Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Hosting za .hr domenu

Autor izbornik, 17. Siječanj 2011, 18:14

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

karlovic

2 + :olovka: potpisa su ti pojasnili za što točno molim te lijepo mi pojasni da znam i ja. Razumijemo se mi dobro samo nas ne razumiju ostali što čitaju  :marsovac:

Prika

Citat: karlovic  u 17. Siječanj 2011, 23:52
2 + :olovka: potpisa su ti pojasnili za što točno molim te lijepo mi pojasni da znam i ja. Razumijemo se mi dobro samo nas ne razumiju ostali što čitaju  :marsovac:
Ok. Pokusacu
Dakle
Obrazac za administraciju domene:
1- Lijevo. Potpis i pečat administratora ili opunomoćenika podnositelja zahtjeva
2- Desno. Potpis i pečat podnositelja zahtjeva (potpis odgovorne osobe i pečat podnositelja zahtjeva)

Podaci o domenskim poslužiteljima:
3- Lijevo. Potpis i pečat vlasnika sekundarnog  poslužitelja (ako je različit od vlasnika osnovnog poslužitelja)
4- Desno. Potpis i pečat vlasnika osnovnog  poslužitelja (ako nije opunomoćenik podnositelja zahtjeva)

Preporuka hostera je da sam podnositelj zahtjeva pecatira i potpise na sva cetiri mjesta da se izbjegne duzi vremenski period do odobravanja domene.

karlovic

#17
Znao sam ali da popunimo malo forum sa postovima da prestignemo crojoomla razvlačimo tematiku. Ionako je to ok za tražilice.   >:D
Dakle zaključak prije noćnog sexa: Potpisivanje vlasnika osnovnog  poslužitelja i vlasnika sekundarnog  poslužitelja  ponekad nije moguće pa je dakle neobvezatno ako se isti nalazi u Tanguziji. Napisao sam da su neke opcije iz doba CKSKYU ali nisu obvezatne bi mi sada onak zaključili  8)

Prika

Citat: karlovic  u 18. Siječanj 2011, 00:23
Znao sam ali da popunimo malo forum sa postovima da prestignemo crojoomla razvlačimo tematiku. Ionako je to ok za tražilice.   >:D
Mene si starog magarca nasa vuc za nos >:(
Odsad prika :-X

Bernard [ExaByte]

#19
Citat: Prika  u 17. Siječanj 2011, 23:39
Ne kazem da nemas pravo osim u djelu da treba na 4 mjesta ovjerit ( ili mene oni zahebavaju ).

Na "HRTLD_B ver. 2.0" ti trebaš ovjeriti kao podnositelj zahtjeva, a ostala 3 mjesta najbolje da ovjeri hosting (ja pošaljem ljudima već ovjereno na ta tri mjesta i sve popunjeno, tako da moraju samo udariti žig i potpis i poslati u Carnet). I to je definitivno najbrže.

Prika

Dobar dan svima ;D
Da skratim muke vise svima, a ponajprije sebi najbolje da nazovete 01 6165 530 dns sluzbu.
Ovaj momenat sam spustio slusalicu.

Prika: Dobar dan. Ovdje onaj dosadni sa Korcule, molim vas moze odgovor na jedno pitanje.
DNS:  Moze izvolite.
Prika: Koji je najbrzi put odobravanja ili premjestanja besplatne hr domene.
DNS:  Najbrzi put je da uredno popunite obrazac za administraciju
Prika: Sto vam to znaci?
DNS:  To znaci da se prvi dio popunjava i ovjerava u reziji podnositelja zahtjeva na dva mjesta, a drugi u reziji domenskog posluzitelja takodjer na dva mjesta.
Prika: To je sigurno tako?
DNS:  Da, to je najbrzi put uz uvjet da su podaci istiniti.
Prika: Molim vas da li ste dobili postu vezano za domenu koju sam poslao? ( d ane navodim ovdje domenu)
DNS: Juce nismo, a danas jos nije stigla posta pa nazovite malo kasnije.
Prika: Hvala najljepsa.

Ja stvarno vise neznam sto bi napisa vise na ovu temu osim jos kad dobiju postu i saznam d ali je sve u redu.
Za istinu i meni je prvi put da se bakcem sa hr domenom.
Oni tvrde jedno vi tvrdite drugo.
Ako oni mene zafrkavaju u sto cisto sumnjam to je drugi par rukava.

karlovic

Prema mom iskustvu ljudi su fini, uglađeni, kulturni, govore tiho  sve pet ..... Nove registracije se rješavaju isključivo kada se dobije papir - original. Izmjene domenskih poslušitelja (seljenje domene) moguće su ako je hitno temeljem poslanog fax dokumenta pa se isti samo kasnije pošalje poštom. Iako kod tih stvari ne treba gledati dan dva jer ne znače ništa svi smo navikli na com domene kod kojih funkciojira registracija ok klikom miša. Ovo su free domene i postoje pravila koja se treba pridržavati kao i na forumu inače nastaje cirkus.
Ja sam imao više loših iskustava kod prijelaza .com domena nego kod .hr. Npr kad te stari host navlači i ne pušta dns po 5- 6 dana ... a kod .hr kada ide izmjena je sve rješeno u dan.

Prika

Neznam Karlovicu, zaista dosad nisam niti selio niti registrirao hr domenu. Evo za primjer moj slucaj seljenja domene ni fax ne pomaze dok ne stigne posta. Najvjerovatnije saznam danas kako je proslo.
naravno da cu napisat ovdje (pogotovo ako je kako sam napisao  ;D )

izbornik

Citat: Pharaoh  u 17. Siječanj 2011, 23:31
...Mislim da je pitanje bilo može li netko zakupiti host i iznajmiti ga tvrtki koja ima domenu.

Naravno da može. Svatko ima svoj ugovor po kojem se plaća: izrađivač stranica->hosteru, vlasnik domene->izrađivaču stranica.

Tako je, osim sta mi nije namjera preprodavati taj hosting paket, nego da postedim vlasnika firme registracije i odabira samog hosting paketa osobno, posto mu je domet interneta FB "lajkanje"...