Koje tablice treba kopirati

Autor erbi, 14. Prosinac 2017, 12:06

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

erbi

Pozdrav!

Imam jednu joomlu 3.8.3 a sada trebam kopirati: usere, izbornike, content i kategorije. Koje tablice sve treba kopirati?

Dario

Jednostavnije ti je iskopirat cijelu bazu kad su ovo kaj navodiš - praktički kompletne osnove/baza CMS-a :)

Iskopiraj cijelu bazu pa onda mijenjaj...

Problem je što menu tablice imaju i frontend i backend izborničke stavke koje su "vezane" unutar same baze i ne preporučam diranje toga ak nećeš izgubit par dana da shvatiš logiku....

Nadalje, useri su ti vezani s "created_by" na svemu živome (članci, kategorije, moguli... itd itd)...

Kategorije u Joomli nisu vezane uz content komponentu već sve komponente mogu ali i nemoraju koristit Joomla kategorije, tako da ni to nemožeš sigurno iskopirat......
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

erbi


ferastipe

Ja baš nisam neki stručnjak za te web stranice, ali prvi puta bi htio vratiti neke stare članke na novu web stranicu.

Objašnjenje: Imao sam Joomla 1.5.26 što je bila totalno zastarijela verzija, pa sam instalirao Joomla 3 i imam najnoviju verziju. Mislio sam da će prebacivanje članaka biti mačiji kašalj, ali sam sada tek shvatio da nije. Nisam koristio migraciju ni J2XML jer za ovu komponentu nisam ni znao.

Kako da ja sada iz jos_content kopiram članke? Ušao sam u phpMyAdmin i vidim tamo članke, ali ne kužim korist??

Pozdrav i hvala.

Dario

Nemožeš kopirati jer struktura tablica na 1.5 i 3.x nije ni približno ista.....

Ako nemaš iskustva/znanja s mySql-om (pri tom ne mislim na phpMyAdmin) da si "premapiraš" kolone i pod uvjetom da ti trebaju samo članci, najjednostavnije ti je:

  • digni kopiju te stare 1.5 Joomle
  • Počni uninstall-irati sve module, komponente i pluginove koji nisu dio Joomla core-a (znači one koje si naknadno instalirao), a kako nebi imao nepotrebne probleme kod migracije
  • iskopaj stare članke kako napraviti upgrade Joomla 1.5 na 2.5 -> napravi upgrade (ako me sjećanje služi dobro, bila je komponenta za to)
  • sad imaš Joomlu 2.5 sa sadržajem stare Joomle 1.5
  • Sad kad imaš sadržaj na Joomla 3.x jedino moraš odlučit dal ćeš nastavit koristit tu (novu) Joomlu 3.x ili hoćeš prebacit članke na neki postojeći sajt

Ako treba prebacit na kraju na postojeći sajt, reci pa ti napišem još i za to upute :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu