Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Nema stranice

Autor Siniša, 06. Ožujak 2018, 10:26

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Siniša

Pozdrav ekipa!

Evo mene opet sa specijalnim piz.....ama! Lani sam zakupio nekakav hosting u Rumunjskoj - mogao sam platiti coinima i davao je 15 GB i unlimited addon domena pa sam htio probati kako izgleda. Vezao sam ga za stranicu od TKD kluba OGULIN. Sve je lijepo radilo do nedavno. Sad mi odjednom baca ovaj error:

This page isn't working
tkdogulin.hr is currently unable to handle this request.
HTTP ERROR 500

Opet me prati ovaj famozni 500 :)

Da skratim, javio sam se supportu i nakon nekoliko dana mi dođe odgovor da se obratim na support (??? wtf ???) i to isključivo na Rumunjskom. Ok, ima google translator pa se i obratim supportu! Ništa već mjesec dana.

Sad ću napraviti nešto potpuno neobično. Budući da s njima više ne želim imati posla, prebacujem domenu na infonet a ovdje ću ostaviti hosting podatke ako itko može naslutiti o čemu se radi. U File Manageru su i dalje svi podaci, al eto, javlja ovaj error.

Confirmati primirea datelor !



La prima intrare in cPanel, schimbati parola !!!



Dns Zone check is enabled.

+===================================+

| New Account Info                  |

+===================================+

| Domain: tkdogulin.hr

| Ip: 185.57.82.151 (n)

| HasCgi: y

| UserName: tkdogulin

| PassWord: KJV?Pez=!2=J

| CpanelMod: paper_lantern

| HomeRoot: /home

| Quota: 14.65 GB

| NameServer1: ns3.apishq.com

| NameServer2: ns4.apishq.com

| NameServer3:

| NameServer4:

| Contact Email: smunjas@gmail.com

| Package: BUSINESS

| Feature List: default

| Language: en

+===================================+




Dario

prvo provjeri verziju Joomle i php-a iako to nebi smjelo bacat Error 500 nikako... Meni u 99% slučajeva kad je error 500 iz vedra neba, nešto ne štima u .htaccess-u). Obično su to ove dvije stavke
Options +FollowSymlinks
Options -Indexes

Dakle prvo kaj možeš probat je rename-at .htaccess u nešto drugo pa vidit dal se otvara naslovnica... Ako nije to, onda otvoriš configuration.php i staviš varijablu $error_reporting na development
public $error_reporting = 'development';

Probaš ponovo učitat stranicu i nadaš se da će izbacit neki "pametniji" error :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

damsky.zg

Da pokušaš promijeniti hostera ...
javi se na pm, imam jedan hosting, stoji mi za testiranje, pa možemo pokušati isprobati kod mene da vidiš da li je do hosting ili nešto treće ...
lp

Siniša

@Dario
uopće ne mogu pronaći configuration.php - nemam pojma šta se dešava, možda ga je hosting provider izbrisao! Sve mi je tu zbrda-zdola...

@damsky.zg
može, sajt je ''težak'' pedesetak MB, to je za klub, vrlo jednostavna stranica... objavljeni su podatci od hostinga pa se možeš ulogirati i vidjeti ako imaš volje i slobodnih trenutaka...

Siniša

Išao sam prebaciti sve na hosting kod infoneta i od njih jutros primim odgovor:

Poštovani,

Hvala na podacima, stranica Vam nažalost neće raditi niti na hostingu kod nas, tj. barem ne bez čišćenja i popravljanja stranice.
Naime, nedostaju neke ključne datoteke Joomle jer Vam je stranica hakirana. U prilogu je slika sa označene dvije na brzinu uočene maliciozne datoteke.

Prema dostupnom error_log zapisu, stranica ne radi već duže vrijeme jer nedostaje datoteka "/public_html/includes/framework.php", greška se počela javljati još 26.01.2018:
~~~~~~~~~~~~
[26-Jan-2018 15:34:55 Europe/Helsinki] PHP Warning:  require_once(/home/tkdogulin/public_html/includes/framework.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/tkdogulin/public_html/index.php on line 41
[26-Jan-2018 15:34:55 Europe/Helsinki] PHP Fatal error:  require_once(): Failed opening required '/home/tkdogulin/public_html/includes/framework.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/tkdogulin/public_html/index.php on line 41
...
...
[07-Mar-2018 22:06:16 Europe/Helsinki] PHP Warning:  require_once(/home/tkdogulin/public_html/includes/framework.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/tkdogulin/public_html/index.php on line 41
[07-Mar-2018 22:06:16 Europe/Helsinki] PHP Fatal error:  require_once(): Failed opening required '/home/tkdogulin/public_html/includes/framework.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/tkdogulin/public_html/index.php on line 41
~~~~~~~~~~~~

Pristup administraciji ne radi iz istog razloga, nedostaje glavna konfiguracijska datoteka "configuration.php"

Ukoliko želite možemo napraviti backup podataka i postaviti ih na hosting računu koji imate kod nas, no ne garantiramo da ćemo Vam nakon toga moći osposobiti web stranicu.

Za bilo kakve daljnje radove, molim Vas potvrdite.


Srdačan pozdrav,
Miron
..........................................................
InfoNET.hr

Dario

Kolko ja vidim, fali ti za početak /public_html/includes/framework.php

Dakle skineš Joomlu, unzipaš, uzmeš kompletan includes folder i uploadaš ga u Joomlu....

Ako znaš verziju Joomle koja je bila prije nego je riknulo, skini tu verziju - i jednostavno uploadaj sve folder (osim "installation" foldera) i pregazi sve datoteke.....

I na kraju napravi update Joomle (ako se uspije podići) i svih ekstenzija....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Siniša

Evo napravio sam kako je Dario rekao (valjda) na hostingu u Rumunjskoj.
Skinuo sam 3.8.3. verziju, unzipao, izbrisao installation folder, opet zipao i uploadao u public_html! Nije me ni tražio da ''pregazim'' fajlove, samo ih je unzipao i to je to...
uzeo sam i include folder i sad mi javlja:
No configuration file found and no installation code available. Exiting...

???

Siniša

Ekipa iz infoneta nekako uspjela dignuti stranicu :)
Nisu ništa naplatili, dio usluge i, naravno, njihova dobra volja! Svaka čast! Izgleda da je bilo upravo ovo što je Dario rekao, al ja nisam nešto dobro odradio...
Hvala svima svejedno. U konačnici je najbitnije da radi!

Dario

Sve si dobro odradil samo iz nekog razloga nisi imal ni configuration.php u root-u Joomlu u kojem je naravno - konfiguracija.....

Trebalo je još samo uzet configuration.php od bilo koje Joomle 3.x i posložiti postavke unutra - ono što su ti vjerojatno dečki na novom hostingu napravili :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu