joomla_antivirus_logo

Autor Tema: VELIKA Migracija s 1.5 na 3.9.11  (Posjeta: 1628 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
VELIKA Migracija s 1.5 na 3.9.11
« : 02. Rujan 2019, 18:17 »
Napravila sam migraciju baze podataka iz Joomla 1.5 u Joomla 3.9.11 i tijekom migracije su se promijenili id brojevi korisnika, tj čini se da su se pomaknuli za 2 mjesta, i sad mi uz objavljene članke nisu točni autori! Što da radim?

wooer

• Administrator
  • It's not bogus, it's an IBM standard
Odg: VELIKA Migracija s 1.5 na 3.9.11
« Odgovori #1 : 02. Rujan 2019, 18:48 »
Da pogađamo kako si to napravila? Ručno, neki alat, po nekim uputama, pokušaj/pogreška?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #2 : 02. Rujan 2019, 19:21 »
pomoću jUpgradePro

i zapravo nisu se svi pomaknuli, ali su se i id čanaka pomaknuli, recimo članak koji ima id 106 sad je 108 itd, moram sutra provjerit da li su svi za 2 mjesta, ali neki imaju pogrešne autore, a neki nemaju, nego prave, e sad vjerojatno je problem u tome što sam zaboravila ispraznit smeće i nisam gledala ima li arhiva, a bila je, tako da mi se smeće prebacilo, a arhiva članaka nije... hm, uglavnom provjerit ću sutra u kojoj mjeri je to poremećeno, al znamd a je prilično jer noviji članci nemaju točne autore, a id brojevi uopće ne odgovaraju

kad sam napravila migraciju u čistu joomlu nakon toga sam prebacivala u pripremljenu joomlu koja ima i forum i svašta i postovi koje sam ja pisaa sad su pod nekim drugim profilom...

htjela sam ponovit migraiju ispočetka s praznim smećem i bez arhive, i to u tu složenu joomlu, a ne praznu, no stalno mi javlja grešku da mi plugin i komponenta nisu ista verzija, a oboje su verzija 3.3.0 i ne znam zašto javlja grešku, sve sam ispunila kao i prvi put i ne mogu ponoviti migraciju

Dario

• Global Moderator
  • Web/Joomla Developer
    • dBlaze
« Odgovori #3 : 03. Rujan 2019, 15:32 »
Kod tebe je problem kaj ti ni jedna migracija nije prošla u potpunosti....

Imaš jednu gdi su ti prošli članci i jednu gdi su prošli korisnici....

Oboje je rađeno ko zasebni proces i najvjerojatnije su ti se zato "razleteli" id-jevi i ništ ne paše....

Kod postupka migracije obično ekstenzije ne zadržavaju orginalne ID-jeve...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #4 : 03. Rujan 2019, 17:46 »
Skužila sam ja puno toga:
- zaboravila sam ispraznit smeće (jer sam ne znam koliko puta ponavaljala instalacij u i sve, pa eto baš taj put nisam smeće ispraznila, a migracija je prošla) - i nisam provjerila imali članaka u arhivi - a bilo je oko 60 lčanka u smeću i 100 u arhivi - i smeće mi se prebacilo, arhiva nije, ali mi fali  i 36 članaka, vjerojatno s onim ID-om koji su preuzeli ovi u smeću
-  zapravo su useri ok, tj. njihovi ID bojevi, to sam od sinoć pročešljala, nego je kaos u ID-ovima članka i njihovih autora - nisu čak ni pomaknuti za neko mjesto nego je totalni kaos
- prije nego sam skužila da mi autori članaka nisu točni, već sma prebacila tih par tablica u već složenu joomlu 3.9.11, jer zašto bih sad slagala ispočetka  ;D i eto onda sam skužila da ni to nije samo tako jer svaka komponenta ima svoj ID za sadržaj i sve se to prekopiralo, jer sam morala izbacit tablicu content ako želim ubacit novu; onda sam ipak skužila kako mogu u notepadu preimenovat te id za svaki sadržaj i na taj način to riješit, al svejedno je to ništa jer tu su druge tablie koje povezuju korisnike kao autore i sl, i recimo u forumu su sad moji postovi pod tuđim imenom...
- a ako slažem ipak ispočetka (ajde nema veze, nije to neki problem) ov čistu stranicu u koju sam migrirala te podatke, opet ne mogu jer su loše migririrani, tj. prvo trebam to ili popravit ili nekako ponovit migraciju kako treba

A ne znam zašto ju ne mogu ponoviti!!! Pa sve radim jednako, imam iste alate, ne kužim zašto neće! Javlja mi grešku da mi komponenta i plugin nisu ista verzija! Kako nisu kad jesu! Ne znam što da radim.

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #5 : 03. Rujan 2019, 18:08 »
A možda jednostavno taj alat nije baš dobar jer mi je migracija prošla samo kao nepotpuna, samo useri ili samo content, nikad sve zajedno.  No svejedno prije nije bilo ove greške koju sad javlja, a sve sam novo isnstalirala ispočetka čisto i ne kužim što je problem.

A kaj je ovo: https://matware.com.ar/projects/jupgradepro/jupgradepro-documentation/the-migration-process.html

Kuda se instalira taj composer, u staru ili novu joomlu i zbog čega? Trebam li to?

Nadam se da će se netko pojaviti na ovom mrtvom forumu i pomoći mi.
« Zadnja izmjena: 03. Rujan 2019, 19:11 JessieSun »

erbi

• Ozbiljan forumaš
    • Radio Tomi
« Odgovori #6 : 03. Rujan 2019, 20:43 »
Meni sa ovim: https://www.eshiol.it/joomla/j2xml/j2xml-3-3.html ide uvjek bez problema

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #7 : 04. Rujan 2019, 09:29 »
ma daj, pa ja to imam, time sam prebacivala podatke iz wordpressa
wow nisam znala da postoji dodatak za 1.5

hvala ti puno, danas ću to isprobati

Samo me još zanima moram li tim dodatkom importirati u novu stranicu ili mogu u već složenu u kojoj imam svašta instalirano i još podatke
« Zadnja izmjena: 04. Rujan 2019, 09:33 JessieSun »

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #8 : 21. Listopad 2019, 10:57 »
Evo me nakon dužeg vremena i kaj reć, ni jedan novi post na forumu od moje zadnje posjete lol

Al svejedno moram se zahvaliti Dariju Pintariću na pomoći oko migracije, koju sam uspješno izvela još prije mjesec dana, pa eto nek se zna da bez njegove pomoći to ne bih uspjela.

joomla_antivirus_logo