Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Gotovi templejti

Autor Siniša, 04. Prosinac 2017, 12:26

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Siniša

Pozdrav ekipi!

Prije neka dva tjeda su na sve strane nudili od 30% i klasičnih 40%, sve do 80% popusta na godišnje članarine, templejte s quickstarterima, lude programe (za brzo oblikovanje joomla stranice kroz drugačiji interaktivni pristup samom templejtu, npr. Quix od Themexperta i SP Page Bulider koji dolazi sa gotovim quickstarterima WarpTheme-a) itd.
Budući da već neki period upotrebljavam besplatni templejt od WarpThema-a, Garden (evo jedan oku ugodniji primjer - http://priceizdivljine.eu/ ) i do sad imam, uz uobičajene iznimke, vrlo ugodna iskustva, što sa kombinatornim postavljanjem i preslagivanjem strukture uz veliku pomoć HELIX3 frameworka, tako i sa krajnjim vlasnicima stranice kojima je, uz poštenu prezentaciju, lako posložiti strukturu onog što im je potrebno - funkcionalnost prije svega.
Vođen tim iskustvom, odučio sam uzeti Garden Pro http://demo.warptheme.com/#wt_garden temu u vidu gotove stranice - quickstartera! E sad, na 40% popusta kod WarpTheme-a jedan joomla quickstarter templejt im je bio nekih 38$, a svi qs templejti zajedno, ako se ne varam, 56$.
Možda blesav, ali trenutno i dalje vođen nekakvim vidom lojalnosti, ja se odlučim za WarpTheme i uzmem sve njihove templejte - https://warptheme.com/joomla-templates/. Zakupim domenu basdomace.com jer se bavim organskom poljoprivredom, imam nešto koza, nasad haskapa i svašta nešto i sad hoću korak po korak polako slagati stranicu koja će biti i moja individualna a i upotrebljiva svima ostalim koji se tu prepoznaju. Isprike na predugačkom tekstu i opisu, ukratko se predstavljam prvi i posljednji put pa mi nemojte zamjeriti :)

Igrajući se s templejtom - gotovom stranicom kao na demo gardenu - prvi put sam čačkao po SP Page Builderu. U samom startu ga nisam skužio, al kad sam opet nakon tjedan dana na njega obratio pažnju, vidim mnogo predivnih potencijala.
Sinoć opazim da mi je nestao slider. U qs templejtima dolazi integriran Unite Slider kao komponenta u kojoj se uređuju i podešavaju ovi prvi slajdovi - vezan je za modul kroz pojavljivanje - a za pozicioniranje je zaslužan SP Page Builder.

Sad tek dolazimo do moje ''prave muke'' :)

Support im je jako loš. Nisam imao ovakva iskustva osim s jednom hosting kompanijom iz Rumunjske, ali to nije vrijedno spomena. Tjedan dana mi nisu odgovorili na jedan upit - još stoji otvoren. Na jedan su mi odgovorili (info@warptheme.com - Brian) s meni upućenim pitanjem bez pokušaja usmjerenja na trenutnu prepreku s kojom se suočavam... i još nisu odgovorili. Naravno, odmah sam im poslao ovo vezano za slajder; i njima i Unite Slider-u. Čekam odgovor.

Dakle, nakon ovolikog 'spamanja' foruma, da ja nešto svima predložim. Tko se je spreman dublje upoznati s ovim alatima koje sam gore nabrojao i zajedno sa mnom poigrati se na upoznavanju svih funkcionalnosti full Garden templejta, neka mi se javi. Što se mene tiče, može i ovdje samo da nekom ne smeta. Zauzvrat - biraj templejt s onog gore linka i šaljem quickstarter!

Siniša

Stigao odgovor od UniteCMSa:

There is a new comment on the support ticket in the Unite Slider category from Igor Mihalijko. Here's what they said:

Hi,

you have multiple jQuery JS libraries loaded on the website. Please try to use Unite slider advanced setting to fix the issue or install jQuery Easy Joomla plugin to remove multiple jQuery JS libraries and keep only one


Siniša

There is a new comment on the support ticket in the Unite Slider category from Igor Mihalijko. Here's what they said:

Hi,

you have a JS issue with the SP Page builder so you will have to contact SP Page Builder developers to ask them for a help

Još nema odgovora. Jel se itko razumije u ovo?


Dario

Citat: Siniša  u 04. Prosinac 2017, 22:27
Stigao odgovor od UniteCMSa:

There is a new comment on the support ticket in the Unite Slider category from Igor Mihalijko. Here's what they said:

Hi,

you have multiple jQuery JS libraries loaded on the website. Please try to use Unite slider advanced setting to fix the issue or install jQuery Easy Joomla plugin to remove multiple jQuery JS libraries and keep only one

Lijepo ti je čovjek napisao... učitavaš sve i svašta od modula i plugina i loada ti se više verzija jQuery-ja koji se usput vrlo vjerojatno "potuku" i s mooTools-ima....
Instaliraj jQuery Easy, enable-aj plugin, vidi u opcijama dal treba redoslijed namještat il nešto... Pisat će ti sve nakon instalacije, samo treba čitati.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Siniša

Odmah sam instalirao jQuery Easy i enejblao plugin. U postavkama su slijedeće rubrike:
Plugin
Selection Fine-Tuning
jQuery
Bootstrap
MooTools
Scripts
Styles
Regular Expressions
Help
Ja se jednostavno ne razumijem što trebam dalje, nisam se s tim do sada susretao. Možda sam se zeznuo što sam uzeo članarinu kod WTa, al šta je tu je. Drugi puta ću... :)
Do sad sam samo isključivao module i menije na stranici. Došla je gotova. Nije mi sad jasno, uzeo sam napravljenu stranicu prepunu modula, komponenti i ostalog. WT je očito u njega integrirao gotove sustave kao UniteSlider i SP Builder koji se btw tuku između sebe, a kad se potuku, nemaš se kome javiti da te vodi korak po korak. Ok. I to će se riješiti prije ili kasnije.

Dario, hvala ti na odgovoru. Bitno je da riješenje postoji...

Siniša

Ok. Uspjelo je! :)
Pod stavkom jQuery sam stavio na verziju 3.2.x.Add/Fix jQuery stavio jQuery i slider se vratio!

Dario

Ako nemaš baš ekstenzivnog iskustva u programiranju i debugiranju, jQuery easy ti je super opcija za svaki sajt.... Osobno više volim naći problem i ispraviti ga, al to sam samo ja :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Siniša

Dario, ne da nemam ekstenzivnog iskustva u programiranju nego praktički nikakvog. Odslušao sam predavanja i prošao mnoge kolegije na faksu ali to je sve odi-mi-dođi-mi, ako nisi u tom ravno je nuli...

Ja bi vrlo rado htio da mi pomogneš oko ovog al ne znam dal bi ti to oduzelo previše trenutaka. Sve sam gore napisao, ne znam šta više dodati. Ako te zanima kako to izgleda na domeni koja je nedavno aktivirana basdomace.com i oko koje ću se koliko god mogu zaista potruditi, šaljem ti šifru od admina i od cpanela...

Da budemo na čistu, bez obzira na desetke izrađenih stranica u joomli, krenuvši od 1.5.x pa do sad, ja sam doslovce na početku priče. Nije mi to primarni posao. Svaka istinska uputa je dobrodošla...