Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

modal windows, modal images

Autor JessieSun, 07. Kolovoz 2019, 18:33

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

JessieSun

Dakle, imam nekoliko dodataka koji su se potukli! Potukli su se, jer ni jedan nije jači od drugog, sve sami snagatori, kako presuditi?
I na kraju sam skužila da to što su mi nestale kartice u editoru za pisanje članaka, nestale mi ove ikone u editoru za pisanje postova u forumu, nestali mi skočni prozori za izbor lokacija za pisanje evenata, a i sam formular više nije u karticama nego se razvuuuukao i ne radi mi formular za prijavu na evente  :'( - to je sve zapravo zbog jedne te iste greške koja ima veze s tim modal windows ili modal images, pa ako bih to nekako popravila sve bi ovo opet proradilo. Samo što ja o tome ne znam ništa i ne znam odakle početi.
Kužim da je to vezano uz css, jer su to css elementi, i kaj sad s tm? Gledam ovo https://www.w3schools.com/w3css/w3css_modal.asp i hvata me jeza, pa di ću ja to tražiti po css datotekama.
Što bi vi napravili na mom mjestu?

Dario

Ja sam 99% siguran da je do JavaScript-a, a ne css-a :)

Al opet bez linka na stranicu - nemogu pomoći....

P.S. ovo kaj gledaš na W3C-u za modal-e, nema veze s modal-ima na Joomli....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

JessieSun

#2
ok

ja samo znam da kad iskoči prozor u editoru za recimo ubacit emotikone ili sliku u post na frumu da na gumbu piše CLOSE MODAL ili tako nešto

da, do javascripta je :'-(   skužila sma jutros, a taj javascript imam zato da mi ne bi nestajale ikone i neki linkovi kad prijeđem mišem preko njih, što se događa zbog tog JEM kalendara za evente, tak da ga ću se izgleda ipak morati odreći

taj javascript mi je dao jedan od programera tog JEM kalendara:

//remove conflict of mootools more show/hide function of element
(function(){
if(window.MooTools && window.MooTools.More && Element && Element.implement){

var mthide = Element.prototype.hide,
mtshow = Element.prototype.show,
mtslide = Element.prototype.slide;

Element.implement({
show: function(args){
if(arguments.callee &&
arguments.callee.caller &&
arguments.callee.caller.toString().indexOf('isPropagationStopped' !== -1){ //jquery mark
return this;
}

return $.isFunction(mtshow) && mtshow.apply(this, args);
},

hide: function(){
if(arguments.callee &&
arguments.callee.caller &&
arguments.callee.caller.toString().indexOf('isPropagationStopped' !== -1){ //jquery mark
return this;
}

return $.isFunction(mthide) && mthide.apply(this, arguments);
},

slide: function(args){
if(arguments.callee &&
arguments.callee.caller &&
arguments.callee.caller.toString().indexOf('isPropagationStopped' !== -1){ //jquery mark
return this;
}

return $.isFunction(mtslide) && mtslide.apply(this, args);
}
})
}
})();

Znaš li možda neki formular za prijavu na evente a da je besplatan i radit će s Kunenom i uz Helix  template

Dario

Citat: JessieSun  u 08. Kolovoz 2019, 10:19
Znaš li možda neki formular za prijavu na evente a da je besplatan i radit će s Kunenom i uz Helix  template

Nisam radio ni s Kunenom nešto, a za evente ti nemam pojma...

Paste-anje koda mi opet ništ ne znači, jer ne vidim ostatak koda, ostatak JS-a, grešku itd itd :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

JessieSun

Citat: Dario  u 08. Kolovoz 2019, 10:30
Paste-anje koda mi opet ništ ne znači, jer ne vidim ostatak koda, ostatak JS-a, grešku itd itd :)
koji ostatak, pa to je sve

i sad kad sam uklonila taj kod i onemogućila JEM i dalje mi recimo u editoru za pisanje članaka nestaju polja, pa i cijele kartice kad prijeđem mišem preko njih, a nema ni gumba za izbor slika

Dario

Citat: JessieSun  u 08. Kolovoz 2019, 10:42
koji ostatak, pa to je sve

Dakle ostatak javascripta... ovo je manje od 1% JS-a koji se koristi.

I dalje nema linka, neznamo jel se radi o frontendu ili backendu... Neznam kaj da velim, osim da se više ni ne trudim pomoći do kad ne dobijem sve informacije, odnosno pravo pitanje :)

Uglavnom, za daljnju bilo kakvu pomoć - link na stranicu gdi se može vidit problem...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

JessieSun