joomla_antivirus_logo

Autor Tema: Event u regularnom articlu  (Posjeta: 402 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
Event u regularnom articlu
« : 03. Kolovoz 2019, 16:36 »
Evo me opet, da oživim malo ovaj mrtvi forum.
Dakle, želim od klasičnih članaka u nekim kategorijama imati mogućnost da ih pretvorim u evente na način da je moguće dodati izdvojena polja samo za registrirane (koje ostatak čitatelja ne vidi) s početkom, završetkom, lokaciji, napomenama, te gumbima za akciju (Dolazim/Ne dolazim) - dakle, želim iskoristiti ona zanimljiva custom fields za ovo.
Za sad sam jednostavno postavila sve osim ovog zadnjeg, pa onaj tko piše članak može u tabu Događaji označiti te stvari i one će biti objavljene uz članak, no nikako ne mogu napravit ovaj dio s prijavama.
Da bi autor tog eventa dakle dodao gumbe za prijavu (Dolazim/Ne dolazim) koje će klikati samo registrirani, trebam izgleda 2 plugina jer navodno se to ni ne može samo unutar sql fielda, koje ja ionako ne znam ispuniti jer ne znam taj sql. I to mi je sad cijela komplikacija.
A još bi bilo super kad bi se moglo samo neke grupe pozivati na event i ako bi se i neregistrirani mogli prijaviti i ostaviti podatke...  tj te bi opcije birao autor članka.
Nisam nigdje našla event-calendar koji od klasičnih članaka radi evente, nego je uvijek to posebno, a ja ne želim imati posebno evente, a posebno članke, jer nekad će ljudi pisati izvještaje kako im je bilo i želim sve u istoj kategoriji prikazano kao blog vijesti, koje sve zajedno mogu filtrirati po oznakama... a tu i tamo će neki članak biti ujedno i poziv na event. To je ono što želim, pa ako netko zna za takvu ekstenziju neka mi javi, jer ja nisam našla da tako nešto postoji. Nikako ne želim odvojeni event-kalendar.

wooer

• Administrator
  • It's not bogus, it's an IBM standard
Odg: Event u regularnom articlu
« Odgovori #1 : 03. Kolovoz 2019, 19:22 »
Uh, al si ga zakomplicirala ...

Kako mi se nakon tvog upita još malo vrti u glavi, odustajem od razmišljanja na taj način.

Kada tražiš event/calendar dodatak, gledaj kakvi moduli za njega postoje. Na žalost, ne može se baš sve odraditi kroz članke jer tada ne bi niti postojala potreba za raznoraznim dodacima.
Ideja ... Kada nađeš, a sigurno budeš, nešto što zadovoljava tvoj željeni vizual, tada modul možeš vrlo jednostavno pozivati u samom članku.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

JessieSun

• Forumaš
    • Fun Art
« Odgovori #2 : 03. Kolovoz 2019, 19:34 »
da, ali ova "polja" su baš super i malo ih tko koristi, a mislim da bi mogla zamijeniti puno toga na način da se neke stvari integriraju u članke, a fora je još i u tome da se taj dio prikazuje recimo samo registrriranima, a ne svima, iako je dio istog članka, dok se modu prikazuje svima kao i cijeli članak

mislim da će ova "polja" vremenom zamijeniti puno tih vanjskih dodataka za instalaciju, samo kad se razviju u novim verzijama joomle

wooer

• Administrator
  • It's not bogus, it's an IBM standard
« Odgovori #3 : 03. Kolovoz 2019, 21:19 »
mislim da će ova "polja" vremenom zamijeniti puno tih vanjskih dodataka za instalaciju, samo kad se razviju u novim verzijama joomle
Ostaje za vidjeti, mada čisto sumnjam.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

joomla_antivirus_logo