno oglase.
I evo konkretno: izradim nešto da snimim za oglas i onda to propadne, ode u škart. A mogla bih npr od tog izraditi trajnu figuru tako da preko toga kaširanjem napravim pinjatu, a razmišljam i o još nečemu što ne želim otkriti. Uglavnom takve stvari mogu slati poštom i prodavati online. Ove god sam si dodala nekoliko novih djelatnosti, pa mogu svašta raditi i prodavati i trebam webshop.
Također želim snimiti e-školu i kad postavim te videe, da njima mogu pristupiti samo oni koji plate, i to samo do razine koju plate, i nema preskakanja, nego kad prođu osnove tek onda mogu dalje, dakle želim da mi to sve bude automatizirano - ljudi plate, dobiju pristup lekcijama i fakturu, a ja nemam pojma, nego kasnije vidim u administraciji. To još nisam složila, to tek planiram, al prvo me zanima ovaj običan webshop za proizvode. Vidjela sam da postoje i neki pluginovi samo za online plaćanje bez webshopa koji se mogu dodati bilo gdje, al nisam ništa isprobala jer mislim da nisu besplatni pa da isprobavam offline, a kako nemam iskustva s tim zato pitam, jer mislim da sam jednom negdje pročitala da ne može 2 webshopa biti istovremeno, a sad možda se krivo sjećam, ili ne može za istu kategoriju artikla ili tako nešto.
Normalno, da imam love znam koga bih unajmila da mi to složi, a ne se ovak mučila sama, al za sad je tako, moram to nekako složiti.
« Zadnja izmjena: 14. Siječanj 2021, 10:42 JessieSun »

joomla_antivirus_logo
anything