joomla_antivirus_logo

Autor Tema: K2  (Posjeta: 627 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
K2
« : 05. Kolovoz 2019, 11:44 »
evo gledam to K2 čudo i taman sam htjela isprobat, ali kad želim skinut neki template za k2 odavde nisam sigurna da li to ide na joomlu 3.8.10 i da li u templateu dobijem i taj k2 kao što sam dobila helix ultimate u sadašnjem templateu
i savjet kaj je bolje k2 ili helix, tj da li ima manje interakcija s dodacima koje se kasnije instaliraju?
vidim reccimo da ima modul s kalendarom za prikaz članaka u kalendaru i to mi se baš sviđa

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
Odg: K2
« Odgovori #1 : 05. Kolovoz 2019, 14:29 »
izgleda da je k2 samo neka komponenta za pisanje članka, a ne vidim razliku u odnosu na ono što već postoji u joomli

kakve veze k2 ima s templateovima onda

Dario

• Global Moderator
  • Web/Joomla Developer
    • dBlaze
« Odgovori #2 : 06. Kolovoz 2019, 12:32 »
Pa ako je K2 komponenta za pisanje članaka, onda taj template ima podršku, odnosno napisane template override-ove da bi taj K2 izgledao dobro i prilagođen ostatku template-a, jel...

Nemora svaki template imat podršku za K2, raznorazne webshop-ove i slično....

Ja sam na K2 zadnjih 10 godina i ne planiram se maknut od njega (za sad) :D
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #3 : 06. Kolovoz 2019, 12:51 »
ok onda ćeš mi malo pojasnit kaj je to i postoje li kakvi templateovi s tim k2 a da su besplatni, pa da isprobam to čudo i vidim poantu, jer trenutno ne vidim osim što pretpostavljam da je to nešto "ljepše" korisnicima koji pišu članke na stranici

Dario

• Global Moderator
  • Web/Joomla Developer
    • dBlaze
« Odgovori #4 : 06. Kolovoz 2019, 12:57 »
Pa... recimo do prije par mjeseci Joomla nije imala Extra Field-ove dok ih K2 ima od početka, video integracija (youtube, vimeo.....), glavna slika s 5 različitih dimenzija, galerija slika, attachmenti, ima integrirane komentare, social share, template-iranje Joomlino mu se može sakriti.... Čak i danas kad se K2 ne razvija već par godina - i dalje jede Joomla content za doručak - a opet nije kompleksan ko SeBlod i slični CCK-ovi (Content Construction Kit) :)

Uglavnom, puno više postavki i fleksibilnosti nego s Joomlom, osobno imam napisane tone svojih pluginova i modula koji mi rade s K2 i koristim ih gotovo na svakom sajtu.

Trenutno mislim da instaliranje K2 nije baš neka opcija.... treba čekaj da izađe Joomla 4 pa ćemo vidit kak se situacija razvija....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #5 : 06. Kolovoz 2019, 13:49 »
A da li uz to radi Kunena discuss - komentiranje koje je odmah tema na forumu?

Dario

• Global Moderator
  • Web/Joomla Developer
    • dBlaze
« Odgovori #6 : 06. Kolovoz 2019, 13:51 »
Discuss je "externi plugin", on bi moral radit neovisno o bilo čem drugom.....

A i oboje su komponente, pa u teoriji ni nemožeš imat i jedno i drugo na istoj stranici - da bi se uspjeli "poklati" :)
---

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #7 : 06. Kolovoz 2019, 13:57 »
Ne želim se odreći Kunena Discuss, pa ako to ne ide skupa s K2 onda me ne zanima, taman da je sve ostalo ne znam koliko bolje.

Dario

• Global Moderator
  • Web/Joomla Developer
    • dBlaze
« Odgovori #8 : 06. Kolovoz 2019, 14:24 »
Dakle miješaš Content komponentu i Forum komponentu.....

Namjene i način funkcioniranja su potpuno drugačije :)

Jedno je za pisanje članaka i blogova, drugo je forum :)
---

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #9 : 06. Kolovoz 2019, 17:19 »
Gle, samo pitam da li može to dvoje funkcionirati zajedno? I obični članci su komponenta, i forum je komponenta, a ovo je plugin koji povezuje 2 komponente. U čemu je problem?
Kako onda povezuje obične člane i forum, zašto ne bi i ove članke i forum? To ja pitam.

joomla_antivirus_logo
anything